Co oferują przedszkola prywatne i społeczne?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru przedszkola, sprawdź, ile wydacie na przedszkole prywatne, dla kogo jest przeznaczone i jaki ma program.
Aleksandra Sokalska
Przedszkola prywatne czy społeczne są prowadzone przez osoby prywatne, fundacje, stowarzyszenia. Najczęściej mieszczą się w dużych domach zbudowanych lub przystosowanych specjalnie do tego celu. Dzieci są podzielone na grupy według wieku.

Ile wynosi czesne w przedszkolu prywatnym?

Wysokość czesnego jest naprawdę bardzo zróżnicowana (czasem to 600 zł, ale bywa, że przedszkole prywatne kosztuje nawet 1500 zł!). Zależy m.in. od tego, gdzie się mieści (w dużych miastach czesne zwykle jest wyższe), jakie zajęcia oferuje w podstawowym programie. 
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.

Dla kogo są przedszkola prywatne?

Jest tak duże zróżnicowanie przedszkoli prywatnych, że każde dziecko pewnie znalazłoby swoje ulubione. Jeśli zatem możesz pozwolić sobie na spory wydatek, po prostu wybierz spośród przedszkoli takie, które odpowiada twojemu dziecku. Zwróć uwagę na atmosferę, liczbę dzieci w grupach, zajęcia dodatkowe itp.

Czytaj też: Cała prawda o dodatkowych zajęciach w przedszkolach

Jaki jest program w przedszkolu prywatnym czy społecznym?

W takim miejscu trudno się nudzić! Przedszkolaki czas mają wypełniony nie tylko zabawami (są przedszkola, które posiadają nawet sale zabaw z rurami do zjeżdżania i basenem z piłeczkami). Na „poważniejszych” zajęciach z podstawą programową przedszkoli dzieci uczą się języka angielskiego, gry na instrumentach, baletu, a nawet informatyki! Często też mają dostęp do mniej popularnych zajęć, np. jeżdżą na koniach, uczą się gry w tenisa.

Sprawdź, jak wygląda podstawa programowa wychowania przedszkolnego
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy