Przedszkola steinerowskie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru przedszkola, sprawdź, ile wydacie na przedszkole steinerowskie, dla kogo jest przeznaczone i jaki ma program.
Są otwarte jedynie kilka godzin dziennie. Po to, by dziecko po tym czasie mogło pobyć z rodzicami. Z tego względu ich czesne nie jest tak wysokie, jak np. w przedszkolach prywatnych (wynosi zwykle około 300 zł).

Dla kogo
Dla maluchów, które potrafią się oprzeć zdobyczom cywilizacyjnym (komputerom, telewizji). Wielbiciel Batmana raczej nie będzie się tu dobrze czuł. 

Program
Jest zgodny z zasadami pedagogiki niemieckiego filozofa Rudolfa Steinera. Dzieci uczą się poprzez naśladownictwo i powtarzanie. Najważniejszy jest tu rytm – każda czynność ma swoje miejsce w określonym czasie (np. najpierw czytanie, potem rysowanie itp.). Maluchy bawią się zabawkami wykonanymi z naturalnych surowców (szyszki, patyczki, kasztany, muszle czy kamienie). Bardzo często też same wykonują dla siebie zabawki (np. szmaciane laleczki). Uczą się tkać, szyć, ćwicząc w ten sposób koordynację wzrokowo-ruchową, niezbędną w nauce pisania. A matematykę poznają, robiąc np. domek dla lalek (porównują wielkości, poznają figury geometryczne itp.). Takie zajęcia na pewno też doskonale rozwijają wyobraźnię, inspirują dzieci do działań twórczych.

mtj_dopisek.gif


Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy