Przedszkolak - czerwiec-wrzesień 2009

Wyjazd z babcią i dziadkiem

Znajomi w zeszłym roku wysłali córeczkę z dziadkami nad jezioro. Po pięciu dniach w kierunku Mazur pędziło „pogotowie ratunkowe” z mamą za kierownicą. Powód? Nieustanne telefony od dziadków, że:
1. Marysia nie słucha się i ucieka do wody (dziadek musi ją ganiać po szuwarach).
2. Marysia wymiotowała całą noc (dostała mleko prosto od krowy, a ma alergię na białko).
3. Marysia nic nie je (ale trzy razy dziennie, zwłaszcza przed obiadem, wykłóca się o lody).
4. Marysia spiekła sobie ramiona tak, że nie spała całą noc, a babcia i dziadek razem z nią (babci pomyliły się kremy z filtrem).
5. Razem poszli do kościoła na odpust i Marysia zgubiła się w tłumie (cała wieś jej szukała).
6. Babcia jest bliska łez, dziadek zawału (Marysia adoptowała żaby, które notorycznie wyskakują ze słoika w kuchni).
Oczywiście na miejscu okazało się, że sprawy nie wyglądają aż tak dramatycznie (żaby szczęśliwie uciekły na amen). Dziecko jest przeszczęśliwe. Dziadkowie nieco wyczerpani. Kryzys udało się zażegnać, ale moja koleżanka obiecała sobie, że jeśli taki wyjazd ma się powtórzyć w przyszłym roku, inaczej go przygotuje. Zacznie od początku. Czyli – od poważnych rozmów ze swoimi rodzicami. A my już teraz piszemy, jak to wszystko (czyli wyjazd dziadków z maluchem) dobrze rozegrać.

Monika Krawiecka - redaktor prowadząca


Przedszkolak - czerwiec-wrzesień 2009


EKSTRA TEMAT
Wielkie problemy małego człowieka Niepokoisz się zachowaniem swojej pociechy? Opisujemy sposoby na najczęstsze kłopoty wychowawcze rodziców kilkulatka. Znajdziesz tu m.in. sprawdzone strategie na złośnika, rady dla rodziców malucha, który siusia w łóżko, i dla takiego, który nie chce sam zasypiać, oraz podpowiedzi, co robić, gdy malec bije inne dzieci.

EDUKACJA
Szkoła w plenerze
Czy wiesz, dlaczego dzieci najszybciej rozwijają się latem? Co zrobić, by twój maluch w te wakacje z radością chłonął wiedzę? Jak ruch i sport na świeżym powietrzu pomagają pokonać kłopoty z zachowaniem? To po prostu trzeba wiedzieć.

Sklep z zabawkami – przedszkolak w krainie techniki, przyrody, sztuki
Mądre i rozwijające zabawki elektroniczne. Gry i gadżety, które wprowadzają w świat natury i ekologii. Oryginalne zabawki plastyczne, ciekawe instrumenty muzyczne. Skorzystaj z naszych pomysłów na fajny podarunek dla smyka.

RAPORT
Lato do zadań specjalnych
Podpowiadamy, dokąd warto wyjechać i jak zorganizować pobyt z dzieckiem, które: ma nadwagę, jest niejadkiem, cierpi na alergię lub astmę, często choruje.

ZDROWIE
Dziewięć przypadków małego podróżnika
Choroba lokomocyjna, biegunka, poparzenie słoneczne, udar cieplny oraz inne niespodzianki, jakie mogą się przydarzyć maluchowi na wakacjach.

Taaakie buty
Sandałki, tenisówki, klapki, kaloszki... Jakie buciki są najlepsze na lato, a jakich lepiej nie kupować? Obalamy mity, ujawniamy fakty.

ŻYWIENIE
Jarzynowe podchody
Co możesz zrobić, żeby malec chętnie jadł warzywa?

Czy kilkulatek może...
Kiedy lody mogą szkodzić, co podawać dziecku w podróży, czy mleko prosto od krowy jest zdrowe? A także inne ważne sprawy.

PSYCHOLOGIA
Czego boją się przedszkolaki?
Cała prawda o dziecięcych lękach i fobiach.

Wakacje z dziadkami
Pomagamy dobrze je zorganizować, tak żeby wszyscy chcieli ponownie wyjechać razem za rok!

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Czytając z dzieciakami. Bez książeczki ani rusz.
Polecamy ciekawe książki dla malucha.

Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy