Przedszkolak - grudzień 2008/styczeń 2009

O świętach i kupowaniu

Właśnie zaczyna się świąteczne szaleństwo zakupów... Wiem, co to znaczy, bo sama mu co roku ulegam. Mimo składanych samej sobie obietnic, że za rok to już na pewno nie, że już będą tylko spacerki rodzinne, spotkania przy choince i żadnych centrów handlowych. A potem... nagle zaczyna mi się wydawać, że moje dzieci absolutnie muszą mieć i to, i owo, i jeszcze tamto.

Latam ja, lata tata, babcia lata! Wszyscy szukają... nowego i absolutnie niezbędnego zestawu lego. Pewnie to znasz? Tylko po co tak szalejemy? Może to wszystko po to, żebyśmy sami, egoistycznie, zaspokoili swoją potrzebę poczucia, że takimi jesteśmy wspaniałymi rodzicami? W tym roku się nie dajmy. Naszym dzieciom ta cała góra prezentów nie jest potrzebna do szczęścia. W tym numerze „Przedszkolaka” przekonuje nas o tym psycholog Małgorzata Ohme (mama kilkuletnich Klary i Jurka), w naszym raporcie, którego tematem jest między innymi... szaleństwo zakupów :) Polecam też artykuł „Co zrobić, żeby dzieci nas słuchały”. Traktuje o najważniejszych sprawach pod słońcem, po jego przeczytaniu już żadna awantura z kilkuletnim uparciuchem nie będzie dla ciebie taka sama.

Wesołych i nieprzesadnie materialnych świąt życzy
Monika Krawiecka - redaktor prowadząca


"Przedszkolak" grudzień 2008 – styczeń 2009

EDUKACJA
Zapraszamy na bal!

Pokazujemy przebrania i ozdoby karnawałowe, które bez trudu zrobicie sami w domu. A potem możecie urządzić superzabawę dla znajomych dzieciaków. To dopiero będzie frajda!

ZDROWIE
Pseudonim: kurzajka
Ujawniamy fakty i obalamy mity na temat brodawek skórnych. Jak się ich skutecznie pozbyć? Czy można się nimi zarazić przez podanie ręki? Kiedy potrzebny jest laser, a kiedy wystarczy płyn z apteki? Sprawdź!

Podstępna infekcja
Najważniejsze informacje o zapaleniu dróg moczowych i jego leczeniu oraz o tym, jak zapobiegać
nawrotom tej choroby.

O zimowym ubieraniu i nie tylko
Podpowiadamy, jak dbać o malucha na zimowym wyjeździe, co robić, żeby nie zachorował po szaleństwach na śniegu, w jaki sposób wzmacniać jego odporność.

Sezon na ciepłe ciuszki
Modne i wygodne ubranka na zimę. W sam raz dla przedszkolaka.

ŻYWIENIE
Z cukru był król, z piernika paź...
Na świątecznym stole można znaleźć mnóstwo zdrowych i pysznych przysmaków. Przeczytaj, dlaczego warto podawać je dziecku przez cały rok.

PSYCHOLOGIA
Porozmawiajmy o Mikołaju
Pytamy psychologa, dlaczego obecność Świętego Mikołaja w Wigilię jest dla naszych pociech bardzo ważna.

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Na tropie fajnych książek
Edukacyjne, detektywistyczne, rymowane, baśniowe – do wyboru, do koloru. Najciekawsze propozycje dla małego czytelnika, prosto z księgarskich półek.

TEMATY Z OKŁADKI
Główka pracuje, czyli 9 kroków do dobrej pamięci

Gry, zabawy oraz inne pomysły, w jaki sposób wspierać u kilkulatka umiejętność zapamiętywania, uczenia się i kojarzenia.

Sport dla przedszkolaka
Polecamy najlepsze dyscypliny dla małego dziecka.

Czy grozi mu dysleksja?

Już u trzy-, czterolatka można zaobserwować pewne niepokojące sygnały, które wskazują na ryzyko
jej wystąpienia. Im wcześniej się je wychwyci, tym skuteczniej da się dziecku pomóc.

Worek pełen prezentów

Jakie zabawki są obecnie najmodniejsze – w Polsce i na świecie? Co wybierają pod choinkę dla swoich dzieci gwiazdy i celebryci? I najważniejsze: jak kupować, żeby... nie zwariować?

A psik! Czy ten katar to alergia?
Pomagamy odróżnić zwykłą infekcję od uczulenia.

Humory prosto z talerzyka
Cała prawda o tym, jak niektóre produkty spożywcze oraz dodatki do żywności mogą wpływać na zachowanie małego dziecka. To naprawdę warto wiedzieć!

Co robić, żeby dzieci nas słuchały
Piszemy o sprawach ważnych dla wszystkich mam i tatusiów: o przyczynach dziecięcego nieposłuszeństwa, metodach na dogadanie się z małym uparciuchem, zdaniach, które nigdy nie powinny paść z waszych ust, trikach i pomysłach, które ułatwiają codzienne życie. Polecamy też ciekawe książki na temat wychowania.
Redakcja poleca: Ile kalorii jeść w ciąży? [WIDEO]
Ile kalorii jeść w ciąży, by pokryć zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze mamy i dziecka? Średnio to więcej o 200-300 kcal dziennie przez całą ciążę, jednak zapotrzebowanie to różni się w zależności od trymestru ciąży. Szacuje się, że cała ciąża wymaga przyjęcia ok. 75-80 tysięcy kcal więcej.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy