Przedszkolak - grudzień 2009-styczeń 2010

Ważne sprawy

Planując to wydanie „Przedszkolaka”, udało nam się wzniecić w redakcji kilka gorących dyskusji. A jeśli dyskusja jest gorąca, to znak, że temat ważny, wzbudzający kontrowersje. O co poszło? Po pierwsze: jakie prawa mają mali pacjenci? W szpitalu, na izbie przyjęć, do nocnej pomocy lekarskiej... I w jaki sposób my, rodzice, możemy je egzekwować? Z odpowiedzi powstał nasz raport. Po drugie: szczepić czy nie szczepić? To temat rzeka obrosły mnóstwem mitów. Zapytaliśmy więc o zdanie specjalistę.
I jeszcze inna sprawa: Co doradzić jako prezent pod choinkę rodzicom, którzy mają wrażenie, że ich pociecha ma już wszystko? Są takie niezwykłe dary, które sprawdzają się zawsze.
Mamy też coś ekstra: 10 stron łamigłówek dla kilkulatka na zimowe popołudnia. Rozwiązując je razem z dzieckiem, podarujecie mu jeszcze jeden bezcenny prezent – Wasz czas i Waszą uwagę.

Monika Krawiecka - redaktor prowadząca

Ciepłych, rodzinnych Świąt, niespiesznego rodzinnego biesiadowania oraz spokojnego Nowego Roku, w którym znajdzie się czas na wszystko, co dla Was najważniejsze, życzy redakcja „Przedszkolaka”.


Przedszkolak - grudzień 2009/styczeń 2010

SUPERDODATEK!
10 stron zabaw edukacyjnych

EDUKACJA
Szeptem do mnie mów
Maluch biega i krzyczy, aż uszy puchną. Ty też, żeby przebić się do niego ze swoimi słowami, coraz częściej podnosisz głos. To zamknięte koło (szkodliwego) hałasu można przerwać. Podpowiadamy, w jaki sposób.

Jak wychować lubiane (ale asertywne) dziecko?
Chcesz, żeby twoja pociecha była popularna wśród rówieśników (teraz i w przyszłości), umiała pomagać innym, była wrażliwa na cudzą krzywdę. Jednocześnie pragniesz, aby umiała bronić swoich spraw, nie pozwalała sobie wchodzić na głowę, potrafiła powiedzieć „nie”. To się da zrobić!

RAPORT
Prawa małego pacjenta
Znajdziesz tu odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z opieką medyczną nad dziećmi: kiedy nocą do smyka powinien przyjechać lekarz, w jakich sytuacjach można wezwać karetkę, jak nie dać się zlekceważyć i odesłać na izbie przyjęć, jakie prawa przysługują wam na oddziale szpitalnym. To naprawdę trzeba wiedzieć.

ZDROWIE
Szczep rozsądnie
Czyli o plusach i minusach szczepionek dla dzieci.

Serce to jest muzyk
I czasem śpiewa (czyli bije :)) miarowo, a czasem słychać w nim szmery... Co warto na ich temat wiedzieć?

Antybiotyki. Brać czy nie brać?
Nie każdy kaszel i nie każde zapalenie ucha wymagają ich podania. Zwłaszcza że ich nadużywanie może szkodzić. Piszemy, kiedy są rzeczywiście potrzebne i jak je dawkować z głową.

ŻYWIENIE
A my jemy razem!
Wspólne rodzinne posiłki (nie tylko w święta) to wielka frajda, ale i wymierne korzyści dla dziecka na przyszłość. Jakie? Przeczytaj!

Prawdy i mity o rybach i mięsie
Czy cielęcina rzeczywiście jest najzdrowsza? Dlaczego morskie ryby są szczególnie polecane dla dzieci? Oraz inne ważne sprawy.

PSYCHOLOGIA
Jak dobrze wstać skoro świt...
Tylko czemu te poranki bywają takie trudne (bo maluch nie chce się ubierać, nie chce jeść, kłóci się o wszystko i tak strasznie się guzdrze!). Mamy na to sprawdzone sposoby.

Tajemnice rysunków
Ujawniamy, co można wyczytać z obrazków kreślonych dziecięcą rączką.

EXTRA
Bezcenne prezenty Niezwykłe zabawki, rozwijające gry, mądre i fajne gadżety... Ale mamy także coś zupełnie innego – podarunki, których nie można kupić (bo nie mają żadnej ceny), można za to (a nawet trzeba) zrobić wszystko, by twoje dziecko je otrzymywało. Nie tylko podczas Gwiazdki.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy