Przedszkolak - grudzień 2011/styczeń 2012

Witajcie!

Przełom roku to czas ogólnoświatowego egzaminu z rodzicielstwa. Bo jak inaczej nazwać ten szał mikołajkowych, gwiazdkowych, noworocznych i karnawałowych (zależnie od kraju – odpowiednie podkreślić :) zakupów, gdy sklepy prześcigają się w wymyślaniu wyrafinowanych technik marketingowych mających na celu  zaciągnięcie nas pod kasę... Nie macie pojęcia, jak zdać ten sprawdzian i spośród tysięcy wybrać prezent najlepszy dla Waszego dziecka?
Koniecznie zajrzyjcie do naszego raportu! Podpowiadamy w nim, jak i co kupować, aby maluch był szczęśliwy, a wasze portfele na koniec stycznia nie zionęły pustkami.  I to wcale nie będą tylko zabawki edukacyjne  – przecież prezent ma przede wszystkim cieszyć, a dopiero
potem spełniać inne ważne funkcje :)
Życząc, aby tegoroczne podarunki spełniły Wasze marzenia, pozdrawiam serdecznie,

Kasia Imiołek, redaktor prowadząca

Życzymy Wam zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, a podczas nich wielu ciepłych, niespiesznych rozmów w rodzinnym gronie oraz w nowym roku samych radości i dobrych zdarzeń!                   
RedakcjaPrzedszkolak - grudzień 2011/styczeń 2012

EKSTRA
31 pomysłów na zimowe zabawy

Propozycje ozdób choinkowych, gry na śnieg i lód, ćwiczenia przygotowujące do jeżdżenia na nartach itp.

EDUKACJA
Na nudę... muzeum

Nasz subiektywny ranking najciekawszych ekspozycji dla maluchów..  

I wszystko gra?
Sprawdzone sposoby na zaszczepienie w maluchu miłości do muzyki.  

Era nowego bohatera
Podpowiadamy, jak radzić sobie z bezkrytyczną miłością naszych maluchów do – czasami dość niezwykłych – idoli z filmów, kreskówek, książek...

RAPORT
Kram z zabawkami
Sprawdziliśmy i opisujemy, jak przygotować dla malucha piękne prezenty, a jednocześnie – nie zbankrutować :)

ZDROWIE
Zima daje power!

Dziewięć przykazań dla troskliwych rodziców, jak chronić malucha przed infekcjami i jednocześnie wzmocnić jego odporność.

Kaszel – czy to prawda, że...
najzdrowszy jest ten mokry? A suchy tylko męczy? Szcekający oznacza zapalenie krtani? Odpowiedzi na te i nne pytania znajdziesz w tym właśnie artykule.

Wizyta na planecie szpital
Mama małego chorowitka radzi, jak pomoc dziecku (i sobie!) przetrwać dłuższy pobyt na oddziale szpitalnym. 

ŻYWIENIE
Podstawowe wartości

Zestawienie najcenniejszych składników odżywczych dla błyskawicznie rozwijającego się organizmu kilkulatka.

Mam plan... posiłków
Sprawdź, co i o jakich porach powinno znaleźć się codziennie na stole twojego malucha.
  
PSYCHOLOGIA
Integracja sensoryczna

Twój maluch potyka się o własne nogi? Nie lubi bawić się balonikami? Być może powinnaś sprawdzić, czy nie ma kłopotów z integracją zmysłów.    

Sprawy intymne

Nawet jeśli maluch wciąż cię nie zapytał, skąd się biorą dzieci, zrobi to wkrótce. Podpowiadamy ci, jak go łagodnie i stosownie do wieku uświadamiać.  

Jestem na nie
Zbuntowany maluch wytrąci z równowagi nawet świętego. Jednak są sposoby, by poradzić sobie z jego (i swoją) frustracją. Podajemy je w tym materiale...

CZYTAJĄC Z DZIECIAKAMI
Książka pod choinkę

Ninka podpowiada świętemu Mikołajowi, co dzieci w jej wieku najchętniej widziałyby pod choinką, czyli: książki o zwierzątkach, z dzieciństwa mamy i taty, trochę poezji i mnóstwo innych propozycji wspaniałej lektury dla przedszkolaków.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy