Przedszkolak - kwiecień/maj 2010

Witajcie,

Czy masz przyjaciółkę lub przyjaciela? Jaki on czy ona jest? Za co ich tak lubisz? To pytania, które zadajemy w tym numerze przedszkolakom. Będziecie zaskoczeni, jak ciekawie smyki umieją mówić o swoich ulubionych kumplach i kumpelkach! Zresztą nie tylko rodzaju ludzkiego :) Ja się przy tej lekturze i uśmiałam, i wzruszyłam... Sama pielęgnuję nie jedną, a kilka przyjaźni. Nie wyobrażam sobie życia bez żadnej z tych osób, jednak te najcenniejsze to właśnie znajomości z dzieciństwa. Dlatego nawet jeśli uważacie, że wasz maluch koleguje się z dzieciakami, które mają na niego zły wpływ, okażcie tolerancję. No i sami przyznajcie, czy waszymi ukochanymi funflami i funfelkami byli kiedyś sami pupile pani, ci przysłowiowi „pierwsi w sporcie, pierwsi w nauce”? Hm, moimi na pewno nie :) Zanim więc zaczniecie ulegać pokusie ingerowania w kumpelskie stosunki swojego dziecka, koniecznie przeczytajcie tekst Beaty Turskiej „Mój przyjaciel urwis”. Dowiecie się z niego, jak dać dziecku poczucie, że ma pełną swobodę w wyborze przyjaciół, jednocześnie delikatnie kontrolując, czy nikt w tym gronie nie jest krzywdzony.

Pozdrawiam ciepło,
Katarzyna Imiołek - redaktor prowadząca


Przedszkolak - kwiecień/maj 2010

EDUKACJA
Kciuk i spółka
Rączki przedszkolaka są jeszcze bardzo niewprawne. Zanim smyk zacznie naukę pisania, powinien ćwiczyć ich precyzję. Poznaj sprawdzone sposoby na trening małych paluszków. Szalenie ułatwi to maluchowi późniejszą naukę kreślenia pierwszych liter.

Uwaga na wagę złota
Problemy z koncentracją to powszechny problem kilkulatków. Jeżeli i twój brzdąc bardzo szybko się rozprasza lub nie umie skupić na jednym zadaniu, koniecznie sprawdź, jak mu pomóc się tego nauczyć.

5 nawyków małej damy i młodego Dżentelmena
Czy w dzisiejszych czasach dobre maniery są w ogóle w cenie? Oczywiście! Podpowiadamy, czego uczyć dziecko, by uchodziło za malca dobrze wychowanego.

RAPORT
Jak wykorzystać komputer?
Ekspert z fundacji Dzieci Niczyje podpowiada, jak mądrze wprowadzać przedszkolaka w wirtualny świat.

ZDROWIE
7 sposobów na wiosenne hartowanie
Jeśli po zimie malec jest osłabiony częstym chorowaniem, wzmocnij jego odporność i pomóż nabrać sił – podajemy sprawdzone metody.

Migdałki (nie) do wycięcia
Chociaż temat ich usuwania wciąż budzi wiele kontrowersji, powinnaś wiedzieć, czy i kiedy wycinanie migdałków jest rzeczywiście niezbędne.

Z higieną za pan brat
Maluch sam, z własnej woli, nie będzie regularnie mył rączek czy pucował ząbków :) Sprawdź, jak przez zabawę nauczyć go dobrych nawyków w toalecie i łazience.

ŻYWIENIE
Zdrowe, zdrowsze, najzdrowsze
Quiz dla mamy – co jest lepsze dla malucha: masło czy margaryna, rosół czy jarzynowa, jaki gatunek ryb zawiera najwięcej cennych tłuszczów...? Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat diety kilkulatków, koniecznie przeczytaj ten materiał!

Po co nam śniadanie?
Podajemy pięć ważnych powodów, dla których nie tylko smyk, ale cała wasza rodzina powinna dzień zaczynać od pożywnego śniadanka.

PSYCHOLOGIA
Zabawa w doktora oswojona
Przedszkolaki fascynują się budową ludzkiego ciała i różnicami w wyglądzie chłopców i dziewczynek. Naucz się rozmawiać z dzieckiem na wstydliwe tematy. Podpowiadamy, jak to robić, żeby stały się dla malca całkiem naturalne.

Mój przyjaciel urwis
Twoje dziecko wybrało sobie na najlepszego kumpla największego łobuziaka w całym przedszkolu? Nie zabraniaj mu kolegować się z urwisem, spróbuj mu w tym towarzyszyć. Podpowiadamy jak!

Sonda: jaki jest twój najlepszy kumpel?
Zapytaliśmy kilku przedszkolaków, jacy są ich przyjaciele i za co ich kochają. Odpowiedzi są fascynujące!

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Czytając z Igusią. obrazek czy słowo?
Mała Iga opowiada, co jej zdaniem jest w książce ważniejsze: piękne ilustracje czy piękne opowieści? Poznaj koniecznie lektury-argumenty młodej czytelniczki.

EKSTRA
29 pomysłów na majówkę
Pojeździliśmy po Polsce, popytaliśmy znajomych, przetrząsnęliśmy internet i oto wyniki – wspaniała baza inspiracji rodzinnych wypadów!


Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy