przedszkolak, dziecko, magazyn dla rodziców

Przedszkolak - kwiecień/maj 2012

przedszkolak, dziecko, magazyn dla rodziców
Witajcie!
Szymek przez pierwsze miesiące życia ssał wzorcowo mamine mleko, nieźle przesypiał noce, a kolka w jego wydaniu była ledwie postękiwaniem. Kiedy miał pół roku, wróciłam na pół etatu do pracy i… stopniowo dowiadywałam się, co potrafi niezadowolony ze zmian w życiu niemowlak. Coraz częściej Szymon budził się w nocy, coraz więcej czasu zajmowało uspokojenie go. Kiedy miał dwa lata, urodziła się Tola. Nocne pobudki starszego brata były już wtedy trudne do zniesienia – kilka razy jednej nocy budził się i krzyczał, nie dawało się go ukoić ani wybudzić.

Kiedy miał trzy lata, stwierdziliśmy, że chyba takie zachowanie należy sprawdzić. Po kolei zaczęliśmy odwiedzać lekarzy: pediatrę, laryngologa, pulmonologa… Żaden z nich jednak nie znalazł powodu nocnych afer. Wreszcie trafiliśmy do psychologa. To był przełom. Mądra pani psycholog znalazła przyczynę naszych kłopotów, podpowiedziała, jak im zaradzić, i wkrótce problem zniknął. Cieszę się, że żyję w takich czasach, kiedy odwiedziny u specjalisty są naturalną, a nie wstydliwą sprawą. Kiedy byłam dzieckiem, do psychologa prowadzano tylko „trudne” dzieci, co je skutecznie naznaczało jako te złe czy niegrzeczne.

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia Imiołek, redaktor prowadząca

Przedszkolak - kwiecień/maj 2012

EDUKACJA
Placówka na medal

Podpowiadamy, po czym poznać dobre przedszkole.   

Domowy trening
Propozycje ćwiczeń, które możecie robić wspólnie z malcem w domu.  

Mama nauczycielka
Opowieść pani Beaty, mamy, która na potrzeby swoich dzieci została domową... nauczycielką!

RAPORT
Terapie wspomagające rozwój

Podpowiadamy, co zrobić, gdy wydaje nam się, że nasze dziecko ma problemy z zachowaniem, przystosowaniem – czyli gdy coś w jego rozwoju nas niepokoi.  

ZDROWIE
Cała prawda o suplementach

Zapytaliśmy prof. Elżbietę Anuszewską z Narodowego Instytutu Leków, czy nasze dzieci potrzebują witaminowych „wspomagaczy”.  

Mamo, boli mnie brzuch
Przedstawiamy najczęstsze przyczyny kłopotów dzieci z brzuszkiem.

ŻYWIENIE
9 zalet wspólnego gotowania

Nawet gdy wydaje ci się, że je znasz, przeczytaj ten artykuł – i zacznij spędzać z dzieckiem więcej czasu w kuchni, przygotowując posiłki.

Ale ferment
Sprawdź, jaki nabiał jest najodpowiedniejszy dla szybko rozwijającego się organizmu kilkulatka.

Obróbka na ciepło
Grillowanie, duszenie i smażenie pod dziennikarską lupą!

PSYCHOLOGIA
Kółko graniaste

Podpowiadamy, co zrobić, by malec, który ma problemy z odnalezieniem się w grupie, zaczął się w niej wreszcie dobrze czuć.       

Przedszkolna miłość
Psycholog przekonuje, że choćby nas bardzo korciło, nie możemy okazać, że lekceważymy pierwsze porywy serca naszej pociechy. Dlaczego? Sprawdź!

CZYTAJĄC Z DZIECIAKAMI
Trudne tematy

Tym razem Ninka i jej starsza siostra Igusia słuchają opowieści o niełatwych dla nas sprawach – śmierci czy chorobie bliskiej osoby. Jeśli szukacie lektur, które pomogą w łagodny sposób wprowadzić malucha w świat trudnych uczuć, koniecznie zajrzyjcie na tę stronę!
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy