Przedszkolak - luty/marzec 2008

Walentynka dla mamy

Agata, mama Zosi, martwi się, że mała nie potrafi bawić się z innymi dziećmi, mimo że już pół roku chodzi do przedszkola. Obraża się, złości, przeszkadza w zabawie innym maluchom.
Magda, mama Oli, opowiada, że jej córeczka nie chce sama zasypiać – no, chyba że może położyć się w łóżku rodziców. I nie ma na nią sposobu!
Dorota, mama Jędrka, skarży się na jego fantazjowanie. Jędrek potrafi oszukiwać, że mu zimno (gdy chce już wrócić ze spaceru do domu), wymyśla niestworzone historie o tym, co mu się przytrafiło w przedszkolu...
Agata, Magda i Dorota to moje koleżanki. Zosia, Ola i Jędrek to ich fajne, mądre maluchy. Ale, jak wszystkie dzieci, mają swoje „niegrzeczności”. Ich wspaniałe mamy starają się zrozumieć swoje pociechy – i czasem mają z tym prawdziwy kłopot. Tobie też się to zdarza? Zajrzyj koniecznie do naszego działu „Psychologia”. Są tam sposoby na kłamczuszka, rady, jak postępować z „nietowarzyskim” brzdącem, a także jak zachęcić malca do samodzielnego zasypiania. I wiele innych spraw. A na koniec coś wyjątkowego. Artykuł „A ja kocham moją mamę”.
Zakochany w mamie 5-letni kawaler (nawet nieposkromiony), kochająca 4-letnia panienka (nawet uparta i obrażalska) – to się nazywa mieć szczęście...
Za kilka, kilkanaście lat, gdy zaczną się burzyć hormony, a koledzy (i narzeczone!) staną się ważniejsi od rodziców, ze wzruszeniem będziemy wspominać lata, gdy byłyśmy największą miłością naszych pociech. Więc ładujmy teraz nasze „sercowe” akumulatory.

Monika Krawiecka - redaktor prowadząca


"Przedszkolak" luty - marzec 2008

EDUKACJA
Angielskie wprawki

Sześć ważnych rad, dzięki którym nauka języka obcego w przedszkolu będzie skuteczna.

Czy leci z nami dziecko?
Podróż samolotem może być fajna! Polecamy zabawy i zabawki na drogę, podpowiadamy, co zabrać na pokład i o czym koniecznie pamiętać.

RAPORT
Ze szkołą za pan brat

Czy pierwsza klasa dla 6-latków to dobry pomysł? Jaką szkołę wybrać: państwową czy prywatną? Co to jest dojrzałość szkolna? Dlaczego pierwszaki nie dostają stopni? Odpowiedzi szukaj w naszym artykule.

ZDROWIE
Parę słów o anginie i szkarlatynie

Łatwo te choroby pomylić, szczególnie na początku. Sprawdź, jak je odróżnić i w jaki sposób leczyć – aby uniknąć groźnych powikłań.

Prawdy i mity o hartowaniu
Znajdziesz tutaj najważniejsze wiadomości dotyczące wzmacniania odporności u kilkulatka.

ŻYWIENIE
Szklanka mleka albo...

Sprawdziliśmy, jakimi zdrowymi produktami można od czasu
do czasu zastąpić w jadłospisie maluszka mleko.

PSYCHOLOGIA
Alicja w krainie fantazji
Kilkulatki lubią zmyślać. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie z takim małym kłamczuszkiem radzić.

A ja kocham moją mamę
Jesteś pierwszą – i największą – miłością swojego dziecka. Koniecznie przeczytaj, co z tego wynika...

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Fajne smyki lubią wierszyki

Poezja dla maluchów – jakie utwory warto z malcem czytać i dlaczego.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy