Przedszkolak - luty/marzec 2010

Ważne sprawy!
Czuję lekką tremę, zabierając się do pisania tego wstępniaka. Debiutuję w roli redaktor prowadzącej pisma dla rodziców przedszkolaka. Mam jednak nadzieję, że moje doświadczenie mamy dwójki dziarskich maluchów (jak ten czas leci, nawet moja mała Tola jest już w średniakach, a Szymek – sześcioletnim szkolnym pierwszakiem!)
i Wasze listy, kochani rodzice, sprawią, że ten magazyn będzie najlepszym przyjacielem mamy i taty szczęśliwego przedszkolaka. Zapraszam do wymiany korespondencji! Czekam pod adresem:przedszkolak@edipresse.pl.
Jednak co tam moja trema! Ona jest niczym w porównaniu z obawami, jakie macie teraz Wy, rodzice, którzy musicie zdecydować o wyborze przedszkola dla swojego malucha. To trudny i stresujący moment… Koniecznie zajrzyjcie więc do naszego raportu na str. 18. Beata Turska radzi w nim, czym się kierować przy wyborze placówki i... jak przejść z sukcesem elektroniczną rejestrację w internecie. Po lekturze tego materiału zrobicie to na pewno sprawniej niż ja w zeszłym roku…

Pozdrawiam ciepło,
Katarzyna Imiołek - redaktor prowadząca


Przedszkolak - luty/marzec 2010

EDUKACJA
Mamo, to niezwykłe!
Cudownie być autorytetem i niedoścignionym wzorem dla swojego dziecka. Pokazywać mu to, co w świecie najciekawsze. Oto garść sprawdzonych i… zadziwiająco prostych sposobów na to, by zachwycić malucha.

Wszystko gra!
Czy siedzenie w domu musi oznaczać nudę? A w życiu! Proponujemy ci pomysły na ciekawe gry
i zabawy. Dzięki nim malec m.in. pozna lepiej swoich przodków, wzbogaci język czy poprawi precyzję paluszków. 

RAPORT
Najlepsze z najlepszych
Poprowadzimy cię krok po kroku przez cały proces wyboru przedszkola dla dziecka. Dzięki naszym podpowiedziom i radom specjalisty z Biura Prasowego Urzędu m.st. Warszawy łatwiej podejmiesz mądrą decyzję i bezproblemowo pokonasz meandry elektronicznej rekrutacji.
 
ZDROWIE
Ekspresowe kuracje domowe

Te najskuteczniejsze na zimowe infekcje. Zanim do akcji wkroczy antybiotyk, jeszcze możesz wiele zdziałać i zapobiec silnym lekom, które bardzo osłabiają odporność.
 
Po co ta (wy)mowa?
Nasz szybki test pozwoli ci stwierdzić, czy twoje dziecko potrzebuje pomocy logopedycznej. Koniecznie sprawdź, jakie błędy w wymowie są normą dla danego wieku, a nad którymi musi popracować specjalista.

ŻYWIENIE

Ciepło zimowej kolacyjki Siedem sprawdzonych przepisów na pożywny i smaczny ostatni posiłek malucha w ciągu dnia.
 
Przekąski. Jakie? Kiedy? ile?

Czyli piramida rozsądnego żywienia dla nawet największych łakomczuszków. Dowiesz się wreszcie, na ile możesz pofolgować gustom swojego dziecka lubiącego słodycze i fast foody. Sprawdzisz, jak często może jeść przekąski bez szkody dla głównych posiłków.

PSYCHOLOGIA
Pogotowie karnawałowe

Bal w przedszkolu już jutro? Nie wpadaj w złość, działaj! Podajemy sposoby na szybkie zorganizowanie stroju. Poza tym rady, jak zrobić udaną imprezę karnawałową w domu i zapanować nad… temperamentem gromady dzieciaków.

Trudne tematy
Przewodnik, jak rozmawiać z dziećmi o poważnych sprawach. Bo wszystko można malcowi powiedzieć. Sprawdź tylko, jak to zrobić, by go nie przestraszyć. 

Kram z zajęciami

Dodatkowymi, oczywiście. Jak dobrać ich ilość i jakość do wieku i charakteru malca? Jak nie przesadzić – niechcący – z rodzicielskimi ambicjami? Po czym poznać, że smyk jest zmęczony od natłoku zajęć?

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Czytając z Igusią. To cóż,że ze Szwecji?
Mała Iga poznaje cudownych przyjaciół ze skandynawskich książek.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy