Przedszkolak - luty/marzec 2010

Ważne sprawy!
Czuję lekką tremę, zabierając się do pisania tego wstępniaka. Debiutuję w roli redaktor prowadzącej pisma dla rodziców przedszkolaka. Mam jednak nadzieję, że moje doświadczenie mamy dwójki dziarskich maluchów (jak ten czas leci, nawet moja mała Tola jest już w średniakach, a Szymek – sześcioletnim szkolnym pierwszakiem!)
i Wasze listy, kochani rodzice, sprawią, że ten magazyn będzie najlepszym przyjacielem mamy i taty szczęśliwego przedszkolaka. Zapraszam do wymiany korespondencji! Czekam pod adresem:przedszkolak@edipresse.pl.
Jednak co tam moja trema! Ona jest niczym w porównaniu z obawami, jakie macie teraz Wy, rodzice, którzy musicie zdecydować o wyborze przedszkola dla swojego malucha. To trudny i stresujący moment… Koniecznie zajrzyjcie więc do naszego raportu na str. 18. Beata Turska radzi w nim, czym się kierować przy wyborze placówki i... jak przejść z sukcesem elektroniczną rejestrację w internecie. Po lekturze tego materiału zrobicie to na pewno sprawniej niż ja w zeszłym roku…

Pozdrawiam ciepło,
Katarzyna Imiołek - redaktor prowadząca


Przedszkolak - luty/marzec 2010

EDUKACJA
Mamo, to niezwykłe!
Cudownie być autorytetem i niedoścignionym wzorem dla swojego dziecka. Pokazywać mu to, co w świecie najciekawsze. Oto garść sprawdzonych i… zadziwiająco prostych sposobów na to, by zachwycić malucha.

Wszystko gra!
Czy siedzenie w domu musi oznaczać nudę? A w życiu! Proponujemy ci pomysły na ciekawe gry
i zabawy. Dzięki nim malec m.in. pozna lepiej swoich przodków, wzbogaci język czy poprawi precyzję paluszków. 

RAPORT
Najlepsze z najlepszych
Poprowadzimy cię krok po kroku przez cały proces wyboru przedszkola dla dziecka. Dzięki naszym podpowiedziom i radom specjalisty z Biura Prasowego Urzędu m.st. Warszawy łatwiej podejmiesz mądrą decyzję i bezproblemowo pokonasz meandry elektronicznej rekrutacji.
 
ZDROWIE
Ekspresowe kuracje domowe

Te najskuteczniejsze na zimowe infekcje. Zanim do akcji wkroczy antybiotyk, jeszcze możesz wiele zdziałać i zapobiec silnym lekom, które bardzo osłabiają odporność.
 
Po co ta (wy)mowa?
Nasz szybki test pozwoli ci stwierdzić, czy twoje dziecko potrzebuje pomocy logopedycznej. Koniecznie sprawdź, jakie błędy w wymowie są normą dla danego wieku, a nad którymi musi popracować specjalista.

ŻYWIENIE

Ciepło zimowej kolacyjki Siedem sprawdzonych przepisów na pożywny i smaczny ostatni posiłek malucha w ciągu dnia.
 
Przekąski. Jakie? Kiedy? ile?

Czyli piramida rozsądnego żywienia dla nawet największych łakomczuszków. Dowiesz się wreszcie, na ile możesz pofolgować gustom swojego dziecka lubiącego słodycze i fast foody. Sprawdzisz, jak często może jeść przekąski bez szkody dla głównych posiłków.

PSYCHOLOGIA
Pogotowie karnawałowe

Bal w przedszkolu już jutro? Nie wpadaj w złość, działaj! Podajemy sposoby na szybkie zorganizowanie stroju. Poza tym rady, jak zrobić udaną imprezę karnawałową w domu i zapanować nad… temperamentem gromady dzieciaków.

Trudne tematy
Przewodnik, jak rozmawiać z dziećmi o poważnych sprawach. Bo wszystko można malcowi powiedzieć. Sprawdź tylko, jak to zrobić, by go nie przestraszyć. 

Kram z zajęciami

Dodatkowymi, oczywiście. Jak dobrać ich ilość i jakość do wieku i charakteru malca? Jak nie przesadzić – niechcący – z rodzicielskimi ambicjami? Po czym poznać, że smyk jest zmęczony od natłoku zajęć?

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Czytając z Igusią. To cóż,że ze Szwecji?
Mała Iga poznaje cudownych przyjaciół ze skandynawskich książek.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy