Przedszkolak - luty/marzec 2011

Witajcie!

Z wyczekanego urlopu narciarskiego w większym gronie znajomych oprócz cudownych wspomnień ze stoku przywieźliśmy i inne, niestety zawstydzające. Ze stołówki. Okazało się bowiem, że z całej przesympatycznej ośmioosobowej bandy „naszych” dzieciaków tylko moje (i mojego męża, oczywiście :)) podczas obiadów nie jadły nic. NIC. Bo wszystko było inne niż w domu czy u babci (w szkole i w przedszkolu też słabo jedzą) albo czegoś nie lubiły (choć, jak się domyślacie, nawet nie spróbowały). Zdruzgotani odkryciem, że nawet najchudsze, najwybredniejsze maluchy jednak coś tam – w przeciwieństwie do naszych – jadły, postanowiliśmy zmienić nasze tolerancyjne podejście do jedzenia dzieci. Skończyło się gotowanie pod dzieciaki. Od kilku tygodni gotujemy zwyczajnie. Różnorodnie. Dla wszystkich domowników to samo. Maluchy (ładne maluchy – siedem i pięć lat!) mają spróbować wszystkiego, a zjeść mogą, ile chcą. Ale nie chcielibyście nam towarzyszyć przy posiłkach. Każdy obiad jest niczym armagedon. Płacz, jęki, chlipanie... Ale widzę światełko w tunelu. Bo z każdym dniem narzekania trwają krócej. Opłaca się skubnąć i szybko iść pograć w superfarmera czy uśpić lale. Zaczęliśmy też więcej razem gotować, jak radzi Małgosia Uścińska w swoim tekście o maluchach-kuchcikach. To wszystko działa! I idzie w dobrym kierunku! Smyki zaczynają normalnie jeść. Obym nie zapeszyła...

Pozdrawiam!

Katarzyna Imiołek, redaktor prowadząca


Przedszkolak - luty/marzec 2011


EDUKACJA
Wszyscy jesteśmy geniuszami
Sprawdź, jak najlepiej wykorzystać potencjał umysłowy swojego dziecka.  

Dzieciaki do garów!

O tym, dlaczego wspólne gotowanie z maluchami jest tak ważne dla ich rozwoju. Plus miejsca, w których twój brzdąc może samodzielnie popichcić.

Nie tylko bębenek
O zaletach muzykowania – nawet w wieku przedszkolnym. Propozycje ciekawych instrumentów dla dzieciaków (i nie tylko!).  

RAPORT
Z wizytą u Kopernika
Wszystko, co musicie wiedzieć o najgorętszym (edukacyjnym) miejscu sezonu w Polsce!

ZDROWIE
Skąd ta biegunka
Przyczyny i sposoby radzenia sobie z „brzuszkowymi” kłopotami dziecka.

Wszystko, co musisz wiedzieć o odczulaniu
Nie ma wątpliwości – to najlepszy sposób na uwolnienie malca od alergii. Przeczytaj, jak przed wiosną zacząć odczulać dziecko.

Boli ucho!

Poznaj objawy zapalenia uszka i innych chorób uszu oraz rady, jak przynieść ulgę chorującemu maluchowi.

ŻYWIENIE
Dobry humor proszę!

Propozycje dań bogatych w składniki poprawiające nastrój nawet największym ponurakom!

Sztuka mięsa – sztuka wyboru
Drób, owoce morza, ryby... Sprawdź, które dania są dobre dla przedszkolaka i jakie nie powinny jeszcze znaleźć się w jego menu.

22 sposoby na to, by smyk polubił warzywa
Mamy przedszkolaków podpowiadają, dzięki jakim trikom ich dzieci nauczyły się akceptować w jadłospisie zieleninę.
  
PSYCHOLOGIA
Wychodzimy! Strategie na szybsze poranki

Rady, jak skutecznie usprawnić organizację porannych wyjść do przedszkola, pracy, szkoły... 

Przyjaciele na siłę?
Jeśli macie przyjaciół, których dzieciaki nie przepadają za waszymi pociechami i vice versa, to ten artykuł jest dla was lekturą obowiązkową. 

Test: czy rozpieszczasz swoje dziecko?
Odpowiedz na pytania i dowiedz się, czy rozsądnie wychowujesz swoje dziecko.

LEKTURY PRZEDSZKOLAKA
Czy mogę mieć zwierzątko?

Igusia, bohaterka naszych książkowych spotkań, zamieniła gwarne przedszkole na szkolne podwoje. Od tego numeru swoimi wrażeniami
z lektury dzieli się z wami jej młodsza siostra, Ninka, przedszkolna debiutantka. Witaj, Ninko, i tym razem wraz z mamą opowiedz nam o ciekawych książkach ze zwierzakami w roli głównej!

EKSTRA W NUMERZE
45 magicznych chwil razem

Podaruj dziecku najcenniejszy prezent – swój czas i uwagę. A my podpowiemy, jak go najlepiej spożytkować, by smyk się nie tylko dobrze bawił, ale też wiele nauczył.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy