przedszkolak, okładka

Przedszkolak - luty/marzec 2012

przedszkolak, okładka
Witajcie!
Zbliża się wiosna, a wraz z nią – w naszym domu – urodziny obojga dzieciaków. I jak co roku zastanawiam się, jak je godnie uczcić. Na pewno nie wrócę do pomysłu sprzed dwóch lat, kiedy to (przyznaję, trochę z lenistwa:) postanowiłam wyprawić maluchom jedną, wspólną imprezę. Była piękna pogoda, atrakcje w postaci  m. in. długaśnego toru przeszkód, malowania buziek czy turnieju piłkarskiego... I co? No... właściwie to nic. Kumple Szymka nie przestawali się siłować ze sobą i oporem materii worków, lin i co tam jeszcze, a przyjaciółki Toli nie mogły wyjść z fazy malowania swych bladych twarzy. Z marzeń o zmaganiach zjednoczonych sił chłopców i dziewczynek w imię realizacji wspólnych zadań nie wyszło nic. Tylko się nadenerwowałam biegając od jednych do drugich i próbując ich zintegrować... Cóż, w tym roku jestem mądrzejsza również o lekturę tekstu Łucji Tolak o organizacji kinderbalu (wizyta szalonych naukowców to mój typ!). Tobie też go polecam :)

Pozdrawiam wiosennie!
Kasia Imiołek, redaktor prowadząca


Przedszkolak - luty/marzec 2012

EKSTRA

66 fantastycznych pomysłów na kinderbal Najlepsze miejsca na zorganizowanie urodzin, propozycje imprezowego menu, drobiazgi, które umilą zabawę – oto sekrety, które musisz znać, gdy wyprawiasz malcowi bal!

EDUKACJA
Przygoda z literkami

Rady, jak przez dobrą zabawę zacząć uczyć czytać przedszkolaka.   

Mały plastyk
Podpowiadamy najlepsze sposoby rozwijania talentów artystycznych malucha.    

Kalosze
Przegląd najciekawszych i najładniejszych propozycji producentów obuwia do skakania po kałużach.

RAPORT
Obowiązki przedszkolaka

Wszystko, co warto wiedzieć o włączaniu malucha do prac domowych. Sprawdź, w czym może (a nawet powinien) ci pomagać kilkulatek.  

ZDROWIE
Alergia na leki

Podpowiadamy, jak rozpoznać, czy malec jest uczulony na jedzenie, czy może ma alergię na lekarstwa.

Co oczka widziały
Przeczytasz tu o najczęstszych wadach wzroku u dzieci i nauczysz się je rozpoznawać.

Uwaga, nadwaga!
Wywołujemy wojnę zbędnym kilogramom u naszych maluchów!

ŻYWIENIE
Oskarżony: cukier

Czy wiesz, ile – nadmiarowo – wszelkich słodkości je codziennie twoje dziecko? Przeczytaj koniecznie ten tekst, a zmienisz sposób żywienia malucha.

Kulinarna kontrabanda
Sprytne sposoby na skuteczne przemycanie do diety dziecka nielubianych, ale cennych odżywczo produktów.
   
PSYCHOLOGIA
Kocham cię, misiu...

Wszędzie słyszysz, że ulubiona przytulanka to szalenie ważny element w życiu dziecka, ale czy wiesz dlaczego? Wyjaśniamy!     

Czary-marki
Jaki wpływ mają na twojego malca reklamy? Czy postaci z kreskówek na opakowaniu wyłączają jego racjonalne myślenie i czynią zakupy litanią próśb o w rzeczywistości nieatrakcyjne gadżety? Jeśli tak, to poznaj rady psychologa, jak uczynić dziecko odpornym na wszechobecną agitację reklam.    

Czego uczy rozczarowanie
My, dorośli, wiemy, że życie nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Jednak maluch nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy i na każdy zawód reaguje złością. Pokaż mu, jak z rozczarowań wyciągać naukę.  

CZYTAJĄC Z DZIECIAKAMI
Książka autorska
Czyli jaka? Ano taka, którą wymyślił i od początku do końca stworzył ten sam artysta. Tym razem więc Ninka czyta z mamą książki wyjątkowe oraz naprawdę wyjątkowych autorów.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy