Przedszkolak, dziecko, magazyn dla rodziców

Przedszkolak - maj/sierpień 2012

Przedszkolak, dziecko, magazyn dla rodziców
Witajcie!
Zależnie od momentu, w którym sięgniecie po ten numer „Przedszkolaka”, Euro 2012 będzie jeszcze przed nami lub będzie już tylko wspomnieniem. Na razie, gdy piszę te słowa, trwa ogólnonarodowa dyskusja, czy „Koko koko...” to odpowiedni dla rangi wydarzenia hymn. Ja, jeśliby ktoś pytał, uważam, że to tylko piosenka stadionowa i nie ma co się oburzać, że jest nie dość ambitna czy uroczysta...

Ale nie o tym chciałam dzisiaj do Was pisać. Ja mam zupełnie inny postulat w związku z Euro. Brzmi on tak: więcej sportu dla każdego przedszkolaka! Bo aktywność fizyczna, jak pisze w naszym raporcie Małgosia Mazurek-Wódz, to nie tylko imponująca forma, ale też znacznie lepsze wyniki w nauce, w tym głównie... matematyce! Aż boję się myśleć, jakie miałabym więc oceny z tego przedmiotu, gdybym nie trenowała wyczynowo pływania w dzieciństwie – bo i tak nie mogłam nimi nikomu zaimponować :)))

Kasia Imiołek, redaktor prowadząca

W tym numerze Przedszkolaka:

EDUKACJA

Zabawa, czyli nauka

Najlepsze sposoby na przekazywanie wiedzy kilkulatkom.   

W to mi graj!
Wywiad z Dorotą Zawadzką. Superniania opowiada w nim, dlaczego warto, a nawet trzeba grać w rodzinne planszówki.    

Ekoprzedszkolak
Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów na to, jak uczyć malucha życia w duchu ekologii.

RAPORT

Więcej ruchu

Małgosia Wódz opisuje, jakie korzyści – wcale nie tylko dla zdrowia ciała! – płyną z aktywności fizycznej. To lektura obowiązkowa!

ZDROWIE

Kronika wypadków letnich

Zachłyśnięcie wodą, skaleczenia, ukąszenia owadów – latem o niebezpieczne przygody nie jest trudno. Podpowiadamy, jak im zaradzić.

Na płaskiej stopie
Odpowiedzi doświadczonego lekarza ortopedy na temat płaskostopia u małych dzieci.

ŻYWIENIE

Dobra dieta, lepsze zachowanie

Od tego, co malec je, zależy nie tylko jego tusza czy forma fizyczna, ale też zachowanie. Sprawdź, co podawać dziecku, by zmniejszyć u niego rozdrażnienie i nadpobudliwość.  

Mleczna droga do formy
Prawdy i mity na temat jedzenia przez maluchy nabiału.
   
PSYCHOLOGIA

Kocham, lubię, szanuję

Tylko malec, który jest szanowany przez innych, ma szacunek do siebie samego. Podpowiemy ci, jak mu podarować poczucie, że jest ważny
dla bliskich i otoczenia, co pozwoli mu lepiej się rozwijać.     

Strachy nie na lachy
Pokazujemy, jak pomóc maluszkowi, który ma wiele lęków, np. boi się ciemności, potworów, obcych ludzi itp.    

CZYTAJĄC Z NINKĄ

W krainie baśni

Ninka, chociaż dobrze wie, jak obsługiwać pilota telewizora czy włączyć ulubioną grę na komputerze, pokochała rozrywkę jak najbardziej w stylu retro – czytanie baśni. A teraz zaprasza do ich niezwykłego świata także was! Koniecznie poznajcie najpiękniejsze zdaniem Niny baśnie z całego świata. 
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy