przedszkolak

Przedszkolak - październik/listopad 2012

przedszkolak
Gdy oddajemy ten numer „Przedszkolaka” do druku, jesień dopiero zaczyna swoje rządy. Wciąż miło jest wyciągnąć rodzinę i psa na spacer, pojeździć na rowerach itp. Tylko jedno, zresztą jak co roku, psuje nam nastrój – wszechobecne wirusy. Też ich macie dość? Katarki, kichanki, pokasływanki pojawiają się wraz z pierwszymi chłodniejszymi dniami jak na zamówienie...
W tym roku hitem są zachrypnięte gardła. Połowa znajomych dzieciaków straciła – w sumie może i fajnie? – na kilka dni głos :) Bo, szczerze mówiąc, to nawet dobrze się bawiliśmy, gdy Tola każdego ranka demonstrowała nam gamę, a raczej „do której nutki dzisiaj...” (...da radę dośpiewać).
Przez niemal tydzień skala jej ślicznego skądinąd głosu oscylowała między mi a sol! Wyżej były tylko chrypiołki... No, ale mnie było najmniej do śmiechu, bo nie wiedziałam właściwie, jak długo mogę leczyć taką chrypę domowymi sposobami, a kiedy już najwyższy czas poprosić o pomoc lekarza. Stąd pomysł na tekst „Angina czy szkarlatyna”. Abyście wiedzieli, co robić, jeszcze zanim wasz maluch straci głos...:)

Zapraszam do lektury!
Serdeczności,

Katarzyna Imiołek,
redaktor prowadząca, z Tolą i Szymkiem


Przedszkolak - październik/listopad 2012

EDUKACJA
Matematyka ściśle fajna
Podpowiadamy, co zrobić, by zainteresować dziecko naukami ścisłymi.

Angielski jest cool
Sprawdź, czy uczenie małych dzieci języka obcego to tylko moda, czy może konieczność?

Automaniak rusza w trasę
Praktyczne wskazówki, jak z długiej podróży samochodowej uczynić miłą, rodzinną wyprawę.

Przedszkole prywatne czy publiczne?
Czym się różnią? Które jest lepsze? Gdzie posłać malca? Podpowiadamy!

RAPORT
Za rok szkoła?
Podpowiadamy, jak dobrze przygotować pięciolatka do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie.

ZDROWIE
Zdążyć przed próchnicą
Sprawdziliśmy, dlaczego stomatolodzy tak stanowczo domagają się dbania o mleczaki (które i tak za kilka lat wypadną). Musisz to wiedzieć!

Angina czy szkarlatyna?
Poznaj najważniejsze różnice między tymi dwiema często mylonymi chorobami.

ŻYWIENIE
Przedszkole od kuchni
Poznaj reguły rządzące przygotowywaniem posiłków dla dzieci w placówkach publicznych, niepublicznych i prywatnych.

Położyła kucharka na stole...
Przedstawiamy najzdrowsze sposoby przyrządzania potraw dla kilkuletniego dziecka i lżejsze zamienniki ciężkostrawnych dań.

PSYCHOLOGIA
Robimy poduszkowce

Podpowiadamy, co zrobić, by jesienne popołudnia i wieczory wykorzystać na wzmacnianie więzi rodzice – dzieci. Wypróbujcie nasze propozycje zabaw bez zabawek. Zachęcamy do robienia domowych eksperymentów!

CZYTAJĄC Z NINKĄ
(Nie)trudne podręczniki

Czy małe dzieci interesują prawa fizyki? Albo czy da się je zaznajomić z budową układu pokarmowego człowieka? Okazuje się, że tak! Oczywiście tylko w przypadku, gdy wykorzysta się do tej nauki odpowiednie podręczniki. Podręczniki wcale nie naukowe! I właśnie dlatego Ninka proponuje wam w tym numerze książki, które gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale też nabycie mnóstwa niezwykłej wiedzy. Nie możecie przegapić tej rubryki!

23 pomysły na jesień
Przedstawiamy propozycje miejsc i zabaw, które uatrakcyjnią chłodne i deszczowe miesiące.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy