Edukacja

Coś dla przedszkoli

Dla przedszkoli, które zgłosiły chęć udziału w Akademii Misia Haribo, zostanie zorganizowany konkurs plastyczny na temat „Mój dzień z misiem”.

Dla przedszkoli, które zgłosiły chęć udziału w Akademii Misia Haribo, zostanie zorganizowany konkurs plastyczny na temat „Mój dzień z misiem”. Nagrodami w nim będą materiały dydaktyczne, urządzenia do ćwiczeń ruchowych, gry edukacyjne, a także wizyty Akademii Misia Haribo.

Co Akademia Misia Haribo proponuje przedszkolom?
Przed rozpoczęciem Akademii Misia Haribo wśród losowo wybranych przedszkoli przeprowadzono audyt sprawdzający potrzeby placówek i ich chęć zaangażowania się w tego typu projekt. Jego wyniki potwierdziły słuszność planowanych w ramach programu działań. W związku z tym do przedszkoli publicznych z całej Polski przesłano oficjalne zaproszenia i formularze potrzebne do zgłoszenia udziału. Lista placówek, do których wysłano listy, została przygotowana m.in. na podstawie zestawienia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przedszkola a uczestnictwo
Dla przedszkoli, które zgłosiły chęć udziału w Akademii Misia Haribo, zostanie zorganizowany konkurs plastyczny na temat „Mój dzień z misiem”. Nagrodami w nim będą materiały dydaktyczne, urządzenia do ćwiczeń ruchowych, gry edukacyjne, a także wizyty Akademii Misia Haribo. W ten sposób firma Haribo będzie wspomagać tworzenie nowoczesnych, kolorowych i dysponujących niezbędnymi pomocami naukowymi przedszkoli, w których dzieci potrafią się śmiać, bawić i uczyć. Wszystkie prace plastyczne nadesłane w ramach konkursu zostaną następnie zlicytowane, a zebrane w ten sposób pieniądze organizatorzy Akademii Misia Haribo przekażą na cel charytatywny wskazany przez Radę Programową.

Inne korzyści
Dodatkową zaletą udziału w programie jest możliwość wymiany doświadczeń i poglądów z ekspertami zasiadającymi w Radzie Programowej Akademii, którzy służą wychowawcom przedszkolnym pomocą w pracy z dzieci. Zabawy i ćwiczenia edukacyjne zamieszczone na stronie internetowej www.haribo.com - w dziale Akademia Misia Haribo - będą z pewnością inspiracją dla wychowawców przedszkolnych.

Również zeszyty edukacyjne w formacie PDF są atrakcyjną pomocą naukową, które z powodzeniem można wykorzystywać w pracy z maluchami. Adresowana do przedszkoli inicjatywa jest tym cenniejsza, że uczestnictwo w programie jest całkowicie bezpłatne. Dokładne informacje na temat zgłoszenia swojego udziału w Akademii zamieszczone są na stronie www.haribo.com w dziale Dla przedszkoli.

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Carex, Akademia czystych rąk
materiały prasowe
Zdrowie
Akademia Czystych Rąk Carex
„Akademia Czystych Rąk Carex” powstała z idei nauczenia najmłodszych podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz przekazania im prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami.

// Brytyjscy naukowcy dowiedli, że istnieje ścisły związek pomiędzy myciem rąk a liczbą zachorowań dzieci na infekcje górnych dróg oddechowych i układu pokarmowego. Dlatego też „Akademia Czystych Rąk Carex” wraz z partnerem akcji marką Carex skupia swe działania na nauce prawidłowego mycia rąk. 

Z nowym rokiem szkolnym rusza III edycja „Akademii Czystych Rąk Carex”. Pragniemy zaprosić szkoły do aktywnego uczestnictwa w tym programie. Na uczestników Akademii czekają materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w wersji drukowanej i elektronicznej. Na ich podstawie nauczyciele przeprowadzą lekcje z higieny rąk , a uczniowie poprzez zabawę zapoznają się z tematami zdrowia oraz bakterii i wirusów. Szkole przyznamy Dyplom Szkoły Czystych Rąk, dokumentujący uzyskaną wiedzę z zakresu właściwej higieny rąk. 

 Pierwszych 300 szkół z całej Polski, które zgłoszą się do Programu, otrzyma od organizatorów: 
     •    Bezpłatne, wydrukowane materiały edukacyjne,     •    Zestaw antybakteryjnych mydeł Carex o równowartości rynkowej 600 zł. 

Dla nauczycieli jest to doskonała okazja do „budowania” teczki nauczyciela i zyskania dodatkowej wiedzy! Zestaw edukacyjny zawiera materiały instruktażowe wraz z gotowym scenariuszem do przeprowadzenia zajęć oraz podręczniki i ćwiczenia dla uczniów. Na specjalnie stworzonym profilu na portalu Facebook – Carex Polska będą zamieszczane przydatne ciekawostki i informacje. Dostępny będzie również film instruktażowy, pokazujący przykładową lekcję przeprowadzoną przez pana Dr med. Pawła Grzesiowskiego z Instytutu Profilaktyki Zakażeń.


 Działania Akademii Czystych Rąk Carex

 W czasie zajęć realizowanych w ramach „Akademii Czystych Rąk Carex” dzieciom zostanie...

Edukacja
Znaczenie wczesnej edukacji przedszkolaka
Edukacja prowadzona we wczesnych latach dziecka ma ogromny wpływ na dalszy rozwój małego człowieka.

Edukacja prowadzona we wczesnych latach dziecka, przede wszystkim w przedszkolu, ma ogromny wpływ na dalszy rozwój małego człowieka. Badania naukowe wskazują na wyraźny związek między nauczaniem przedszkolnym, a przyszłymi osiągnięciami w nauce. Nauka poprzez zabawę Umysł małego człowieka jest w tym okresie bardzo chłonny na nowe informacje. Należy jednak zadbać o odpowiednie przekazywanie wiedzy. Ponieważ przedszkolaki nie mają wyrobionej trwałej uwagi i nie potrafią skupić się przez dłuższy czas na jednej czynności, dlatego najlepszym sposobem na naukę jest dla nich zabawa. Dzięki temu dzieci mimowolnie przyswajają nowe informacje i zdobywają kolejne umiejętności. Ponadto udowodniono, że szybciej i lepiej zapamiętujemy, gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje. Świat pełen zabaw, jakim dla dziecka powinno być przedszkole, jest ważny również z innego powodu. Codzienny kontakt z ukochaną panią przedszkolanką i kolegami oraz ciekawe zabawy sprawiają, że rozstania z rodzicami są dla malucha mniej stresujące, a czas rozłąki mija dużo szybciej. Interesujące zajęcia Zajęcia prowadzone w przedszkolu powinny rozbudzać i rozwijać różnorodne zainteresowania dzieci. „Przygotowywanie przedstawień, rytmika, gra na najprostszych instrumentach (np. bębenek, trójkąt) to tylko przykłady, jak ciekawie zorganizować czas spędzany w przedszkolu” – mówi Anna Gruszczyńska, pedagog i wieloletni dyrektor przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. „Dla maluchów często jest to pierwszy kontakt z muzyką, tańcem czy teatrem, który może przerodzić się w ich przyszłą pasję” – dodaje Anna Gruszczyńska. Bardzo istotne w rozwoju dziecka są także zajęcia plastyczne, które kształtują kreatywność małego człowieka. Dlatego wychowawcy powinni zachęcać do spontanicznego tworzenia prac nie tylko samodzielnie, ale również wspólnie z rówieśnikami....

Edukacja
Problemy początkującego przedszkolaka
Pierwsze dni w przedszkolu to dla dziecka zupełna nowość. Trzeba pomóc maluchowi w przystosowaniu się do zmian.

Pierwsze dni w przedszkolu to dla dziecka nowe otoczenie i nieznajome twarze. Nie oznacza to jednak, że nie można pomóc maluchowi w przystosowaniu się do tej zmiany. Eksperci programu Akademia Misia Haribo radzą, jakie zachowania rodziców i opiekunów ułatwią naszym pociechom odnalezienie się w nowej roli. Rozstanie z rodzicami Lęk przed rozstaniem z rodzicami to zazwyczaj pierwsza i największa trudność, którą przezwyciężyć muszą przedszkolaki. Uczucie to towarzyszy zwłaszcza maluchom przebywającym dotychczas wyłącznie z mamą. Dodatkowo, im młodsze dziecko, tym rozstania znosi mniej chętnie. „Nie jest prawdą, że dziecko wyrwane z objęć mamy, szybciej o niej zapomina i chętniej rozpoczyna zabawę z kolegami. Czasem właśnie wtedy ma do rodziców więcej żalu i pretensji“ – zauważa Krystyna Zielińska, psycholog-logopeda, ekspert Akademii Misia Haribo. W takiej sytuacji najważniejsze jest okazywanie dziecku zrozumienia. „Pozwólmy maluchowi się wypłakać. Wytłumaczmy też, że wszystkie dzieci rozstają się z mamą i idą do przedszkola” – dodaje. Przezwyciężenie lęku będzie dla naszej pociechy dużo łatwiejsze, jeśli sale przedszkolne, w których ma codziennie przebywać, okażą się przyjazne, kolorowe i wesołe, a materiały dydaktyczne stosowane w trakcie zajęć będą ciekawe i różnorodne. Aby przyczynić się do tworzenia takich właśnie placówek, Akademia Misia Haribo wspomaga przedszkola publiczne dodatkowymi pomocami naukowymi w postaci m.in. zeszytów ćwiczeń oraz gier planszowych i przyborów plastycznych, które można wygrać w konkursach Akademii. Brak samodzielności Po przekroczeniu progu przedszkola maluchy często napotykają problemy wynikające z braku samodzielności. Nie wszystkie dzieci potrafią bez pomocy dorosłych wiązać buciki, zapinać sweter, jeść czy korzystać z toalety. Zdaniem Krystyny Zielińskiej, rodzice mniej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak