jakie zeszyty do 4 klasy
Adobe Stock
Edukacja

Jakie zeszyty do 4 klasy szkoły podstawowej – wybieramy zeszyty dla czwartoklasisty

Zeszyty są jednym z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki. Ich zakup bywa też sporym problemem podczas szkolnych zakupów. Rodzice często nie wiedzą, jaki zeszyt wybrać np. do informatyki, techniki czy muzyki. Podpowiadamy, jakie zeszyty najlepiej kupić dziecku do 4 klasy szkoły podstawowej. Wyjaśniamy, ile powinny mieć stron i jak dobrać je do nowych przedmiotów, których uczy się czwartoklasista.
Wraz z początkiem roku szkolnego i kompletowaniem wyprawki rodzice zastanawiają się, jakie zeszyty do 4 klasy szkoły podstawowej kupić dziecku. Jest to już kolejny etap edukacji, na którym uczeń ma znacznie więcej przedmiotów, niż w klasach niższych – będzie więc potrzebował więcej zeszytów. Będą się one także różniły od tych, z których korzystał w klasach 1-3. 

Maluchy z pewnością będą najbardziej zainteresowane wzorem na okładce zeszytu. Podczas zakupów warto więc nie tylko kierować się grubością zeszytu oraz tym, czy ma linie czy kratki, ale także ich wyglądem, aby dzieci robiąc w nich notatki czy odrabiając zadania domowe, korzystały z nich z przyjemnością.

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Jakie zeszyty do 4 klasy – ilukartkowe, w kratkę czy linie?

W wyborze odpowiednich zeszytów pomoże spis przedmiotów w 4 klasie. Zazwyczaj wymagania w kwestii doboru zeszytu do konkretnego przedmiotu są w każdej szkole podobne. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nauczyciel indywidualnie ustala, w jakim zeszycie mają pisać uczniowie podczas lekcji przedmiotu, który prowadzi. 

Zeszyty do klasy 4 szkoły podstawowej:
  • język polski – zeszyt w szeroką linię (32 kartki lub 60 kartek)
  • matematyka – zeszyt w kratkę (32 kartki lub 60 kartek)
  • język obcy – zeszyt w kratkę lub linie (32 kartki lub 60 kartek)
  • muzyka – zeszyt do nut w pięciolinię (16 kartek)
  • historia – zeszyt w kratkę (rzadziej w linie) (32 kartki lub 60 kartek)
  • przyroda – zeszyt w kratkę (32 kartki lub 60 kartek)
  • informatyka – zeszyt w kratkę (32 kartki lub 60 kartek)
  • technika – zeszyt w kratkę (32 kartki).
Kup po kilka sztuk zeszytów do każdego przedmiotu. Przydadzą się na cały rok szkolny. Zeszyty zwykle kończą się dzieciom w najmniej spodziewanym momencie, np. w niedzielę wieczorem, gdy wszystkie sklepy są zamknięte, a pracę trzeba pilnie odrobić na poniedziałek. Zapas zeszytów ratuje sytuację. 

Dzienniczek i brudnopis

Warto kupić także zeszyt do zajęć z wychowawcą, w którym dziecko będzie mogło zapisywać najważniejsze ogłoszenia lub prośby wychowawcy (tzw. dzienniczek). Najczęściej nauczyciele proszą, by był to zeszyt 16-kartkowy w kratkę.

Z pewnością czwartoklasiście przyda się także brudnopis, w którym maluch będzie mógł „na brudno” pisać odpowiedzi do zadań lub tworzyć szkice wypracowań. 


Zobacz także: 

upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Adobe Stock
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły jest wymagane, gdy żaden z rodziców nie jest w stanie przyjść po ucznia po zakończonych lekcjach i dziecko będzie odbierała inna osoba. Podpowiadamy, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły. Możesz także skorzystać z naszego gotowego wzoru pisma.

Nauczyciele nie mogą przekazać ucznia pod opiekę innej osoby niż rodzic. Taka sytuacja jest możliwa tylko wtedy, gdy rodzic wystawi odpowiednie upoważnienie, które zostanie przekazane wychowawcy. Upoważnienie warto złożyć u wychowawcy już na początku roku szkolnego – wtedy nie zdarzy się sytuacja, że dziadek, babcia lub rodzeństwo nie będą mogli odebrać dziecka ze szkoły.  Sprawdź, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły, na mocy którego inne osoby niż rodzic lub opiekunowie prawni mogą odebrać ucznia po skończonych lekcjach. Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły? Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły powinno zawierać najważniejsze informacje, dające nauczycielom gwarancję, że przekażą ucznia w ręce odpowiedniej osoby, wskazanej przez rodziców dziecka. Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły powinno zawierać: imię i nazwisko oraz numer dowodu tożsamości osoby upoważnionej do odbioru dziecka ze szkoły, imię i nazwisko dziecka, okres, w jakim ma obowiązywać upoważnienie, datę napisania upoważnienia, czytelny podpis rodzica lub opiekuna prawnego. Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły – wzór Możesz skorzystać z naszego gotowego wzoru upoważnienia do odbioru dziecka ze szkoły. Kliknij w miniaturę obrazka, żeby go wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze. Zobacz także:  Przeniesienie dziecka do innej szkoły: uzasadnienie, potrzebne dokumenty + wzór pisma Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły? ​ Usprawiedliwienie nieobecności w szkole – jak je napisać? [WZÓR]

Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły
Adobe Stock
Wychowanie
Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły?
Według prawa dziecko może samo poruszać się po drodze, dopiero gdy skończy 7 lat. Jednak nawet w przypadku, kiedy dziecko samo wraca ze szkoły – musisz zadbać o jego bezpieczeństwo.

Dziecko może zacząć samo chodzić i wracać ze szkoły, kiedy ma skończone 7 lat i jest już na tyle dojrzałe psychicznie, by odpowiedzialnie iść chodnikiem i przechodzić przez jezdnię w dozwolonym miejscu. Dodatkowo szkoła może wprowadzić w swoim statucie odpowiedni zapis, który określa od kiedy uczniowie mogą wracać sami do domu (za pisemną zgodą rodzica), a kiedy mogą wracać np. pod opieką starszego rodzeństwa. Przepisy prawa drogowego mówią, że dziecko od siódmego roku życia może samodzielnie poruszać się po drodze. Nie oznacza to jednak, że rodzice, nauczyciele lub opiekunowie nie powinni troszczyć się o jego bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły lub powrotu z niej - ciąży na nich ustawowy obowiązek sprawowania pieczy nad dzieckiem. Spis treści :  Kiedy dziecko może samo chodzić do szkoły? Obowiązek odprowadzania dziecka do szkoły Jak przygotować dziecko do samodzielnego powrotu ze szkoły? Kiedy dziecko może samo chodzić do szkoły? Przepisy o ruchu drogowym mówią, że dziecko, które nie ukończyło jeszcze siódmego roku życia nie może samo korzystać z drogi, musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej lub dziecka, które skończyło już 10 lat (nie dotyczy to strefy zamieszkania, ani drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych - czyli sytuacji, kiedy szkoła znajduje się np. na osiedlu, na którym mieszka uczeń i droga jest wyłączona z ruchu kołowego). Jest jednak jeden wyjątek – dziecko nie powinno samo chodzić do szkoły i ze szkoły, jeśli nie jest na tyle dojrzałe, żeby poradzić sobie w trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Musisz mieć pewność, że twoje dziecko podoła temu, by bezpiecznie przemierzyć całą trasę. Na wniosek rodzica dziecko może odbierać starsze rodzeństwo (jeśli ma skończone 10 lat) lub inni opiekunowie, np. babcia, ciocia. Pamiętaj, że wiele zależy również od wewnętrznych wytycznych w szkole, a także...

dni wolne od szkoły 2021
Adobe Stock
Aktualności
Dni wolne od szkoły 2022: kalendarz ferii, świąt i wakacji
Podajemy ważne daty dotyczące organizacji roku szkolnego oraz terminy ferii i dni wolnych od nauki. Dzięki temu łatwiej zaplanujesz wyjazdy i wypady weekendowe. Sprawdź, kiedy wypada wolne od szkoły w 2022 roku.

Kiedy uczniowie zostaną zwolnieni z obowiązku szkolnego, kiedy wypadają najbliższe dni wolne, a kiedy ferie? Oto kalendarz dni wolnych od nauki w 2022 roku.  Spis treści: Dni wolne od szkoły 2022: majówka, Boże Ciało i inne święta Dni wolne: egzamin ósmoklasisty w 2022 roku Dni wolne: matury w 2022 roku Wakacje 2022 – kiedy zaczyna się wolne? Dni wolne od pracy w 2022 roku Dni wolne od szkoły 2022 Wolne dni od nauki związane ze świętami, które mają jeszcze przed sobą uczniowie w 2022 roku: 2 maja 2022, poniedziałek – majówka (w większości szkół tego dnia jest wolne),  3 maja 2022, wtorek – majówka: Święto Narodowe Trzeciego Maja,  16 czerwca 2022, czwartek – Boże Ciało, 1 listopada 2022, wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych 11 listopada 2022, piątek – Święto Niepodległości 23-31 grudnia 2022 – przerwa świąteczna na Boże Narodzenie. Dni wolne w związku z egzaminem ósmoklasisty 2022 Wielu uczniów zastanawia się, czy podczas egzaminu ósmoklasisty 2022 jest wolne w szkole. Tak, młodsze dzieci będą miały wtedy wolne od zajęć . Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022 będzie przeprowadzony w dniach 24-26 maja: 24 maja – egzamin z języka polskiego, 25 maja – egzamin z matematyki, 26 maja – egzamin z języka obcego nowożytnego. Dni wolne: matury 2022 Czy podczas matur 2022 jest wolne w szkole? Owszem, uczniowie szkół ponadpodstawowych nie będą mieć w tym czasie zajęć lekcyjnych. Oznacza to dla nich kilka dni przerwy w nauce. Dotyczy to jednak tylko terminów podstawowych egzaminów maturalnych, czyli 4-6 maja . W niektórych szkołach może to wyglądać nieco inaczej, ponieważ dyrektorzy mogą wykorzystać...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj