konkurs eko
materiały prasowe
Edukacja

Naucz swoje dziecko, jak być eko!

Ruszył Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli. Czego dzieci mogą się nauczyć, biorąc w nim udział, i jak się zgłosić?

Ekologiczny tryb życia staje się nie tylko coraz bardziej modny, lecz także potrzebny. Nasz planeta co jakiś czas wysyła nam sygnały informujące, że powinniśmy zacząć o nią bardziej dbać. Najlepiej, aby ochrona naszego środowiska naturalnego była naszym nawykiem. Żeby się tak stało edukację ekologiczną warto zacząć już od najmłodszych lat. Jak wiadomo, najlepszą formą nauki dla maluchów jest zabawa, a taką właśnie okazję daje Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli organizowanym przez serwis Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP. Jak wziąć w nim udział i co jest do wygrania?

Konkurs dla przedszkolaków

konkurs eko
materiały prasowe
Do udziału w Konkursie zapraszamy przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. 
Szansę na wygraną mają nie tylko przedszkola, ale również wszyscy ci, którzy zechcą oddać głos na najlepszą ich zdaniem pracę konkursową. 
 
Hasłem tegorocznej edycji Konkursu jest ”Zrób to sam!”. Zamiast kupować kolejną rzecz, zastanówcie się wspólnie z Waszymi wychowawcami, co moglibyście zrobić samodzielnie, a co mogłoby się Wam przydać do zabawy, nauki lub po prostu w codziennym życiu. Możecie wykorzystać zbędne rzeczy znalezione w domach lub nabyć materiały, z których wykonacie fajną 
i przydatną rzecz. Projektujcie! Majsterkujcie! 


Jeśli nie macie pomysłu na swój projekt konkursowy, obejrzyjcie nasze filmy z serii DIY, gdzie znajdziecie wiele inspiracji na wykorzystanie różnych, z pozoru niepotrzebnych rzeczy.

400 nagród do wygrania

Zwycięzców będzie w tym roku rekordowo wielu: „Zawsze staramy się, aby w naszym Konkursie było jak najwięcej nagrodzonych. Dzięki naszym znakomitym partnerom pula nagród jest naprawdę imponująca. Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw o wartości 4 500 zł. Przygotowaliśmy również bardzo atrakcyjne nagrody dla 240 przedszkoli! Będą to, między innymi, domki ogrodowe, mini warsztaty oraz mini sklepy, maty edukacyjne, instrumenty muzyczne, zestawy kolejek, gry planszowe oraz bogate zestawy książek i filmów. Mamy nadzieję, że oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych, jakie niesie ze sobą konkurs, przysporzy on dzieciom sporo frajdy, a nagrody, które przyznamy przedszkolom będą dodatkowym wynagrodzeniem za wysiłek włożony w wykonanie prac.” - podsumowuje Dariusz Gryzło, organizator Konkursu. Nagrody są przewidziane także dla osób głosujących na prace konkursowe.

konkurs eko
materiały prasowe


Zasady wzięcia udziału w Konkursie są bardzo proste:
1.    Przygotujcie pracę konkursową w przedszkolu.
2.    Zróbcie jej zdjęcie i opiszcie krótko sposób jej wykonania.
3.    Zamieśćcie zdjęcie pracy na stronie konkursowej: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015
4.    Zachęćcie do głosowania przyjaciół Waszego przedszkola i... wygrywajcie nagrody! 

Szczegółowy harmonogram konkursu:
19.10.2015r. - rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych
20.11.2015r. - zakończenie przyjmowania prac konkursowych
26.11.2015r. - opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace
30.11.2015r. - zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace
2.12.2015r. - rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Zasady Konkursu, regulamin oraz pełną listę nagród znaleźć można na stronie www.buliba.pl w zakładce „Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli”.

Dzieciaki potrzebują przyrody – mówi Włodek Dembowski „Paprodziad"

Kalendarz świąteczny dada
materiały prasowe
Patronaty
Konkurs „Kalendarz Świąteczny” od Dady
Baw się razem z nami! Sprawdź, co kryje się pod kolejnymi bombkami na choince w świątecznym kalendarzu Dady i wygrywaj nagrody dla swojego dziecka. Zabawa trwa do 24. grudnia.

Z okazji Świąt Dada przygotowała drugą edycję konkursu „Kalendarz Świąteczny”. Tegoroczna konwencja umożliwia połączenie przedświątecznych obowiązków z czasem spędzonym w gronie rodziny i szansą na wygranie atrakcyjnych nagród. Zabawa trwa aż do 24. grudnia ! Codziennie, aż do Wigilii Bożego Narodzenia włącznie, możesz wygrywać cenne nagrody dla Twojego maluszka. Wystarczy, że wejdziesz na stronę kalendarzswiateczny.dada.pl , wybierzesz odpowiednią kategorię wiekową a następnie bombkę przypisaną do danego dnia i prześlesz pracę konkursową.       W konkursie mogą brać udział rodzice z noworodkami, ale także z maluchami, które mają więcej niż 2 lata i nadal używają pieluszek. Przygotowane kategorie są dla dzieci w wieku do 1. roku życia, od 1. roku do 2 lat oraz powyżej 2 lat. Dotychczas nagrodzone prace możesz obejrzeć w zakładce „Zwycięzcy”. 😊 Każdego dnia nagradzanych jest aż 9 prac konkursowych (zdjęcie lub krótki tekst na zadany temat). Udział w zabawie można brać raz dziennie, a zwycięzcy ogłaszani są już w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia każdego etapu.   Zrób świąteczny prezent sobie i swojemu dziecku. 😊 Wejdź na stronę kalendarzswiateczny.dada.pl i dowiedz się szczegółów.

konkurs buliba.pl
materiały promocyjne
Patronaty
Wielki Konkurs Ekologiczny - weźcie udział i wygrajcie super nagrody!
Weźcie udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym, który skierowany jest do grup przedszkolnych. Do wygrania atrakcyjne nagrody: domki ogrodowe, mini kuchnie oraz mini sklepy, plecaki, zabawki kreatywne i wiele innych!

Rusza siódma edycja Wielkiego Konkursiu Ekologicznego dla przedszkoli organizowanego przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP. Nagrody Konkurs rozpoczyna się 17 października . Nie czekajcie! Do wygrania 406 cennych nagród dla przedszkoli oraz dla głosujących na prace konkursowe!     Weźcie udział w konkursie Do udziału w Konkursie zapraszamy przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. Szansę na wygraną mają nie tylko przedszkola, ale również wszyscy ci, którzy zechcą oddać głos na najlepszą ich zdaniem pracę konkursową. Hasłem tegorocznej edycji Konkursu jest ”Baw się zdrowo!”. Czekamy na prace, które będą zachętą do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia w zgodzie z przyrodą. Prace powinny promować ruch i sport, zdrową dietę i aktywny wypoczynek. Jak zwykle zachęcamy do wykorzystania nie tylko materiałów plastycznych, ale również odpadów czy po prostu zbędnych rzeczy. Jak zawsze zależy nam na obdarowaniu jak największej liczby przedszkoli i głosujących, dlatego nagrodzonych zostanie aż 279 przedszkoli i 127 internautów . Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw, a łączna wartość nagród wyniesie 63 tysiące złotych. Wśród nagród znajdą się, między innymi, domki ogrodowe, mini kuchnie oraz mini sklepy, plecaki, zabawki kreatywne, zestawy kolejek, gry planszowe oraz bogate zestawy książek i filmów.   Zasady wzięcia udziału w Konkursie są bardzo proste: Przygotujcie pracę konkursową w przedszkolu. Zróbcie jej zdjęcie i opiszcie krótko, co przedstawia. Zamieśćcie zdjęcie pracy na stronie konkursowej: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2016 Zachęćcie do głosowania...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj