dziecko i świąteczna kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy

Choinka - kolorowanka do druku [6 WZORÓW DO KOLOROWANIA]

Choinka do kolorowania umili dziecku oczekiwanie na ubieranie świątecznego drzewka i przyjście Świętego Mikołaja. Wystarczy tylko wydrukować obrazki.

Choinka w postaci kolorowanki pomoże wprowadzić w domu świąteczną atmosferę! Do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, ale możesz już teraz razem z dzieckiem zaplanować, jak przystroicie świąteczne drzewko. Maluch może najpierw przedstawić swoje propozycje na papierze. Taka kolorowanka z choinką to też dobry pomysł, by zająć czymś dziecko, kiedy rodzice zajęci są świątecznymi przygotowaniami.
 

Spis treści:

  1. Choinka - kolorowanka z prezentami
  2. Choinka i dzieci - kolorowanka
  3. Malowanka: choinka z lasu
  4. Kolorowanka: choinkowa fantazja
  5. Choinka jak ze snów
  6. Choinka z bałwankiem - kolorowanka
  7. Jak pokolorować choinkę?
Pomysł: z tyłu kolorowanki z choinką możecie napisać list do Świętego Mikołaja. Chyba że skorzystacie z naszych listów do Świętego Mikołaja gotowych do wydruku. 

Choinka - kolorowanka z prezentami 

Tradycyjna kolorowanka z łatwą do pomalowania choinką. Obrazek ma niezbyt dużo szczegółów, więc będzie dobry nawet dla całkiem małych dzieci. Kliknij i wydrukuj​!
 

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Choinka i dzieci - kolorowanka  

Wesoły obrazek z dziećmi i pieskiem, które, jak wszystkie maluchy, już nie mogą doczekać się świąt. Kliknij i wydrukuj​!
 

Malowanka: choinka z lasu 

Tylko trzy bombki i łańcuch, ta choinka wygląda, jakby dopiero przyniesiono ją z lasu. Obrazek z małą ilością szczegółów idealny dla najmłodszych dzieci. Kliknij i wydrukuj​!
 

Kolorowanka: choinkowa fantazja

Obrazek ma sporo szczegółów i jest dość skomplikowany. Starsze dziecko może pobawić się w wyszukiwanie szczegółów na obrazku. Kliknij i wydrukuj​!

 

Choinka jak ze snów

To piękna kolorowanka, ale raczej dla starszych dzieci, młodsze mogłyby mieć sporo problemów z jej pokolorowaniem. Kliknij i wydrukuj​!
 

Choinka z bałwankiem

Zupełnie jak żywa. I równie niecierpliwie jak dzieci czeka na Świętego Mikołaja. Wesoły obrazek dla każdego malucha. Kliknij i wydrukuj​!
 

Jak pokolorować choinkę?

Oprócz kredek, mazaków, farb, możecie również użyć bibuły, plasteliny lub brokatu. Obrazki będą wtedy wyglądać znacznie bardziej oryginalnie! Jeśli macie w domu watę – ją także możecie wykorzystać, np. jako śnieg pod choinką. Z kolei malutkie guziki lub cekiny świetnie sprawdzą się jako jako choinkowe bombki, gdy przykleicie je na kolorowance.
 

Zobacz też:
dziewczynka, święta, choinka, bombka, dziecko
Święta i uroczystości
Przygotuj się do świąt
Co roku obiecujesz sobie, że tym razem znajdziesz czas na wspólne robienie ozdób choinkowych czy pieczenie pierniczków... I co roku kończy się na obietnicach. Co zrobić, by tak nie było?

Specjaliści od organizacji czasu i pracy twierdzą, że za sukcesem kryje się dobry plan. To nie wszystko. Taki plan bowiem trzeba... zrealizować. To proste :) O świąteczny plan się nie martw, już go ułożyliśmy. Dzięki niemu spokojnie przygotujecie się do Wigilii – ty, maluszek, cała rodzina. Bo wszystkim zależy, zwłaszcza nam, tu w „Mamo, to ja”, by młoda mama była zrelaksowana (na tyle, na ile się da). Pewnie powiesz, że jeszcze za wcześnie, by myśleć o Bożym Narodzeniu . Nieprawda! Pomyśl, o ile będziesz spokojniejsza, jeśli organizacją świąt zajmiesz się już teraz, a nie za pięć dwunasta. No i wszystko zrobisz tak, jak chcesz. Pamiętaj też, że dzieci są jak wykrywacze bomb – wyczują twój nastrój natychmiast. A zadowolona mama równa się szczęśliwe dziecko. I jeszcze jedno: oczekiwanie na święta jest tak samo fascynujące, jak ich przeżywanie. 15 listopada – podejmij decyzję Gdzie w tym roku spędzicie Wigilię? A może tym razem to ty zaprosisz wszystkich do siebie? Zrób listę gości, a potem zadzwoń do każdego. Powinni już wiedzieć o twoich planach. Im więcej osób, tym lepiej – dzięki temu malec przekona się, że rodzina to nie tylko mama i tata. Dowie się też, że może liczyć aż na tyle osób! 19 listopada – zrób listę prezentów Za wcześnie? Nie! Lubię tę chwilę, gdy zapisuję pomysły na podarunki. Myślę wtedy o bliskich, przyjaciołach, o tym, co lubią... Nie chcę kupować prezentów na łapu-capu. Dlatego zabieram się do tego wcześniej, by być otwartą na ich wszystkie: „Podoba mi się...”, „Chciałbym...”, rzucone ot, tak sobie. Dzięki temu, gdy otworzą prezent, usłyszę: „A skąd wiedziałaś?”. Nie dotyczy to dzieci. One piszą  listy do Świętego Mikołaja . Ale o tym później. 21 listopada – pamiętaj o kartkach W grudniu nie będziesz miała do tego...

kolorowanki świąteczne
Adobe Stock
Gry i zabawy
Kolorowanki świąteczne – 18 obrazków do druku
Kolorowanki świąteczne uprzyjemnią dziecku długie wieczory oczekiwania na Boże Narodzenie. Wydrukuj świąteczne obrazki z Mikołajem, choinkami i reniferami i daj maluchowi do pokolorowania. Możecie też kolorować je wspólnie.

Kolorowanki świąteczne pomogą wprowadzić do domu świąteczny nastrój.   Wspólne kolorowanie obrazków, których tematem jest Boże Narodzenie, będzie miłą odskocznią od przedświątecznej gonitwy. Pozwól dziecku wybrać jeden lub kilka przygotowanych przez nas 18 obrazków z Mikołajem, reniferem, bałwankiem, skrzatem lub choinką, wydrukuj kolorowankę i zabawa gotowa.  Kolorowanki świąteczne na Boże Narodzenie: Choinka Mikołaj Siedzący Mikołaj Leżący Mikołaj Mikołaj z prezentem Zadziwiony Mikołaj Bombka do kolorowania  Dzwonki świąteczne Renifer Bałwanek Siedzący bałwanek Zamyślony bałwanek Siedzący skrzat Zamyślony renifer Renifer czekający na Boże Narodzenie Uśmiechnięty renifer Leżący skrzat świąteczny Wesoły świąteczny skrzat   Zobacz też inne świąteczne kolorowanki: Kolorowanki z Mikołajem Kolorowanki świąteczne: Choinka Kolorowanki z reniferami Kolorowanki świąteczne: choinka To obowiązkowy świąteczny element w każdym polskim domu! Czy twoje dziecko pomaga podczas przystrajania świątecznego drzewka? Koniecznie opowiedz maluchowi o tradycji ubierania choinki .  Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanki świąteczne: Mikołaj Mikołaj to ulubiona świąteczna postać wszystkich dzieci. Bez Mikołaja (i prezentów od niego) trudno w ogóle wyobrazić sobie święta.  Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanki świąteczne: siedzący Mikołaj Mikołaj i w czasie Bożego Narodzenia czasem odpoczywa... Taki obrazek z małą liczbą szczegółów nadaje się już dla maluchów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub...

list do Mikołaja
Fotolia
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
List do św. Mikołaja to dla dziecka ważny element przygotowań do świąt. Napisz go wspólnie ze swoim maluchem, korzystając z wybranego szablonu do druku.

List do św. Mikołaja napiszcie jak najszybciej! Bo choć ulubiony przez wszystkich święty wie, że dziecko zasługuje na najpiękniejszy prezent, warto mu podpowiedzieć, co maluch chciałby znaleźć pod choinką . Wiadomość najlepiej przekazać mu w liście. Dziecko może go podyktować, skorzystać z twoich rad albo narysować, co by chciało dostać. Spis treści: Jak napisać list do św. Mikołaja? Adres św. Mikołaja List do św. Mikołaja – wzór   Szablony listów do św. Mikołaja do druku: list do św. Mikołaja: wzór z girlandą i ozdobami choinkowymi list do św. Mikołaja z listkami wzór listu z reniferem i gałązkami choinki list z elfem i śnieżynkami wzór listu z Mikołajem 1   wzór listu z Mikołajem 2 list z zimowym krajobrazem list do św. Mikołaja z prezentem Jak napisać list do św. Mikołaja? Pisanie prawdziwych, papierowych listów jest czymś magicznym. Niestety coraz mniej jest takich, którzy faktycznie je piszą. Z okazji świąt Bożego Narodzenia zachęcamy, abyście razem z maluchem napisali  tradycyjny list do świętego Mikołaja, czyli taki na kartce papieru i zapakowany w kopertę ze znaczkiem. Jak się zabrać do pisania? Usiądźcie razem i zastanówcie się, co maluch chciałby zawrzeć w liście. Jeśli nie umie pisać, a chce to zrobić samodzielnie, niech narysuje lub zrobi wyklejankę z elementów, które mu się podobają. Dla dziecka najważniejsza jest lista prezentów pod choinkę , o których marzy, ale spróbuj je przekonać, że inne elementy listu są równie istotne. Pokaż, jak powinno się rozpoczynać listy, i jak się je kończy. Oprócz opisu wymarzonych prezentów dobrze też napisać parę zdań o tym, że dziecko było w tym roku dobre, pomocne i kochane, i dlatego zasłużyło na to, o czym marzy. Możecie wypisać kilka przykładowych...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj