Warszaty dla rodziców na temat świadomego rodzicielstwa
materiały prasowe
Gry i zabawy

Warsztaty dla rodziców nt. świadomego rodzicielstwa

Jeśli chcesz wiedzieć, jak pomóc dziecku zbudować fundament szczęśliwego życia, i jak skutecznie wspierać dzieci w ich wszechstronnym rozwoju, zapisz się na warsztaty dotyczące świadomego rodzicielstwa. Dla czytelników Babyonline.pl są przygotowane zniżki.

Gdzie odbędą się warsztaty?

23 maja 2015 r. w Warszawie w budynku Millenium Plaza w godzinach 10.00-18.00 odbędą się ciekawe warsztaty dla wszystkich tych, którzy chcą wychować szczęśliwe dzieci i nauczyć się, jak budować dobre relacje z nimi.

Ile kosztują?

Warsztaty są płatne – kosztują 699 zł; jednak czytelnicy Babyonline.pl mogą skorzystać ze specjalnej zniżki i zapłacić tylko 149 zł.
Wystarczy, że zapiszą się na warsztaty, korzystając z formularza na stronie www.instytutprosperity.pl i wpiszą w rubryce uwagi kwotę 149,00 PLN za osobę, hasło "Babyonline" oraz nazwiska osób, chcących uczestniczyć w warsztatach.

Warto przeczytać: Chusta - symbol świadomego rodzicielstwa?

Czego można się dowiedzieć?

Na warsztatach będzie można dowiedzieć się, jak pomóc dziecku zbudować fundament szczęśliwego życia, i jak skutecznie wspierać dzieci w ich wszechstronnym rozwoju. Będzie można poznać nową formułę rodzicielstwa, odpowiadającą na wyzwania naszych czasów.

Do kogo skierowane są warsztaty?

  • Do każdego, kto był dzieckiem i był wychowywany w tradycyjny sposób.
  • Do każdego, kto jako dziecko czuł się samotny, odrzucony, karcony i smutny.
  • Do każdego, komu zależy na szczęściu dzieci i radosnych relacjach w rodzinie.
  • Do przyszłych rodziców.
  • Do zapracowanych rodziców.
  • Do dziadków i opiekunów i wszystkich osób, które wspierają rodziców w wychowaniu dzieci i nie tylko.

Kto je będzie prowadził?

Irena Sowińska, pedagog, ekspert coachingu nowej generacji
Warsztaty poprowadzi Irena Sowińska, pedagog, matka dwojga dorosłych, szczęśliwych dzieci. Ekspert coachingu nowej generacji z kilkunastoletnią praktyką i bogatym doświadczeniem zawodowym. Twórczyni nowatorskiego projektu ProsperityCoaching®. Założycielka Szkoły Coachów Prosperity® i Szkoły Coachingu Rodzinnego oraz projektu "Świadomość 360″. Realizuje Coaching Rodzicielski i wspiera rodziców w praktyce. 

Dlaczego warto pójść na warsztaty?

Jesper Juusl, duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie, powiedział kiedyś: "Dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców, ale autentycznych ludzi z krwi i kości, którzy może nie wiedzą wszystkiego, ale za to są stale gotowi, żeby się rozwijać."  Skorzystajcie więc z możliwości rozwoju oraz poszerzania swoich kompetencji i zapiszcie się na warsztaty.

Polecamy: Rodzice kochają mimo wszystko... Zobacz poruszający film

Co się działo na warsztatach „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” Zobacz naszą relację! [WIDEO]

Screen plakatu organizacji Dlaczego.org.pl
Aktualności
15 października – Dzień Dziecka Utraconego
Rodzice, którzy stracili dziecko próbują uporać się z bólem na wiele sposobów. Mówimy o tym przy okazji obchodów Dnia Dziecka Utraconego. Zobacz, jak pomóc sobie i bliskim przeżyć ból po śmierci dziecka.

Według badań Fundacji Przetrwać Cierpienie, przeprowadzanych od grudnia 2012 do maja 2014, ok. 27 proc. rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko , nie ma możliwości pożegnania się z nim ani zorganizowania godnego pochówku. Głównymi przyczynami takiej sytuacji jest niewiedza rodziców oraz nieznajomość prawa. Natomiast aż 30 proc. kobiet, które poroniły, popada w depresję wymagającą leczenia psychiatrycznego. Zobacz: Strata dziecka, czy przysługuje ci urlop i zasiłek macierzyński?   Rodzice po stracie dziecka udzielają sobie wzajemnie wsparcia Z myślą o rodzicach, którzy stracili dziecko od kilku lat w różnych miastach powstają grupy wsparcia. Część z nich to profesjonalne warsztaty terapeutyczne prowadzone przez instytucje specjalizujące się w pomocy psychologicznej i hospicja. Wiele jest jednak grup tworzących się spontanicznie, z inicjatywy rodziców, którzy chcą sobie pomagać. Często takie grupy gromadzą się przy kościołach, m.in w ramach duszpasterstwa rodzin. Rodziców, którzy stracili dziecko oraz rodziców dzieci nieoperacyjnie chorych skupia m.in. organizacja: "Dlaczego". Są wśród nich zarówno rodzice dzieci, które odeszły przed narodzeniem , tacy, których dzieci zmarły w trakcie porodu , ale i rodzice dzieci starszych odchodzących w wyniku choroby bądź nieszczęśliwego wypadku. Polecamy: Gdy będziecie płakać ze zmęczenia przypomnijcie sobie o mnie   Z terapii po poronieniu korzysta coraz więcej kobiet Dlaczego wsparcie po tak traumatycznym wydarzeniu jest potrzebne? Dobrze wiedzą m.in. Agnieszka Pisula i Monika Renard-Hasik, psycholożki z fundacji Twórcza Kobieta, prowadzące warsztaty z kobietami po stracie dzieci. Agnieszka Pisula wyjaśnia, że doświadczenie poronienia ma konsekwencje nie tylko medyczne, ale także psychologiczne i duchowe. Jak podkreśla, wiele kobiet ma problem z przyznaniem, że straciły...

coaching
Fotolia
Mama
Coaching jako nowa terapia rodzinna
Coaching to narzędzie rozwoju osobistego, które stało się bardzo modne w świecie biznesu. A family-coaching to specjalny program opracowany dla rodziców. Przeczytaj, na czym dokładnie on polega i jakie problemy pozwala rozwiązać.

Dlaczego tak wielu biznesmenów korzysta z coachingu? Bo dzięki niemu można odkryć swój potencjał, ustalić i ułożyć w odpowiedniej kolejności własne cele. To punkt wyjścia na drodze do sukcesu. Z tych samych metod treningowych mogą też korzystać rodzice, którzy mają problemy ze swoim maluchem. O tym, jak wygląda taki coaching dla rodziców* i co można dzięki niemu osiągnąć, rozmawiamy z Magdaleną Macyszyn, coachem i współwłaścicielką firmy family-coaching.pl. W czym coaching jest lepszy od tradycyjnej psychoterapii? Nie jest lepszy, to po prostu inna metoda. Psychoterapia dotyczy przeszłości i zrozumienia istoty problemu (rozłożenia go na czynniki pierwsze), natomiast coaching to proces rozwoju skoncentrowany na przyszłości, działaniu i rozwiązaniu konkretnego problemu. Każde spotkanie z trenerem powinno nas przybliżać do określonego celu. Co może być tym celem? Rodzice sami sobie go wyznaczają. Ja tylko pomagam im w tym, zadając odpowiednie pytania. Próbujemy dociec, co w ich rodzinie jest nie tak, jak wygląda ich idealny (wymarzony) obraz. Celem może być to, by zapanować nad wybuchami złości u dziecka lub zazdrością o młodsze rodzeństwo. Niektóre mamy wracające do pracy nie mogą sobie poradzić z podziałem obowiązków w domu, inne nie są w stanie uporać się z tym, że ich dziecko nie jest lubiane w przedszkolu lub ciągle płacze. Niedawno pracowałam z kobietą, która rozwodziła się z mężem i nie chciała, by dzieci na tym ucierpiały. Wielu rodziców szuka metody na to, by dziecko więcej pomagało w domu i sprzątało zabawki. Zdarzają się też takie przypadki, że klienci chcą się przygotować na to, że w ich domu pojawi się dziecko. Mamy coraz więcej wykształconych i świadomych rodziców, którzy chcą być perfekcyjni w swoim rodzicielstwie i przygotowani absolutnie na wszystko. Tego akurat nie da się osiągnąć, ale mogę ich przygotować na to, czego...

związek po porodzie
Fotolia
Związki i seks
Warsztaty sposobem na uniknięcie kryzysu w związku po porodzie?
Narodziny pierwszego dziecka to wyzwanie dla związku. Miała być sielanka, jest zmęczenie i rozdrażnienie. Czy można się na to przygotować tak, by uniknąć kryzysu w związku po porodzie? Pytamy o to terapeutkę par, Karolinę Szczęsną-Czernuszczyk.

Skoro wszyscy piszą o tym, że narodziny pierwszego dziecka dla wielu par oznaczają kryzys w związku (tak, my też o tym pisaliśmy, np. tu i tu ) , to może da się jakoś temu zapobiec? Tylko jak? Może pójść na terapię zanim pojawi się dziecko i kłopoty? A może bez sensu martwić się na zapas i wyprzedzać problemy? Pytamy terapeutkę par, Karolinę Szczęsną-Czernuszczyk o to, czy terapia przed porodem to dobry pomysł i jak można zmniejszyć ryzyko, że narodziny dziecka okażą się trudnym wyzwaniem dla nas jako pary. "Jak dziecko się urodzi, będę spać w dzień" Zanim zostaniemy rodzicami, możemy sobie tylko wyobrażać, jak będzie wyglądać nasze życie jako rodziny, ale tak naprawdę – dopóki dziecko nie będzie z nami – nie jesteśmy w stanie uświadomić sobie rozmiarów zmiany . Po porodzie okazuje się, że nasze wyobrażenia na temat życia z dzieckiem są często zupełnie nietrafione: - Rozmawiałam ostatnio z kobietą, która spodziewa się pierwszego dziecka i powiedziała mi, że jej partner planuje po porodzie spać w salonie, nie zaś w sypialni, ponieważ on musi się wyspać do pracy, ona zaś sądzi, że będzie mogła odespać w dzień – opowiada Karolina Szczęsna-Czernuszczyk.  Wszyscy wiemy (tak, my, którzy mamy dziecko już po tej stronie brzucha), że nieczęsto się zdarza, by matka mogła pozwolić sobie na sen w ciągu dnia, kiedy opiekuje się noworodkiem . W przypadku tej pary, gdyby dowiedzieli się wcześniej, jak wygląda rzeczywistość po porodzie, mogliby zastanowić się, jak sobie radzić, gdy będą niewyspani. Dzięki temu być może byłoby im łatwiej stawić czoła problemowi, kiedy wystąpi.   Terapia czy warsztaty dla par spodziewających się dziecka? Przyszłym rodzicom coraz częściej zaleca się m.in. warsztaty dla par spodziewających się dziecka, żeby zawczasu przygotować się na to, czego będą doświadczać w związku...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak