Gry i zabawy

Domowe muzeum - zabawa dla dzieci

Po wspólnej wizycie w muzeum lub galerii urządźcie w domu własne, domowe muzeum. Przydatne do tego okażą się...

Po wspólnej wizycie w muzeum lub galerii urządźcie w domu własne, domowe muzeum. Przydatne do tego okażą się pocztówki ze zdjęciami zwierząt i krajobrazów, figurki z masy solnej, rodzinne zdjęcia, rysunki malucha, pamiątki znad morza itp. Ułóżcie je na stoliku i parapecie, postaraj się je przyporządkować tematycznym kryteriom. Teraz możesz dać oprowadzić się maluchowi po wystawie.
Co to daje?
Zabawa w muzeum ćwiczy pamięć i wyobraźnię dziecka. Dzięki wspólnemu oglądaniu domowych eksponatów brzdąc poznaje wartość wspomnień i pamiątek.

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

wystawa o pszczołach
materiały prasowe
Patronaty
Niesamowita wystawa dla dzieci - Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami
Wystawa czasowa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie - musisz ją odwiedzić razem ze swoim dzieckiem!

Początki wspólnej historii człowieka i pszczół nikną w odmętach prehistorii. Te małe stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury . Żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią w tańcu kodować informacje, a nader wszystko gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, nie wyłączając człowieka. Co znajdziecie na niesamowitej wystawie pszczół? Co właściwie wiemy o pszczołach? Jak wygląda ich współpraca z człowiekiem? Te pracowite stworzenia, od tysięcy lat niezmiennie wykonujące swoje zadania, dzielą się z nami swoimi cennymi produktami, a nader wszystko są ważnym ogniwem w procesie wegetacji roślin, które codziennie spożywamy. Jakimi w takim razie jesteśmy partnerami w tej relacji, jeśli przez nasze działania nasi sprzymierzeńcy giną? Co możemy zrobić, żeby powstrzymać ten proces? Co jeszcze potrafią pszczoły – czy są tylko maszynkami do produkcji miodu? Odpowiedzi na te pytania pojawią się na wystawie "Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami". Opowiemy na niej nie tylko, czym zajmują się pszczoły i jak wygląda praca pszczelarza, czy w jaki sposób je chronić, ale pokażemy też, jak owady te inspirują projektantów i architektów.  W module edukacyjnym, opartym na książce "Pszczoły" Wydawnictwa Dwie Siostry, zaprezentujemy współczesne ule, strój i narzędzia pszczelarza oraz biżuterię, przedmioty codziennego użytku i architekturę, czerpiące inspirację z życia pszczół. Będzie można również zobaczyć z jednej strony zakorzenione lokalnie produkty wykorzystujące miód, z drugiej – kolekcję, często dla nas egzotycznych i nietypowych, miodów z całego świata, a także cenne produkty pszczele. Przedstawimy inicjatywy...

wakacje, mazury
Muzeum Wigier
Czas wolny
Muzeum Wigier
Zwiedzanie Muzeum Wigier to niezwykła przygoda na małych i dużych. Muzeum oferuje wiele atrakcji, można, m.in. znaleźć się we wnętrzu lodowca, zobaczyć obozowisko łowców reniferów i obejrzeć dno jeziora.

Zwiedzanie muzeum jest wycieczką w czasie i przestrzeni. W tym nowoczesnym obiekcie można poznać na wskroś jezioro Wigry – od głębin i żyjących w nich organizmów aż po malownicze, nadwodne pejzaże. Wędrując po muzeum, oglądając liczne filmy, prezentacje multimedialne i słuchając nagrań można poznać historię tego terenu, bogactwo przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe. Przekaz informacyjny kierowany do zwiedzających odbywa się poprzez plansze towarzyszące poszczególnym elementom wystawy (język – polski i angielski) , monitory dotykowe z prezentacjami dla starszych i najmłodszych (język – polski i angielski) oraz tak zwane wziątki, czyli niewielkie ulotki zawierające informacje opisowe; wziątki można zabrać ze sobą do domu (materiały te zostały opracowane w kilku językach – polskim, angielskim, niemieckim i litewskim). Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 10.00 - 15.00, okres wakacyjny 10.00 - 17.00 Ostatnie wejście na ekspozycję 30 minut przed zamknięciem muzeum.   Cennik Bilet normalny 10 zł Bilet ulgowy* 5 zł Bilet rodzinny** 20 zł   * Bilet ulgowy przysługuje: ● uczniom i studentom, ● emerytom i rencistom, ● osobom niepełnosprawnym, ● żołnierzom służby czynnej, ● mieszkańcom Wigierskiego Parku Narodowego.   Dzieci w wieku 5 lat i młodsze - wstęp wolny   ** Bilet rodzinny do Muzeum Wigier przysługuje jednej lub dwóm osobom dorosłym z dziećmi w wieku do lat 18, będącymi członkami tej rodziny. Muzeum Wigier znajduje się w Starym Folwarku (Stary Folwark 48), nad jeziorem Wigry, 13 km od Suwałk 19 km od Sejn 43 km od Augustowa 132 km od Białegostoku 242 km od Olsztyna 300 km od Warszawy Więcej »

Muzeum dla Dzieci wystawa
Materiały prasowe
Czas wolny
Muzeum dla Dzieci zaprasza na mecze i wystawę FutboLove Historie
Razem z dzieckiem przyjdź jeszcze dziś do Muzeum Etnograficznego w Warszawie, żeby obejrzeć mecz Polska-Portugalia. Dla dzieci muzeum zapewnia animacje! Warto też objerzeć FutboLovą wystawę. Futbol jest wszędzie!

W Muzeum Etograficznym od początku Euro 2016 można oglądać kolejne mecze polskiej reprezentacji i Finał Euro. Po zwycięskim meczu ze Szwajcarią o występ w ćwierćfinale, 30 czerwca Polska zagra w Marsylii z reprezentacją Portugalii  - Muzeum zaprasza na transmisję tego meczu w swojej siedzibie przy ul. Kredytowej 1 w Warszawie. Jaki jest plan wieczoru meczowego? Start 20.00 – animacje dla dzieci 20.00 – 23.00 - ogródek kibica 21.00 – 23.00 – transmisja meczu Jeśli Polska zwycięży, w Muzeum będzie można też obejrzeć na mecz półfinałowy 6 lipca o 20.00. Bez względu na wszystko spotykamy się w dniu Finału Euro o 21.00, by kibicować najlepszym drużynom piłkarskim Europy. Poza oglądaniem meczów Muzeum zaprasza też na wystawę FutboLove Historie . To opowieść o fenomenie futbolowej pasji i kibicowaniu jako żywej kulturze. Obecna wystawa „Czas Świętowania” przeobraża się w świątynię sportu i wypełnia niepowtarzalnymi eksponatami z największej w Polsce kolekcji legendy dziennikarstwa sportowego – Stefana Szczepłka. Kup bilet na wystawę Futbolove historie i rezerwuj miejsce na mecz: rezerwacje@ethnomuseum.pl, tel. 22 696 53 80 Więcej informacji:  www.ethnomuseum.pl  www.muzeumdladzieci.com

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj