Dzieci z Bullerbyn, audiobook, audiobook dla dzieci, Edyta Jungowska
materiały prasowe
Gry i zabawy

Dzieci z Bullerbyn – recenzja audiobooka dla dzieci

Co sprawia, że dzieci czują się bezpieczne? Sprawiedliwa szkoła, wyrozumiali i kochający rodzice, utarte ścieżki, które codziennie przemierzają. To wszystko znajdują w powieści Astrid Lindgrend i dlatego ta książka tak je urzeka.

I to urzeka od chwili, gdy po raz pierwszy ukazała się na rynku. Bo to historia najzwyklejsza w świecie, która może się wydarzyć pod każdą szerokością geograficzną. Posłuchajcie, jak opowieść o Bullerbyn interpretuje Edyta Jungowska.

Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia – rozpoczyna swą opowieść siedmiolatka, główna bohaterka książki. Lisa opowiada o przygodach sześciorga dzieciaków z malutkiego Bullerbyn, wioski składającej się z trzech Zagród – Północnej, Środkowej, Południowej. Nie będę dalej opowiadać historii tej szóstki, skupię się na czytaniu tekstu przez wspaniałą aktorkę, Edytę Jungowską. Znakomita interpretacja, bo aktorka nie tyle czyta wam książkę, ile bawi się tekstem. Dzięki temu świat gromadki przyjaciół staje się bliższy, pełniejszy, ciekawszy.

A Olle, Britta, Anna, Lasse i Bosse, oraz Lisa ze swą pomysłowością, wyobraźnią i temperamentem potrafią zaintrygować nawet największego dziecięcego malkontenta. To już nie są książkowi bohaterowie, to po prostu dzieciaki z sąsiedniego podwórka. Dzięki nim jeszcze bardziej cenimy wartość przyjaźni, a także rozumiemy, że warto pomagać innym, warto nie zwracać uwagi na sprawy mało ważne, warto również brać odpowiedzialność za czworonożnych przyjaciół.

Dodam także, że do płyty dołączona jest Książka nie do czytania – Zbuduj swoje Bullerbyn wymyślona przez Małgorzatę Sobieszczańską i Rafała Sabarę.

Dzieci z Bullerbyn plus Książka nie do czytania
Autorka: Astrid Lindgren
Tłumaczka: Irena Szuch-Wyszomirska
Autor oprawy muzycznej: Sambor Dudziński&Company
Czyta: Edyta Jungowska
Wydawca: Jung-off-ska Sp.k.
Nośnik: CD
Czas nagrania: 7 godzin

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

książka o Hani, audiobook
materiały prasowe
Gry i zabawy
Książka o Hani – recenzja audiobooka dla dzieci
Czy widzieliście kiedyś złote jabłko, które tocząc się, pokazuje drogę do szczęścia? A może spotkaliście gumowego słonia z dziećmi na plecach?

Jeśli nie, teraz to wszystko możecie przeżyć. Mnie książka Wandy Ottenbreit urzekła od pierwszego zdania. Wam także na pewno się spodoba. I chyba bardziej wersja do czytania, a nie do słuchania, choć czyta książkę wybornie Artur Barciś.   Sama konstrukcja książki jest niezwykła. Opowieści ułożone są szkatułkowo, a są to opowieści niezwykłe, takie, jakie się spotyka tylko w pełnych tajemnic baśniach. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej poznajemy Hanię i jej Dużego Brata, który wraca pewnego dnia do domu. Niestety bez jednej nogi. Brat smutny, rodzina płacze. Widać, że szczęście opuściło ten dom. Hania postanawia to szczęście odszukać. Razem z Dużym Bratem organizują wielką wyprawę w świat.   Część druga opowiada o przygodach Hani i jej Małego Braciszka. Teraz to ona będzie się opiekować małym człowieczkiem, który jest okropnie znudzony domowym nicniedzianiem. Wkrótce wszystko się zmieni… Każdy rozdział to nowa intrygująca historia, której bohaterami sa znane i dopiero co poznane postaci. Wiemy, kto to jest Ali Baba, ale nie mamy pojęcia kim są Samotne Cienie, czy Dzicy Ludzie.     Świat Hani jest ciepły, a dziewczynka jest kochana i rozumiana przez dorosłych. W takim świecie łatwo jej się poruszać, łatwo nawet przeżywać dziecięce lęki, łatwo dorastać. W takim świecie wy również poczujecie się cudownie. Jestem pewna.    Korzystając z okazji bardzo bym chciała za tę książkę podziękować Małgorzacie Musierowicz, bo to dzięki uporowi znanej pisarki, książka zapomnianej pisarki została wydana. Okoliczności równie niezwykłe jak niezwykła jest powieść (opowieść) Wandy Ottenbreit, zmarłej przed dwudziestu laty wykładowczyni Uniwersytetu Rzeszowskiego, a przede wszystkim wspaniałej mamy ośmiorga dzieci. Teraz  ja, babcia, przeczytałam jednym tchem książkę, zaraziłam nią moje...

karampuk, audiobook
materiały prasowe
Gry i zabawy
Karampuk – recenzja audiobooka dla dzieci
Na książkach Ludwika Jerzego Kerna wychowali się nie tylko wasi rodzice, ale także i niektórzy dziadkowie. To literatura, która w się nie starzeje. Mądra, dowcipna, zmuszająca w taktowny sposób do myślenia. Karampuk, choć napisany ponad czterdzieści lat temu, także nic nie stracił ze swej atrakcyjności.

Posłuchajcie, jak opowieść o króliku z kapelusza interpretuje Artur Barciś. Mistrzostwo świata. I jeszcze ta muzyka Astora Piazzoli !   Tym, którzy nigdy nie słyszeli o Karampuku, wyjaśniam, że ten śmieszny królik urodził się w czasie występu Miguela Campinello w jego cylindrze. Nic dziwnego, że mały uszaty Karampuk uważa magika za swego/swą matkoojca.    Bohaterami opowieści jest zatem ta przedziwna para. Królik , który zachowuje się jak małe dziecko, i magik uosabiający rodzica. Widoczne to jest na każdym kroku. Przeczytajcie zresztą poniższy fragment, aby się o tym przekonać:   Karampuk z mistrzem Miguelem, trzymając się za ręce, wyszli wreszcie w podskokach na ulicę. Sprawiali wrażenie rozbawionych przyjaciół, którzy wracają z jakiegoś bardzo udanego przyjęcia. Było późno i po ulicach spacerowało niewiele osób. ”Całe szczęście - myślał sobie mistrz Miguel - że jest ciemno i nie widać, jak się wygłupiam. Strach pomyśleć, co by to było, gdybym tak musiał podskakiwać w świetle dziennym...” ”Co za pech - myślał sobie w tym czasie Karampuk - że akurat jest noc i że tak mało ludzi widzi mój spacer z najsłynniejszym magikiem świata, który jednocześnie jest moimi rodzicami. Ubrany jestem w śliczny płaszcz, a na głowie mam jego magiczny cylinder. Naprawdę szkoda, że na ulicach jest tak mało ludzi...” Ludzie zresztą nie bardzo zwracali uwagę na tę dziwną parę. O tej porze na ulicach miast dzieją się najrozmaitsze rzeczy i widok dwóch wesołych, wracających do domu przyjaciół, nie jest niczym nadzwyczajnym. Że szli podskakując sobie co chwila? Cóż, radość może się objawiać w różny sposób. Jeden sobie podśpiewuje, a inny znów może sobie podskakiwać. Wolno mu, byle robił to kulturalnie i nie zakłócał innym wieczornego spokoju.   Prawda, że to fantastyczna opowieść? Lubię takie...

Bracia Lwie Serce, audiobook dla dzieci, Edyta Jungowska
materiały prasowe
Patronaty
Bracia Lwie Serce - audiobook dla dzieci
Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren.

Jest nam niezmiernie miło oddać w Państwa ręce kolejny audiobook Wydawnictwa Jung-off-ska . Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren, która tym razem w poetyce fantasy pisze o walce dobra ze złem, braterskiej miłości i wartościach, które czynią nas prawdziwymi ludźmi - „Są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem” – brzmi główny motyw tej książki. A jak powstała? Pewnego poranka Astrid Lindgren jechała pociągiem nieopodal jeziora Fryken. Za oknem jej oczom ukazał się zachwycający krajobraz. Mijała bajkową krainę, w której wszystko było pokryte białym szronem. Śnieżna mgła i piękno różowego nieba o świcie sprawiało wrażenie jakby znalazła się w innym świecie. Astrid zapragnęła opisać to miejsce. Ale jak nazwać krainę nie z tego świata? Nan-gi to słowo, które mały wnuk Astrid wymyślił sam , a nikt z jej bliskich nie potrafił zrozumieć jego znaczenia. Chłopiec używał go bardzo często, a Astrid zastanawiała się, kim lub czym Nan-gi może być... Tak w 1973 roku powstała magiczna kraina Nangijali, w której zamieszkali dwaj bracia, dwaj współcześni chłopcy – a jak do tego doszło? Dowiedzcie się sami. „Bracia Lwie Serce” to uniwersalna, poruszająca opowieść, która oczarowała dzieci i dorosłych na całym świecie. Głównymi bohaterami są dwaj bracia. Starszy Jonatan i młodszy Karol (zwany Sucharkiem). Akcja książki rozgrywa się w Nangijali, krainie, która mieści się po drugiej stronie gwiazd i z której pochodzą wszystkie bajki. Bracia mieszkają szczęśliwie w Dolinie Wiśni aż do dnia, kiedy ich spokojowi zaczyna zagrażać zły Tengil i okrutna Katla. Bracia wyruszają w niebezpieczną w podróż, aby bronić wolności i szczęścia mieszkańców Nangijali. Co chwilę muszą wykazywać się sprytem i odwagą, pokonywać...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz