gra online, numery alarmowe, gra dla dzieci
Gry i zabawy

Telefony alarmowe - gra online

Każde dziecko powinno znać numery alarmowe, aby w razie zagrożenia potrafiło wezwać pomoc. Sprawdź, jak łatwo można się ich nauczyć!
 

Czy twoje dziecko wie, jaki numer alarmowy ma straż pożarna czy pogotowie ratunkowe? Ta zabawa uczy nie tylko prawidłowego zapamiętania ich, ale pomaga również rozpoznawać cyfry.
 

Jak grać w grę "Telefony alarmowe"?


Aby wezwać pomoc, w telefon znajdujący się na środku ekranu, należy wcisnąć odpowiedni numer. Kiedy wpiszemy go prawidłowo, naciskamy zieloną słuchawkę. Gdy to zrobimy, na danym samochodzie zapalą się lampki. Nie zapomnij o numerze 112!

Udanej zabawy!

Zobacz też: Jesień w mieście nie musi być nudna!

Polecamy: Jak oswoić dzieci ze strachem przed wizytą u lekarza?
 

Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film

Wycofane partie syropu Flavamed
AdobeStock
Zdrowie
GIF wycofał 7 serii popularnego syropu na kaszel u dzieci
Decyzja została wydana na podstawie wyników badań Narodowego Instytutu Leków, które wykazały wady jakościowe produktu. Sprawdź, czy masz go w domu!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat w sprawie wycofania kilku partii leku na kaszel o nazwie Flavamed. Syrop ten często podawany jest dzieciom w leczeniu ostro przebiegających infekcji dróg oddechowych. Dlaczego musiał zostać wycofany z aptek? Wycofanie ze sprzedaży 7 serii leku Flavamed Na podstawie badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków okazało się, że jedna z serii syropu Flavamed nie spełnia wymagań jakościowych w zakresie czystości produktu. W analizowanej próbce znaleziono zbyt dużą ilość zanieczyszczeń E . Podmiot odpowiedzialny za ten produkt, Berlin-Chemie AG z siedzibą w Berlinie potwierdził, że 7 serii leku Flavamed uległo zanieczyszczeniu w procesie produkcji. W związku z tym GIF wydał decyzję o wycofaniu z obrotu tych serii leku, które mają wady jakościowe. Zarządzenie GIF-u o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego   Flavamed syrop, 15 mg/5ml , dotyczy serii o numerach: numer serii: 81004, data ważności: 31.01.2021 numer serii: 81007, data ważności: 28.02.2021 numer serii: 82013, data ważności: 30.06.2021 numer serii: 82014, data ważności: 31.07.2021 numer serii: 83018A, data ważności: 31.08.2021 numer serii: 83019A, data ważności: 31.08.2021 numer serii: 83021A, data ważności: 30.09.2021 Lek musi zostać wycofany z aptek na podstawie decyzji GIF-u nr 77/WC/2019. Jeśli masz Flavamed o wadliwym numerze serii w domu, oddaj go do dowolnej apteki.  Kiedy podawany jest syrop Flavamed? Flavamed to lek usprawniający odkrztuszanie i oczyszczanie dróg oddechowych. W jego składzie znajduje się substancja wzmagająca wydzielanie śluzu i zmniejszająca jego lepkość, przez co zalegająca wydzielina staje się bardziej rozrzedzona i łatwiejsza do usunięcia. Zobacz też: Jaki inhalator wybrać dla dziecka? Podpowiadamy! Syrop ten wskazany jest do leczenia chorób, w których dochodzi do...

Bakterie coli wykryte w niegazowanej wodzie źródlanej
AdobeStock
Aktualności
GIS ostrzega: wykryto bakterie coli w wodzie źródlanej!
Sprawdź numery partii zanieczyszczonych wód i jeśli masz je w domu, jak najszybciej zwróć do sklepu. Czym grozi zarażenie się tymi bakteriami?

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował wczoraj ostrzeżenie w związku z wykryciem bakterii coli w wodzie źródlanej produkowanej przez DRINK FOOD Sp. z o.o. Chodzi dokładnie o źródlaną wodę niegazowaną Józefowianka i źródlaną wodę niegazowaną Świętokrzyska. Co powinniśmy zrobić, jeśli mamy taką wodę w domu? Bakterie coli w Józefowiance i Świętokrzyskiej Po przeprowadzeniu urzędowej kontroli Inspekcji Sanitarnej okazało się, że w badanych wodach źródlanych – niegazowanej Józefowiance i Świętokrzyskiej o pojemności 0,5 litra oraz 1,5 litra znajdują się bakterie grupy coli. Jeśli sprawdzimy, że mamy taką wodę w domu, powinniśmy jak najszybciej zwrócić towar do sklepu . Nie powinniśmy wypijać skażonych wód! Zobacz też:   Nie dajcie się nabrać na surową wodę! Nie pijcie, nie dawajcie dzieciom! Numery partii zanieczyszczonych wód GIS powiadomił, że zbadane i zanieczyszczone wody to te, pochodzące z następujących partii : woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051264, termin przydatności do spożycia: 05.2019 woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051265, termin przydatności do spożycia: 05.2019 woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l,numer partii: 051272, termin przydatności do spożycia: 06.2019 woda źródlana niegazowana Józefowianka 0,5l, numer partii: 051291, termin przydatności do spożycia: 06.2019 woda źródlana niegazowana Józefowianka 0,5l, numer partii: 051292, termin przydatności do spożycia: 06.2019 woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051299, termin przydatności do spożycia: 06.2019 woda źródlana niegazowana Świętokrzyska 1,5l, numer partii: 051300, termin przydatności do spożycia: 06.2019 woda źródlana niegazowana Józefowianka 1,5l, numer partii: 051301, termin przydatności do spożycia: 06.2019 woda źródlana niegazowana...

pogotowie
Fotolia
Aktualności
Nie wzywaj karetki nadaremnie! – apelują ratownicy medyczni
Na każde 5 wezwań pogotowia 2 nie mają żadnego uzasadnienia. W tym czasie, kiedy karetka "ratuje" kogoś z grypy, twoje dziecko może zostać bez pomocy – ostrzegają ratownicy w kampanii "Wzywaj z głową".

Nie życzę ci, byś kiedykolwiek musiała wzywać karetki do dziecka. A jeszcze bardziej ci nie życzę, żebyś – jeśli już będziesz musiała ją wezwać – usłyszała w słuchawce, że wszystkie karetki są w rozjazdach.  Pogotowie jeździ do grypy i kataru Prawie połowa wezwań pogotowia nie ma żadnego uzasadnienia. Ratownicy medyczni jeżdżą np. do grypy. Do biegunki. Do 39-stopniowej gorączki. Nieraz wyjeżdżają na sygnale, bo ktoś im zrobił – ha, ha, jaki śmieszny – żart. Albo bo komuś skończyły się leki, a nie ma ochoty czekać w kolejce w przychodni.  Dr Witold Draber, szef Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego, opowiadał kiedyś w „Głosie Wielkopolskim” , że kiedyś do ich pogotowia zadzwoniła osoba prosząca o karetkę do nieprzytomnego, a gdy dyspozytorka zapytała, kim jest osoba nieprzytomna, padła odpowiedź: "no, przecież to ja". W tym czasie, gdy ratownicy jadą gdzieś bez prawdziwej potrzeby, ktoś inny – np. twoje dziecko – może zostać bez szansy na pomoc. Kampania społeczna "Wzywaj z głową" Za nieuzasadnione wezwanie karetki grozi mandat (nawet 1,5 tys. złotych), ale według ratowników nie kary są najbardziej skuteczne, ale edukowanie społeczeństwa. Bo choć trudno w to uwierzyć, wielu ludzi naprawdę zdaje sobie sprawę, że wzywając bez ważnego powodu karetkę, naraża innych. Właśnie edukacja kiedy i jak wzywać pogotowie ratunkowe jest celem nowej kampanii społecznej Wzywaj z głową.  Jej autorami jest trzech ratowników: Adam Stępka (ratownik z obszaru łódzkiego i mazowieckiego), Jakub Nelle (z obszaru wielkopolskiego) oraz Krzysztof Kotliński (Kujawsko-pomorskie). Kiedy powinniśmy wezwać pogotowie ratunkowe: Wezwij karetkę, jeśli dziecko: straci przytomność nie oddycha ma duszności (np. przy zapaleniu krtani ) ma drgawki ma wstrząs anafilaktyczny...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak