Dziewczynka i gwiazdki na ścianie
Adobe Stock/Konstantin Yuganov
Gry i zabawy

Gwiazdka – kolorowanka dla dzieci do druku

Gwiazdka – kolorowanka jest doskonała na początek przygody z rysowaniem. Możesz wykorzystać ją do nauki kształtów, a z prostym rysunkiem poradzi sobie już trzyletnie dziecko. Pokolorowana gwiazdka sprawdzi się też przy utrwalaniu nazw kolorów.

Poniższe kolorowanki z gwiazdkami podzielone są na kategorie – od najłatwiejszych do bardziej zaawansowanych. Wszystkie kolorowanki są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jeśli potrzebujesz prostej gwiazdki do wycięcia, np. na szablon do odrysowywania, znajdziesz ją poniżej.

Spis treści:

  1. Klasyczna gwiazdka: kolorowanka do druku
  2. Uśmiechnięte gwiazdki do kolorowania
  3. Balon: kolorowanka w kształcie gwiazdki
  4. Kolorowanki z gwiazdkami na choinkę
  5. Choinki z gwiazdkami do kolorowania
  6. Śpiąca gwiazdka – kolorowanka na wyciszenie przed snem
  7. Magiczne gwiazdki do kolorowania

Jak spędzisz Wielkanoc? [SONDA ULICZNA]

Klasyczna gwiazdka: kolorowanka do druku

Szczególnie w okresie przedświątecznym dzieci potrzebują szablonu zwykłej gwiazdki. Aby go zrobić, wystarczy wydrukować poniższy rysunek i przykleić go na sztywny karton. Możesz wykorzystać tekturkę z tyłu bloku rysunkowego lub kartkę z bloku technicznego. Następnie wytnij gwiazdkę po linii i gotowe. Teraz możesz powielać ją tyle razy, ile potrzebujesz. W ich kolorowanie zaangażuj całą rodzinę.

Kliknij w obrazek, aby wydrukować gwiazdkę.

Zwykła gwiazdka do kolorowania
Adobe Stock/SISIRA

Uśmiechnięte gwiazdki do kolorowania

Maluchom na pewno spodobają się gwiazdki z oczkami i uśmiechniętą buzią. Poniżej znajdziesz dwie gwiazdki – kolorowanki do wyboru:

  • dużą, uśmiechniętą gwiazdkę,
  • gwiazdkę w koronie.

Wybierz jedną lub obydwie. Po kliknięciu w obrazki otrzymasz wersje w formacie PDF, które możesz wydrukować w domu lub zapisać na dysku.

Uśmiechnięta gwiazdka do kolorowania
Adobe Stock/PlatypusMi86

Gwiazdka w koronie do kolorowania
Adobe Stock/Alice Vacca

Balon: kolorowanka w kształcie gwiazdki

Kształt gwiazdki mogą przybierać różne przedmioty, np. balon, który wcale nie musi być pokolorowany na żółto. Jaki kolor wybierzecie tym razem?

Kliknij w rysunek i wydrukuj kolorowankę w domu.

Balon gwiazdka do kolorowania
Adobe Stock/ka.yansh

Kolorowanki z gwiazdkami na choinkę

Bombki i gwiazdki to najbardziej popularne ozdoby na choinkę. Mogą mieć prostą formę, jednolity kolor i zawieszkę albo różne ciekawe wzory, jak na przykład druga gwiazdka poniżej. Którą wybierzecie?

Aby wydrukować kolorowankę, kliknij w wybraną gwiazdkę.

Bombka gwiazdka do kolorowania
Adobe Stock/pechenka_123

Świąteczna gwiazdka do kolorowania
Adobe Stock/abbydesign

Choinki z gwiazdkami do kolorowania

Choinka, czyli drzewko, które ozdabiamy na święta Bożego Narodzenia, to tradycja, która przywędrowała do nas z Niemiec. Gwiazda na jej czubku symbolizuje gwiazdę betlejemską, która wskazywała mędrcom drogę do nowo narodzonego dzieciątka. Jej blask rozświetla dom i zgodnie z tym, w co wierzyli nasi przodkowie wiele lat temu, ma chronić jego mieszkańców przed złymi duchami.

Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z gwiazdką na choince, kliknij w wybrany rysunek.

Choinka z gwiazdką
Adobe Stock/illustratiostock

Choinka w doniczce z gwiazdką
Adobe Stock/Kurt

Śpiąca gwiazdka – kolorowanka na wyciszenie przed snem

Gwiazdki i księżyc symbolizują noc, czyli czas snu i odpoczynku. Na dziecko w ciągu dnia oddziałuje wiele bodźców, a ich nadmiar może być przyczyną problemów z zasypianiem. Spokojna kolorowanka z gwiazdką to sposób na chwilę ciszy i relaksu przed snem.

Kliknij w obrazek, aby ją wydrukować.

Śpiąca gwiazdka na niebie
Adobe Stock/juliyas

Magiczne gwiazdki do kolorowania

W bajkach lub na ilustracjach w książkach gwiazdki pojawiają się także wtedy, kiedy dzieje się coś magicznego. Często różdżki zakończone są gwiazdką, tak jak na rysunku poniżej. Wylatujące gwiazdki z pudełka oznaczają, że jest w nim coś wyjątkowego. Zastanów się razem z dzieckiem, co jeszcze może symbolizować gwiazda?

Aby wydrukować kolorowanki z gwiazdkami, kliknij w wybrany obrazek.

Różdżka z gwiazdką
Adobe Stock/Anastasia

Gwiazdki z pudełka
Adobe Stock/Ксения Юленкова

Zobacz także:

Dzieci i postacie z bajek
Adobe Stock/New Africa
Gry i zabawy
Kolorowanki do wydruku – postacie z bajek
Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” są uwielbiane przez przedszkolaków. Jeśli dziecko zna bajkę, chętnie sięgnie po rysunek z jej głównym bohaterem. Poniżej znajdziesz kolorowanki z motywami z różnych bajek i baśni – nowszych i tych, które przeszły już do klasyki.

Rodzicielstwo to czas powrotu do wspomnień z własnego dzieciństwa i opowieści, które lubiliśmy. Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” w mig przywołują te wspomnienia. Jeśli pamiętasz, o czym były bajki, możesz opowiedzieć je dziecku swoimi słowami. Na pewno chętnie posłucha twojej interpretacji. Spis treści: Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Postać z bajki do kolorowania – Calineczka Postacie z bajek do druku – Mały Książę Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki” Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów” Kolorowanka z postaciami z bajek –„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia” Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” „Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, których rodzice zginęli w wypadku na morzu. Jedna z nich ma magiczną moc, co początkowo uważa za wadę. To, czego dotknie, zamienia w lód i z tego powodu  księżniczka opuszcza rodzinne królestwo. Jednak jej siostra, Anna, postanawia ją odnaleźć. Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Elsą, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Być może uważasz, że to przestarzała bajka, ale zobacz, jak wiele wersji „Czerwonego Kapturka” powstało. Nie bez powodu – to historia uniwersalna, na której wzorowane są późniejsze bajki. Dziewczynka idzie przez las, aby odwiedzić chorą babcię. W lesie spotyka wilka, który proponuje jej zrywanie kwiatków, a w tym czasie sam udaje się do chatki babci. Zjada babcię, przebiera się za nią i...

Kolorowy wąż rysunek
Adobe Stock/czarny_bez
Przedszkolak
Kolorowanki – węże do wydruku dla przedszkolaka
Kolorowanki „Węże” są świetne do nauki sekwencji. Powtarzające się zygzaki, trójkąty, paski czy koła, którymi ozdobione jest zwierzę, można pokolorować dwoma lub trzema odcieniami kredek. To świetna zabawa i nauka dla kilkulatka.

Wijące się węże do kolorowania ćwiczą u malucha płynność ruchów ręką. Dziecko musi zmienić układ kredki i skręcać, aby nie wyjść za linię. Poniżej znajdziesz kolorowanki dla 3-latków i starszych przedszkolaków, a także dwie łamigłówki – labirynty z wężami. Spis treści: Kolorowanki – węże dla 3-latka Węże do kolorowania dla starszego przedszkolaka: Anakonda Grzechotnik Kobra Labirynty z wężami do wydrukowania Trudne kolorowanki z wężami dla starszych dzieci Kolorowanki – węże dla 3-latka Rysunki poniżej przedstawiają węże z prostymi wzorami, które maluch może pokolorować w dowolny sposób. Zapytaj malucha, jaki kolor będzie miał wąż, a jaki trójkąty lub koła, którymi jest ozdobiony. Proste pytania zachęcą dziecko do zastanowienia się nad rysunkiem. Kliknij w wybrany obrazek, aby otworzyć wersję w formacie PDF – gotową do druku. Węże do kolorowania dla starszego przedszkolaka Ciekawego świata rysownika z pewnością zainteresują opowieści o różnych gatunkach węży. Na poniższych kolorowankach z wężami znajdziesz trzy do wyboru. Anakonda To jeden z największych węży na świecie. Może ważyć nawet 70 kg, czyli tyle, co dorosły człowiek, i osiągać do 9. metrów długości. Zamieszkuję Amerykę Południową – dorzecza Amazonki i Orinoko. Kliknij w rysunek, aby wydrukować kolorowankę z wężem. Grzechotnik Posiada charakterystyczną grzechotkę na końcu ogona. To jadowity wąż z rodziny żmijowatych, który zamieszkuje Stany Zjednoczone i północną część Meksyku. Poluje na ssaki, ptaki i może być groźny także dla ludzi. Grzechotka, którą słychać nawet z kilkudziesięciu metrów, służy do ostrzegania przed atakiem. Kliknij w rysunek, aby wydrukować kolorowankę z wężem....

Dzieci i flagi
Adobe Stock/Sergey Novikov
Gry i zabawy
Flagi – kolorowanki do druku. Sprawdzony sposób na edukacyjne zajęcia dla dzieci
Kolorowanki „Flagi” wzbudzą zainteresowanie przedszkolaka i sprawdzą się podczas lekcji geografii w szkole podstawowej. Flaga jest najważniejszym symbolem państwa. Warto znać ich choć kilka – chociażby po to, aby wiedzieć… w jakich językach można przeczytać tekst na danej stronie internetowej.

Kolorowanki „Flagi” są łatwe, więc będą odpowiednie już dla 3-latków. Dla starszych dzieci przydadzą się zestawy flag do nauki, które pomogą utrwalić i sprawdzić wiedzę z lekcji geografii. Spis treści: Flagi państw do kolorowania dla dzieci w każdym wieku Arkusze z flagami do kolorowania i nauki dla dzieci w wieku szkolnym Flagi i inne symbole państwowe dla uczniów oraz przedszkolaków Pirackie flagi – kolorowanka dla przedszkolaków Puste flagi do kolorowania Flagi państw do kolorowania dla dzieci w każdym wieku Poniżej kilka kolorowanek z flagami. Dla przypomnienia: Flaga Polski, Flaga Kanady, Flaga Unii Europejskiej, Flaga Japonii, Flaga Kuby, Flaga Izraela. Pierwsza kolorowanka przedstawia flagę Polski. Oczywiście czerwony kolor będzie na dolnym pasie, a na górnym – biały. Powyżej znajduje się flaga Kanady z czerwonymi pasami po bokach. W środku znajduje się również czerwony liść na białym tle. Flaga Unii Europejskiej przedstawia 12 złotych pięcioramiennych gwiazd na niebieskim tle. Flaga Japonii to czerwone koło na białym tle. Flaga Kuby zbudowana jest z naprzemiennie ułożonych poziomo pasów w kolorach niebieskim (na zewnątrz) i białym. W czerwonym trójkącie umieszczona jest biała gwiazda. Flaga Izraela ma białe pasy na zewnątrz, następnie są pasy niebieskie, a pośrodku znajduje się niebieska sześcioramienna gwiazda. Arkusze z flagami do kolorowania i nauki dla dzieci w wieku szkolnym Dzieci w wieku szkolnym, rodzice lub nauczyciele mogą wykorzystać kolorowanki do nauki geografii. Arkusze z flagami do kolorowania będą pomocne w utrwaleniu lub sprawdzeniu zdobytej wiedzy, bo flagi nie tylko trzeba odpowiednio pokolorować, ale...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta