Jak narysować dynię
Burda Media/Justyna Przybył
Gry i zabawy

Jak narysować dynię?

Dynia kojarzy się przeważnie ze świętem zwanym Halloween. Wtedy wydrąża się jej środek i wycina się w niej różne śmieszne lub straszne twarze. Warto wiedzieć, jak narysować dynię, gdyż na pewno twoje dziecko niejednokrotnie spotka się z takim zadaniem w przedszkolu lub szkole.

Narysowanie dyni jest bardzo proste. Nie potrzeba dużej ilości kolorów, ponieważ praktycznie cała dynia jest pomarańczowa. Po narysowaniu można ją jednak ozdobić na kilka sposobów. Zanim jednak przejdziemy do tego etapu, zobaczcie krok po kroku, jak narysować dynię. Przygotujcie kartkę, ołówek, gumkę do ścierania oraz kredki, farby lub flamastry do pokolorowania rysunku. 

Spis treści:

  1. Jak narysować dynię – krok 1
  2. Jak narysować dynię – krok 2
  3. Jak narysować dynię – krok 3
  4. Jak narysować dynię – krok 4
  5. Rysowanie dyni na wiele sposobów

Przepis na krem z dyni

Jak narysować dynię – krok 1

Ułóżcie kartkę poziomo. Na środku narysujcie duży owal.

Jak narysować dynię krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować dynię – krok 2

Na górze i na dole owalu zaznaczcie środek. Od tych punktów poprowadźcie linie w kształcie łuku, tak jak na rysunku.

Jak narysować dynię krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować dynię – krok 3

Na górze dyni narysujcie ogonek. To dwie linie poprowadzone w prawą stronę. Końce linii mają się łączyć.

Jak narysować dynię krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować dynię – krok 4

Czas pokolorować dynię. Ogonek – na brązowo, a samą dynię – na pomarańczowo. Można pokolorować ją kredkami, farbami lub innymi przyborami, które lubi twoje dziecko. Można użyć różnych odcieni pomarańczowej kredki lub farbki, żeby dynia wyglądała tak jak w naturze. 

Jak narysować dynię
Burda Media/Justyna Przybył

Rysowanie dyni na wiele sposobów

Gdy opanujecie już rysowanie dyni, możecie zacząć zabawę z kolorami. Mamy kilka pomysłów na wykonanie dyni, które rozwiną kreatywność twojego dziecka:

  • dynia jako witraż – gdy narysujecie dynię ołówkiem, wystarczy przejechać po liniach czarnym lub pomarańczowym flamastrem. Następnie należy wyciąć całą dynię oraz jej środki – puste miejsca pomiędzy grubymi liniami, zrobionymi flamastrem. Teraz wystarczy przykleić od spodu pomarańczową bibułę. Gotowy rysunek można przykleić do szyby,
  • ozdabianie watą – to kolejny, kreatywny sposób na przyozdobienie dyni. Potrzebna będzie narysowana dynia, wata i pomarańczowa farba. Dynię posmarujcie klejem, a na klej umieśćcie watę. Następnie nałóżcie na watę farbę przy pomocy pędzelka, 
  • dynia jako przebranie na Halloween – narysujcie dynię o wielkości swojej twarzy na kartce z bloku technicznego. Następnie zróbcie otwory na oczy – narysujcie koła i wytnijcie ich środki. Na końcach dyni zróbcie małe dziurki i przewiążcie je gumką. Maska dyni na Halloween gotowa.

Zobacz także:

jak zrobić dynię na halloween
AdobeStock
Święta i uroczystości
Jak zrobić dynię na Halloween: instrukcja krok po kroku
Dynia to znak rozpoznawczy Halloween. Możesz zrobić halloweenową dynię w formie lampionu, który stworzy fajny klimat w domu. Wydrążenie dyni i wycięcie wzorów nie jest trudne: przedstawiamy instrukcję krok po kroku. Sprawdź, jak zrobić dynię na Halloween.

Dynia na Halloween to obowiązkowy element imprezy: bez dyniowych straszydeł nie ma przecież dobrej zabawy! Jeśli nie wiesz, jak zrobić dynię, mamy prostą instrukcję ze zdjęciami. Przygotowując takie dynie można wykazać się niezłą inwencją, a potem.... zrobić konkurs na najbardziej oryginalną halloweenową pracę. Poniżej zobaczysz krok po kroku, jak zrobić dynię na Halloween. 

Jak narysować Pikachu
Burda Media/Justyna Przybył
Gry i zabawy
Jak narysować Pikachu?
Pikachu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pokemonów. Bajka i gra o pokemonach były popularne już w gronie rodziców, a teraz bawią kolejne pokolenie. Jeśli twoje dziecko lubi pokemony, na pewno będzie chciało wiedzieć, jak narysować Pikachu. Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku.

Zanim dowiecie się, jak narysować Pikachu, przygotujcie kartkę papieru, ołówek, gumkę do ścierania i ulubione przybory do kolorowania, takie jak kredki, pastele czy flamastry. Mogą być także farby, które dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią. Spis treści: Jak narysować Pikachu – krok 1 Jak narysować Pikachu – krok 2 Jak narysować Pikachu – krok 3 Jak narysować Pikachu – krok 4 Jak narysować Pikachu – krok 5 Jak narysować Pikachu – krok 6 Jak narysować Pikachu – krok 1 Rysowanie Pikachu rozpocznijcie od narysowania tułowia w kształcie owalnym. Następnie wymażcie gumką niepotrzebne linie na górze owalu i narysujcie kółko tak, by łączyło się z tułowiem. To będzie głowa Pikachu. Jak narysować Pikachu – krok 2 Na czubku głowy narysujcie uszy. Poprowadźcie po dwie linie na jedno ucho, wygięte w kształt łuku. Ich końce mają się ze sobą stykać. Jak narysować Pikachu – krok 3 Teraz czas narysować twarz Pikachu. Oczy mają być okrągłe, a w środku kółek narysujcie mniejsze kółka. Następnie zróbcie mały nos i otwarte usta – czyli dwie łączące się ze sobą łukowe kreski, a poniżej stykającą się z nimi linię w kształcie litery U. Na policzkach narysujcie po jednym małym kółku. Jak narysować Pikachu – krok 4 Przechodzimy do narysowania rąk i nóg. Na dole tułowia narysujcie dwa małe owale, czyli nogi. Ręce mają się zaczynać mniej więcej w połowie tułowia. Również będą w kształcie owali zakończonych palcami. Jak narysować Pikachu – krok 5 Pikachu jest już prawie gotowy, tylko trzeba mu narysować ogon. Poprowadźcie dwie łamane kreski równolegle do siebie i...

Jak narysować zamek
Burda Media/Justyna Przybył
Gry i zabawy
Jak narysować zamek?
Zamek często występuje w bajkach o księżniczkach i księciu. Nic więc dziwnego, że twoje dziecko kojarzy tę budowlę, a dziewczynki nawet chciałyby w nim zamieszkać. Narysowanie zamku jest bardzo proste, jak więc narysować zamek krok po kroku?

W każdym zamku musi znaleźć się wieża, a nawet kilka. Pokażemy ci, jak krok po kroku narysować zamek, w którym mieszkają księżniczki i którego bronią waleczni rycerze. Przygotujcie: kartkę do rysowania, ołówek i gumkę do ścierania. Do pokolorowania rysunku przydadzą się kredki, flamastry lub pastele w ulubionym kolorze. Spis treści: Jak narysować zamek – krok 1 Jak narysować zamek – krok 2 Jak narysować zamek – krok 3 Jak narysować zamek – krok 4 Jak narysować zamek – krok 5 Rysowanie zamku rozwija umiejętności dziecka Jak narysować zamek – krok 1 Kartkę ułóż poziomo. Na środku narysuj trzy trójkąty. Środkowy trójkąt powinien być większy od pozostałych dwóch. Jak narysować zamek – krok 2 Następnie od trójkątów poprowadź do dołu równe kreski. W ten sposób powstaną trzy zamkowe wieże. Jak narysować zamek – krok 3 Teraz pora na dorysowanie okien w wieżach. Możesz narysować je tak, jak na wzorze niżej. Okna mogą być też porozmieszczane w różnych miejscach i na różnych wysokościach wieży. To ty decydujesz, jak będzie wyglądał twój zamek.  Jak narysować zamek – krok 4 Pomiędzy wieżami dorysuj mur zamkowy. Na górze powinien mieć kwadratowe ząbki, a w środku – bramę, która prowadzi do twojego zamku. Jak na prawdziwą warowną budowlę przystało, brama powinna być zakratowana. Jak narysować zamek – krok 5 Zamek jest już gotowy. Teraz możesz go pokolorować. Mury mogą być brązowe, a dachy wieżyczek czerwone. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by twój zamek miał inną kolorystykę. Aby budowla nie wisiała w powietrzu, wokół zamku możesz dorysować fosę wypełnioną wodą oraz...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak