LEGO DUPLO pociąg parowy
materiały prasowe
Gry i zabawy

(Nie)zwykła zabawa, czyli jak zabawa cyfrowa może urozmaicić tę tradycyjną

Od innowacyjnych rozwiązań nie da się dziś uciec. I wcale nie warto tego robić. Cyfrowy świat jest częścią naszego życia. Umiejętne korzystanie z najnowszych technologii może wspierać rozwój dziecka. Rozwiewamy obawy i podpowiadamy jak mądrze wykorzystać smartfon w zabawie.

Można pomyśleć: „Za naszych czasów takich rewelacji nie było i jakoś wyrośliśmy na ludzi”. Oczywiście, wielu z nas do zabawy musiały wystarczyć zwykłe klocki, lalka, wózek i puzzle. Wszystkich tych zabawek potrzebuje do prawidłowego rozwoju i pobudzania kreatywności także twoje dziecko. Od nowoczesnych technologii jednak nie uciekniemy i nie ma potrzeby, by zapierać się przed nimi rękami i nogami. Grunt to mądry wybór i właściwe stosowanie innowacyjnych rozwiązań.

Tradycja i nowoczesność

Pociąg parowy z serii LEGO® DUPLO® to niezwykły zestaw łączący elementy tradycyjne z nowoczesnymi.  W zestawie oprócz klocków i figurek LEGO DUPLO znajdują się tory oraz poruszająca się po nich niezwykła lokomotywa wyposażona w system Push&Go. Wystarczy delikatnie popchnąć pociąg, aby ten ruszył i sunął po torach.  Dodatkowo w zestawie znajduje się 5 kolorowych płytek - klocków funkcyjnych, które rozłożone w odpowiednich miejscach na torowisku sprawiają, że pociąg zmienia kierunek jazdy, wydaje dźwięki lub zatrzymuje się. Płytki można przekładać w dowolnie wybrane miejsca. Pociągiem parowym z serii LEGO DUPLO można sterować również przy pomocy specjalnie powstałej w tym celu, darmowej aplikacji. Może ona, pod kierunkiem rodziców, być urozmaiceniem zabawy dla starszych dzieci. To nie tylko świetny sposób na urozmaicenie zabawy, ale również wzbogacenie słownictwa, naukę nowych rzeczy, pobudzenie wyobraźni a przede wszystkim – poprzez wspólną zabawę z rodzicem – wzmocnienie więzi łączącej malucha z rodzicami.

LEGO DUPLO pociąg parowy
materiały prasowe

Rozsądny wybór to podstawa

Wielu rodziców wykorzystuje smartfony w zabawie z dzieckiem w niewłaściwy sposób. Ściągają na telefon jedną z popularnych, prostych gier i wręczają dziecku do rąk telefon. Tak, to z pewnością zagwarantuje nam dłuższą chwilę spokoju, ale niewiele malucha uczy. Cyfrowy świat jest wciągający i uzależniający, dlatego wymaga rozsądnego dawkowania, a przede wszystkim kontroli. Jak bezpiecznie korzystać z innowacyjnych rozwiązań, zapytaliśmy psychologa.

Dorota Maciejec, psycholog: Nadmiar urządzeń elektronicznych w życiu małego dziecka może być szkodliwa dla jego rozwoju poznawczego, emocjonalnego czy fizycznego. Jak wszystko, wymaga umiaru i dostosowania do wieku dziecka. Aplikacja LEGO DUPLO jest dedykowana  dzieciom od 3 roku życia, z uwagi na jej charakter i prostotę użytkowania. Ma  kolorową, prostą grafikę, która ściśle związana jest z zabawkowym pociągiem parowym, łatwość obsługi ułatwia dziecku intuicyjne prowadzenie pojazdu. Aplikacja przypomina pilota do zdalnego sterowania maszyną. Stosowana pod nadzorem osoby dorosłej może być ciekawym sposobem na spędzanie wspólnie wolnego czasu.

O ile starszakom skorzystanie z aplikacji może przypaść do gustu, maluchy z pewnością pokochają klocki funkcyjne i zabawę przy użyciu funkcji Push&Go.

Dorota Maciejec, psycholog: Warto podkreślić, że nasze dzieci urodziły się w erze internetu i urządzeń elektronicznych, dlatego mając na uwadze przyszłość, ich rozwój i zdolność posługiwania się zdobyczami technologicznymi, wybierajmy te zabawki, które są bezpieczne i adekwatne do wieku dziecka.

Nieustanny rozwój malucha

Twoje dziecko cały czas uczy się nowych rzeczy i poznaje świat. Wspieranie jego rozwoju poprzez zabawę jest jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod. Niby po prostu się bawicie, a jednak mózg malucha cały czas pracuje – analizuje, zapamiętuje, poznaje, ćwiczy kreatywność.

Dorota Maciejec, psycholog:Pociąg parowy LEGO DUPLO wraz z aplikacją to zdecydowanie zabawka rozwojowa. Prawidłowo wykorzystywany wpływa pozytywnie na wszechstronny rozwój małego człowieka. Pomaga w rozwoju zdolności językowych, poszerza zakres słownictwa, wspiera rozwój koncentracji uwagi i małą motorykę, rozwija spostrzeganie wzrokowe i słuchowe oraz myślenie przyczynowo-skutkowe. Wykorzystując wszystkie elementy zestawu, wcielając się role, odtwarzając scenki przybliżamy dziecku zawód motorniczego, uczymy bezpiecznych zachowań na stacji kolejowej i w pociągu, a także rozbudzamy wyobraźnię i kreatywność.

LEGO DUPLO pociąg parowy
materiały prasowe

Zabawy pociągiem jest pobudza kreatywność. Dziecko może samo zadecydować, ile wagonów będzie miał pociąg i kogo zabierze w podróż. Przy okazji możemy przekazać maluchowi trochę wiedzy o środkach transportu. Pociąg będzie świetnym punktem wyjścia do tej zabawy. Jest bowiem jedną z atrakcyjniejszych form podróżowania – jeździmy po torach, wydajemy różne dźwięki, zabieramy pasażerów. Na drodze możemy trafić na przeszkodę, np. powalone drzewo lub zabraknie nam paliwa, by kontynuować podróż.

To jak, dokąd jedziemy?

LEGO DUPLO belka grudzień
materiały prasoweArtykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO     

Test redakcyjny
Milena Oszczepalińska
Gry i zabawy
Testujemy LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami!
Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby budować klockami. LEGO® DUPLO® [10863] Pociąg ze zwierzątkami to zestaw idealny dla najmłodszych. Co w sobie kryje i dlaczego warto kupić go dla swojej pociechy? Sprawdźcie!

var _gde_pkqofkdhvz = new Image(1,1); _gde_pkqofkdhvz.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=bJE1NFwAwX85S7PveYMmuqRtnISu82SIzvx4KvQFjgz.27/stparam=pkqofkdhvz/fastid=fklybggioelfuzbkrbbsepanxpki'; Moja córka ma w tej chwili rok i 9 miesięcy. To wiek, w którym dziecko z pasją poznaje świat – wszystko je interesuje, wszystko chce sprawdzić, wszystkiego doświadczyć. Nie ma czasu na nudę. W związku z tym właściwie cały czas jest w ruchu – biega, skacze, wspina się. Znacie to? Kiedy rozmawiam z mamami dzieci w podobnym wieku, niemal wszystkie potwierdzają, że bardzo trudno jest im zachęcić dziecko do dłuższego skupienia uwagi na czymkolwiek. Mnie się jednak udało. Jak? Dałam córce do zabawy zestaw Lego Duplo , tak na próbę, miała wtedy nieco ponad rok i podejrzewałam, że to jeszcze za wcześnie, ale chciałam sprawdzić jej reakcję. Byłam w szoku! Moja zwykle nad wyraz ruchliwa dziewczynka bawiła się klockami jak zaczarowana. Od tamtej pory Lego Duplo towarzyszą nam niemal każdego dnia, więc gdy tylko dostałam propozycję przetestowania nowego zestawu - Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami , bardzo się ucieszyłam. „Moja córka uwielbia Duplo” – pomyślałam i byłam pewna, że ją również ucieszą nowe klocki. Od razu wam powiem – nie myliłam się! Co kryje w sobie zestaw  LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami ? Klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat . W zestawie znajdują się elementy, z których można zbudować aż 5 zwierzątek: lwa z otwieraną paszczą, słonia ze zjeżdżalnią zamiast trąby, żyrafę z giętką szyją, krokodyla z ruchomą szczęką, białego  ptaszka . Całość zapakowana jest w trwałym, plastikowym pudełku w zielonym kolorze, dzięki czemu nie ma obawy, że klocki się pogubią,...

dziewczynka bawi się pociągiem ze zwierzątkami Lego Duplo
Materiały prasowe
Gry i zabawy
Czy klocki mogą pomóc rozwijać kreatywność dziecka? Ten wyjątkowy zestaw ze zwierzątkami tak!
Poprosiliśmy mamy i dzieci, by pobawiły się zestawem LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami. Czego dowiedzieliśmy się od nich o tych klockach? Oto wyniki prawdziwych rodzinnych testów.

var _gde_unpelwrule = new Image(1,1); _gde_unpelwrule.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=bJE1NFwAwX85S7PveYMmuqRtnISu82SIzvx4KvQFjgz.27/stparam=unpelwrule/fastid=iinlqvlgatgonibmlxszlswcxlmt'; Jakie klocki są najlepsze dla maluchów? Muszą być przede wszystkim bezpieczne, bez ostrych części i zbyt małych elementów oraz dopasowane do małych paluszków. Tak, by łatwo je było chwycić. To cechy, które wymieniają wszystkie mamy dzieci w wieku do 3 roku życia. Naszym zdaniem powinny też… podobać się maluchom i działać na ich zmysły pięknymi kolorami i ciekawymi kształtami.   Czy klocki mogą odpowiadać jednocześnie dzieciom i dorosłym? Są takie typy zestawów do budowania konstrukcji, które zapewniają rozwój kreatywności, zachęcą malucha do wcielania się w role, wymyślania własnych zabaw. Poznajcie LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami , który specjalnie dla nas przetestowały nasze użytkowniczki oraz dwie blogerki wraz ze swoimi maluszkami: NieidealnaAnna Rodzicewsieci Klocki do samodzielnej czy rodzinnej zabawy? Okazuje się, że dziecko może bawić się LEGO DUPLO 10863 Pociągiem ze zwierzątkami samo (wszystkie testujące maluchy wymyślały własne zabawy!) i to przez dłuższy czas. A rodzic może wtedy chwilkę odpocząć. Jednocześnie klocki są tak estetycznie wykonane i praktyczne, że zachęcają także mamę, tatę, dziadków lub starsze rodzeństwo, by włączyli się w prosty sposób do zabawy. Nie tylko więc dziecko samodzielnie bawi się pociągiem i zwierzątkami, ale może miło spędzić czas i wchodzić w interakcje z bliskimi.   Ten zestaw klocków inspiruje również do tworzenia coraz to nowszych zabaw i odgrywania scenek przez dziecko. Można się nimi bawić na wiele sposobów i codziennie odkrywać coś nowego. Jedna z mam zdradziła nam, że: „ Liczba historii, które już...

Lego Duplo
LEGO DUPLO
Gry i zabawy
W jaki sposób zabawa klockami wspomaga rozwój i ułatwia naukę?
Każde dziecko prędzej czy później będzie musiało zmierzyć się z napisaniem szkolnego wypracowania, rozwiązaniem trudnego zadania matematycznego czy przygotowaniem rysunku na zajęcia plastyczne. Jak sprawić, aby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, lecz zachęcającym wyzwaniem? Pomoże wam w tym zabawa klockami!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B2zq7_dDo8KvEt_o_pj_hrSn.q5WdKMrORE.wotCpnD.C7', 'mopkpupmcm', 'kiekfcfhthnkisfvrexwzystsyni']); Okazuje się, że dzieci bawiące się klockami od wczesnych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności, jak wyobraźnia przestrzenna, sprawne komunikowanie się z innymi ludźmi, a także kreatywność. Jak wykorzystać klocki do nauki? Jeśli chcesz zwiększyć szansę swojego dziecka na sukcesy w szkole, postaw na klocki, które będą zawierać różne elementy graficzne – np. litery alfabetu lub cyfry. Różnorodność kolorystyczna i łatwość łączenia elementów wzbudzi ciekawość dziecka i przy okazji ułatwi zapamiętywanie informacji. Ale ważne jest nie tylko to, co znajduje się na klockach – liczy się także sprawność manualna. Jeśli twój maluch potrafi już zbudować bardziej skomplikowane konstrukcje, np. most, czy pociąg, możesz zaproponować mu jeden z zestawów Lego Duplo, z którego można konstruować trudniejsze figury. Nauka liczb i poznawanie świata w jednym! Marzysz o tym, by twoje dziecko żywiołowo podchodziło do tematu nauki? Potraktujcie przyswajanie wiedzy jak dobrą zabawę! Ułatwi wam to „Pociąg z cyferkami LEGO DUPLO” , który w zabawny sposób oswaja dzieci z nauką. Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym zapamiętywać cyfry. Zestaw zachęca do budowania i wcielania się w różne role. Oprócz kolorowej lokomotywy zawiera: dwie figurki dzieci DUPLO, które mogą...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj