kino dla przedszkolaka, multikino
mat.pras.
Gry i zabawy

Kiedy iść z przedszkolakiem do kina?

Chcesz, by twój przedszkolak poznał najlepsze kinowe filmy dla najmłodszych? Dowiedział się, jak takie filmy powstają? Zwiedził kabinę projekcyjną i kasy biletowe? Zapytaj w waszym przedszkolu o projekt "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie".

W ramach projektu "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie" Multikino przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zaprasza najmłodszych widzów do odkrycia tajemnic kina oraz sekretów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie. Projekt jest skierowany do przedszkoli, które chciałyby wprowadzić swoich małych podopiecznych w bajkowy świat X Muzy. "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie" to niepowtarzalna okazja, by w przystępny i atrakcyjny sposób oswoić dzieci z wymagającym światem kultury audiowizualnej.

Nowe bloki filmowe w Multikinie

Wiosną Multikino wprowadza do projektu nowe bloki filmowe. Od marca 2014 r. do dyspozycji grup przedszkolnych jest łącznie 7 bloków filmowych złożonych z klasyki polskiej animacji dla dzieci (po cyfrowej rekonstrukcji) oraz nowe odcinki wybitnej serii filmów dla najmłodszych „Parauszek i przyjaciele". Ten ostatni cykl, wyprodukowany w legendarnym Studiu Se-Ma-For jest dziełem animatorów i producentów odpowiedzialnych za nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka".

Czytaj też: Tata z dzieckiem w kinie

Nowa oferta Multikina dla przedszkolaka

Multikino w ramach projektu oferuje:

  • Seanse stworzone z najlepszych polskich filmów animowanych dla dzieci.
  • Projekcje w jakości cyfrowej.
  • Zwiedzanie kina, m.in. wizyta w kabinie projekcyjnej, w kasach biletowych i... podpatrywanie, jak produkuje się popcorn.
  • Krótki film edukacyjny – kinowy savoir vivre.
  • Zabawy z animatorem.

Wyboru repertuaru i terminu dokonują opiekunowie grup przedszkolnych we współpracy z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych. Aby omówić szczegóły wizyty, przedszkole powinno skontaktować się z konkretnym kinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Cena biletu: 11 zł (bilet dla opiekuna grupy jest bezpłatny).

Czytaj też: Dzieci a telewizja

Ekspertka radzi, jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola [WIDEO]

SpongeBob, Multikino, bajki
materiały prasowe Multikino
Aktualności
Lutowe Poranki w Multikinie z SpongeBobem Kanciastoportym
Zastanawiasz się, jak spędzić weekend z dzieckiem? Zabierz go do Multikina na Poranki, gdzie wspólnie obejrzycie wesołe przygody SpongeBoba Kanciastoportego i weźmiecie udział w licznych atrakcjach. Multikino zaprasza już w lutym!

Już w lutym w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. roku życia na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji filmu najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody SpongeBoba Kanciastoportego. Kim jest SpongeBob Kanciastoporty? SpongeBob Kanciastoporty to zabawna gąbka, która nosi kanciaste portki i mieszka w domku z ananasa na dnie Oceanu, w miejscowości Bikini Dolne. Jego największą życiową ambicją jest bycie najlepszym kucharzem, specjalistą w smażeniu smakołyków. SpongeBob pracuje w podwodnej restauracji serwującej kraboburgery, dzięki czemu każdego dnia spełnia swe marzenie. Pełen optymizmu i inicjatywy, zawsze potrafi po mistrzowsku wpakować się w tarapaty, przy okazji wciągając w nie wszystkich wokół. W wolnych chwilach SpongeBob poluje na meduzy, puszcza bańki mydlane i doskonale bawi się w towarzystwie swoich przyjaciół - rozgwiazdy Patryka, wiewiórki Sandy oraz ośmiornicy Skalmara. Poranki w Multikinie, czyli sposób na rodzinny weekend Poranki to specjalne pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 5. roku życia. Przygody SpongeBoba można obejrzeć w weekendy o godz. 12. To doskonała forma spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Dzieci mają możliwość zobaczenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach mogą wziąć udział w licznych atrakcjach.   24 lutego 2015 r. na ekrany kin trafi pełnometrażowy film „ SpongeBob: Na suchym lądzie ”, a od 31 stycznia Multikino wraz z Nickelodeonem zaprasza najmłodszych kinomanów do świata uroczej żółtej gąbki i jej przygód w ramach Poranków o godz. 12.00.  Lutowe Poranki o 12.00 odbędą się w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lubin, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik,...

Multikino, poranki, Ninja
materiały prasowe Multikino
Patronaty
Wojownicze Żółwie Ninja i inni niesamowici bohaterowie w Multikinie
W kwietniu w Multikinie znów zobaczycie wasze ulubione Żółwie Ninja wraz z Nawiedzonymi i Grzmotomocnymi.

W każdą kwietniową sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. roku życia na Poranki. W tym miesiącu Multikino wraz z kanałem Nickelodeon zapraszają najmłodszych kinomanów do świata odważnych Wojowniczych Żółwi Ninja , rodziny superbohaterów Grzmotomocnych oraz sympatycznych Nawiedzonych . Poznajcie naszych kwietniowych bohaterów. Wojownicze Żółwie Ninja znów w Multikinie Wojownicze Żółwie Ninja polubiły poranne spotkania z małymi miłośnikami kina i zostały w Multikinie miesiąc dłużej. W kwietniu przedstawią wam swoje nowe przygody. Tych sympatycznych bohaterów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Leonardo, Raphael, Michelangelo i Donatello są zgranym zespołem, który wyćwiczył się we wschodniej sztuce walki - ninjutsu. Ich trenerem jest mistrz Splinter – zmutowany szczur , który ich wychował. 16-letnia April O’Neil jest z kolei pośrednikiem pomiędzy środowiskiem Żółwi a cudownym i jednocześnie wrogim światem Nowego Yorku. W przedmieściach tego ogromnego miasta mają oni bowiem swoją kryjówkę. Stawiają czoła licznym wrogom, a w wolnym czasie zajadają się ukochaną pizzą. W nowej serii „Wojowniczych Żółwi Ninja”, bohaterowie zaczynają rozumieć sens swojego istnienia . Odkrywają swoje przeznaczenie - zostali stworzeni do roli bohaterów. Nawiedzeni wcale nie tacy straszni W tym serialu  fantastyka łączy się z kinem familijnym, wariactwo z upiornością, a rodzina Hathaway spotyka… duchy ? Po przeprowadzce z Nowego Orleanu do Nowego Jorku, państwo Hathaway chcieli prowadzić normalne życie w nowym domu, ale nie mieli pojęcia, że rodzina duchów ma takie same plany! Czy dwie rodziny, dosłownie z dwóch różnych światów, mogą żyć w harmonii? Przekonajcie się już w kwietniu w Multikinie. Grzmotomocni Czy jest coś wspanialszego niż superbohater? Tak, cała ich rodzina. Poznajcie Grzmotonocnych ,...

AgiBagi, Multikino, bajki
materiały prasowe Multikino
Patronaty
Przygody małego Bodzia z planety Agi Bagi w sierpniu w Multikinie!
Wyrusz wraz z dzieckiem w niesamowitą przygodę na planetę Agi Bagi! Multikino zaprasza na Poranki już w sierpniowe weekendy o 10:30.

W sierpniu w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. roku życia na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą I część nowego projektu „Agi Bagi” . Podróż na planetę Agi Bagi „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Prezentując przygody bohaterów, twórcy filmu w unikatowy sposób przemycają ważne elementy edukacyjne , które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka, a jednocześnie często pomijane w bajkach w tej grupie docelowej. „Agi Bagi” to bajka skierowana do „młodszych przedszkolaków”, czyli dzieci w wieku 2-5 lat.  To wesoły i ciepły film z delikatnym, nienachalnym, edukacyjnym przesłaniem. „Agi Bagi” został oceniony przez specjalistów z branży międzynarodowej jako pierwszy tak unikatowy film , którego kolory i fabuła są perfekcyjnie opracowane i dobrane dla najmłodszych odbiorców. Niewątpliwym atutem filmu są też użyczający głosu bohaterom aktorzy, m.in.: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska. Poranki dla najmłodszych w Multikinie Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia, ale również rodzice będą świetnie bawić podczas projekcji tego filmu. Dlatego Poranki w Multikinie to doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem. Maluchy mogą zobaczyć swoich ulubionych bohaterów , a także – w wybranych kinach – wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez Multikino. W sierpniu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak