Kilkulatka w kostiumie do baletu
AdobeStock
Gry i zabawy

Dlaczego warto zapisać 3-latkę na balet? Jest wiele powodów!

Chciałabyś posłać swojego początkującego przedszkolaka na jakieś zajęcia sportowe, ale wydaje ci się, że na taniec jest jeszcze za wcześnie. To dobry moment na rozpoczęcie nauki baletu! Dlaczego?

Zastanawiasz się nad formą aktywności, która byłaby najbardziej odpowiednia dla twojej 3-latki? Czy rozważałaś posłanie jej na lekcje baletu? Okazuje się, że taniec klasyczny doskonale rozwija dzieci, nie tylko ruchowo, a w dodatku jest najlepszym gatunkiem tańca dla maluchów. Dlaczego?

Co daje nauka baletu najmłodszym dzieciom?

Ten taniec klasyczny nie tylko potrafi rozbudzić miłość do tańca w ogóle, lecz także wyrabia w dzieciach umiejętności, które w przyszłości mogą posłużyć również w innych formach tanecznych.

 


Tańcząc w balecie dzieci rozwijają:

Balet wspiera rozwój fizyczny i psychiczny dziecka

Na zajęciach baletu dzieci dzięki odpowiednim ćwiczeniom zdobywają gibkość, elastyczność mięśni oraz wpajany jest im nawyk trzymania wyprostowanej postawy ciała. Poza tym to wszystko odbywa się w takt muzyki klasycznej, co dodatkowo uwrażliwia maluchy na dźwięki, rozbudza miłość do muzyki klasycznej i przywiązywanie wagi do estetyki.
 

Zobacz także
Lego Duplo

Co wiesz o rozwoju dziecka? Quiz

muzyka

Edukacja muzyczna według Edwina E. Gordona

Fisher-Price®

Jakie korzyści daje zabawa poprzez taniec?

Marko Tiny Love mata

Jak ćwiczyć precyzyjne ruchy u dziecka?

Balet pomaga w zdobywaniu umiejętności społecznych

Taniec klasyczny jest tańcem grupowym. Co za tym idzie, dzieci uczą się odnajdywania w grupie, budują relacje, uczą się bycia współodpowiedzialnymi za innych, nie tracąc przy tym własnej indywidualności i wyjątkowości. Poza tym dowiadują się, jak ważna jest akceptacja innych i umiejętność działania razem mimo różnic. Balet niesamowicie uczy też dyscypliny i wytrwałości. Zajęcia odbywają się regularnie i trzeba na nie chodzić, jeśli chce się rozwijać i stawać coraz lepszym.

Wszelkie inne formy tańca przeznaczone są raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, natomiast balet, jako podstawa wszelkich innych stylów tanecznych, może być wprowadzany już u trzylatków. Ze względu na to, w jak wielu dziedzinach wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, warto zastanowić się właśnie nad tą formą aktywności. Poza tym, która mała dziewczynka nie marzy o tym, by zostać baletnicą?

Zobacz też:

5 sprawdzonych sposobów na rozwój przez zabawę

Turniej Tańca Kids Challenge - Egurrola Dance Studio
Materiały prasowe
Patronaty
XII edycja Wielkiego Turnieju Tańca Kids Challenge - zapraszają Egurrola Dance Studio i CH Blue City!
Już w dniach 27-28 kwietnia Egurrola Dance Studio zaprasza na najbardziej roztańczony weekend tej wiosny w Warszawie! Kids Challenge by Egurrola to gwarancja świetnej zabawy, mnóstwa emocji i pozytywnej energii.

Zapraszamy na event pełen atrakcji! Młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio zaprezentują się w najbardziej widowiskowych stylach tanecznych, takich jak hip hop, taniec nowoczesny i taniec jazzowy. Po raz pierwszy w ramach Kids Challenge odbędzie się Dziecięca Gala Baletowa , w czasie której najmłodsze tancerki baletowe Egurrola Dance Studio zabiorą widzów w niesamowitą podróż do zaczarowanego świata, występując w choreografiach do najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej. Występy tancerzy obserwować będzie Agustin Egurrola , który wyróżni najlepszych z nich, wręczając im medale oraz dyplomy. To świetna okazja, aby spotkać się z jurorem najpopularniejszych programów telewizyjnych, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Z ogromną dumą już po raz 12. organizujemy Wielki Turniej Tańca Kids Challenge – mówi Agustin Egurrola, choreograf i właściciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio. To niezwykłe taneczne wydarzenie pokazuje nam, jak wiele radości przynosi tancerzom udanym pokaz, a satysfakcja z występów to ogromna nagroda dla wielu małych mistrzów. Dlatego wspólnie z Blue City tworzymy przestrzeń, która pomaga im spełniać marzenia i czerpać radość z tańca – dodaje Egurrola. W czasie Kids Challenge nie zabraknie także animacji dla najmłodszych, konkursów z nagrodami oraz wielu innych niespodzianek i atrakcji dla publiczności! Zarezerwujcie swój czas. Zaproście znajomych. Czekamy na Was! Więcej informacji na stronie www.egurrola.com UWAGA! Wstęp wolny! Gdzie i kiedy: 27-28.04.2019 r., godz. 10:00-19:00 Blue City, poziom -1, Al. Jerozolimskie 179  

Gimnastyka artystyczna dla dzieci
AdobeStock
Gry i zabawy
Kiedy zapisać córkę na gimnastykę artystyczną?
Twoja córka uwielbia tańczyć i jest sprawna fizycznie, więc chciałabyś posłać ją na gimnastykę? Przeczytaj!

Balet, taniec i akrobatyka w jednym. Tym właśnie jest gimnastyka artystyczna. Co dają dziecku takie zajęcia i w jakim wieku warto zacząć trenować? Podpowiadamy! Dlaczego warto zapisać dziecko na gimnastykę artystyczną? Gimnastyka artystyczna z racji tego, że jest tak wszechstronnie rozwijająca , ma wiele zalet. Uczy już od najmłodszych lat systematyczności, zorganizowania. Ćwiczenia doskonale wpływają też na trzymanie prawidłowej postawy ciała, koordynację ruchową, równowagę statyczną i dynamiczną. Dziecko rozwija się nie tylko tanecznie, lecz także doskonali słuch muzyczny. Przede wszystkim  jednak gimnastyka artystyczna to spora dawka ruchu, która daje ogrom frajdy, co zwłaszcza dla kilkulatków jest bardzo istotne. Zobacz też: Czy gimnastyka jest dzieciom niezbędna? Kto może (i powinien) trenować gimnastykę artystyczną? Sport ten przeznaczony jest wyłącznie dla dziewczynek (i kobiet). Chłopcy mogą natomiast uczęszczać na akrobatykę lub gimnastykę sportową. Teoretycznie gimnastykę artystyczną można uprawiać już od 3. roku życia , choć wiele szkół tanecznych prowadzi zajęcia dla dzieci od 5. roku życia. Ponieważ sport ten doskonale wpływa na naszą postawę, może pomagać w wyeliminowaniu niektórych wad postawy. Dlatego polecany jest nie tylko dla zdrowych dziewczynek, ale też dla tych, które borykają się np. z problemem płaskostopia. Zobacz też: Na jakie zajęcia sportowe zapisać dziecko? Niestety niektóre wady postawy uniemożliwiają trenowanie gimnastyki artystycznej. Dzieci, które mają wklęsłe plecy (wadę odcinka lędźwiowego kręgosłupa) lub boczne skrzywienie kręgosłupa (skoliozę lub asymetrię barków i łopatek), nie mogą uprawiać tego sportu. Zobacz też: Na czym polega gimnastyka korekcyjna dla dzieci? Jak wyglądają zajęcia z gimnastyki artystycznej? Sport ten wykorzystuje różne formy ruchu. Są to ćwiczenia podobne jak...

Bajki Baletowe, książki dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
Bajki Baletowe - niezwykłe książki dla dzieci
Bajki Baletowe to jedyna na polskim rynku wydawniczym edukacyjna seria książek dla dzieci w ciekawy i przystępny sposób wprowadzająca w świat tańca klasycznego.

Dziecięcą wrażliwość trzeba wspierać i rozbudzać jak najwcześniej ze względu na wyjątkową łatwość przyswajania przez dziecko tego, co nowe. W szkołach podstawowych niewielką część programu edukacyjnego poświęca się zajęciom artystycznym. By wspomóc harmonijny rozwój dziecka i poszerzyć jego wiedzę o tańcu klasycznym, warto sięgnąć po książki z serii Bajki Baletowe wydawnictwa Studio Blok. Bajki Baletowe to jedyna na polskim rynku wydawniczym edukacyjna seria książek dla dzieci w ciekawy i przystępny sposób wprowadzająca w świat tańca klasycznego. Pełni rolę przewodnika baletowego dla najmłodszych widzów spektakli baletowych. Każda z książek podzielona jest na dwie części: bajkę autorstwa Tadeusza Rybickiego, osnutą na kanwie libretta baletu, oraz część teoretyczną, w której tajniki sztuki baletowej, trudniejsze pojęcia związane z tańcem oraz sylwetki twórców muzyki i choreografii przybliża Katarzyna Gardzina-Kubała. Całość ozdabiają barwne ilustracje autorstwa Klaudii Polak-Szewczyk. Wysoka wartość edukacyjna, eleganckie wydanie w twardej oprawie, przejrzysty układ graficzny oraz pobudzające dziecięcą wyobraźnię i pomagające zrozumieć treść książki i spektaklu ilustracje oraz tablice edukacyjne – to wszystko sprawia, że po Bajki Baletowe zdecydowanie warto sięgnąć. Bajki Baletowe to seria książek, ale też okazja, by porozmawiać o tańcu, a nawet spróbować, na czym polega różnica między jego rodzajami. Kilkukrotnie organizowane przez Studio Blok warsztaty taneczne „Kto chce tańczyć?” spotkały się z niemałym zainteresowaniem młodych miłośników baletu. W ramach warsztatów odbywały się zajęcia ruchowe ze świetnymi instruktorami i tancerzami. Zajęcia z tańca klasycznego prowadziła między innymi pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego Magdalena Ciechowicz. Podstawy tańca ludowego przybliżała dzieciom...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta