Kilkulatka w kostiumie do baletu
AdobeStock
Gry i zabawy

Dlaczego warto zapisać 3-latkę na balet? Jest wiele powodów!

Chciałabyś posłać swojego początkującego przedszkolaka na jakieś zajęcia sportowe, ale wydaje ci się, że na taniec jest jeszcze za wcześnie. To dobry moment na rozpoczęcie nauki baletu! Dlaczego?

Zastanawiasz się nad formą aktywności, która byłaby najbardziej odpowiednia dla twojej 3-latki? Czy rozważałaś posłanie jej na lekcje baletu? Okazuje się, że taniec klasyczny doskonale rozwija dzieci, nie tylko ruchowo, a w dodatku jest najlepszym gatunkiem tańca dla maluchów. Dlaczego?

Co daje nauka baletu najmłodszym dzieciom?

Ten taniec klasyczny nie tylko potrafi rozbudzić miłość do tańca w ogóle, lecz także wyrabia w dzieciach umiejętności, które w przyszłości mogą posłużyć również w innych formach tanecznych.

 


Tańcząc w balecie dzieci rozwijają:

Balet wspiera rozwój fizyczny i psychiczny dziecka

Na zajęciach baletu dzieci dzięki odpowiednim ćwiczeniom zdobywają gibkość, elastyczność mięśni oraz wpajany jest im nawyk trzymania wyprostowanej postawy ciała. Poza tym to wszystko odbywa się w takt muzyki klasycznej, co dodatkowo uwrażliwia maluchy na dźwięki, rozbudza miłość do muzyki klasycznej i przywiązywanie wagi do estetyki.
 

Zobacz także
Lego Duplo

Co wiesz o rozwoju dziecka? Quiz

muzyka

Edukacja muzyczna według Edwina E. Gordona

Fisher-Price®

Jakie korzyści daje zabawa poprzez taniec?

Marko Tiny Love mata

Jak ćwiczyć precyzyjne ruchy u dziecka?

Balet pomaga w zdobywaniu umiejętności społecznych

Taniec klasyczny jest tańcem grupowym. Co za tym idzie, dzieci uczą się odnajdywania w grupie, budują relacje, uczą się bycia współodpowiedzialnymi za innych, nie tracąc przy tym własnej indywidualności i wyjątkowości. Poza tym dowiadują się, jak ważna jest akceptacja innych i umiejętność działania razem mimo różnic. Balet niesamowicie uczy też dyscypliny i wytrwałości. Zajęcia odbywają się regularnie i trzeba na nie chodzić, jeśli chce się rozwijać i stawać coraz lepszym.

Wszelkie inne formy tańca przeznaczone są raczej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, natomiast balet, jako podstawa wszelkich innych stylów tanecznych, może być wprowadzany już u trzylatków. Ze względu na to, w jak wielu dziedzinach wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, warto zastanowić się właśnie nad tą formą aktywności. Poza tym, która mała dziewczynka nie marzy o tym, by zostać baletnicą?

Zobacz też:

5 sprawdzonych sposobów na rozwój przez zabawę

Turniej Tańca Kids Challenge - Egurrola Dance Studio
Materiały prasowe
Patronaty
XII edycja Wielkiego Turnieju Tańca Kids Challenge - zapraszają Egurrola Dance Studio i CH Blue City!
Już w dniach 27-28 kwietnia Egurrola Dance Studio zaprasza na najbardziej roztańczony weekend tej wiosny w Warszawie! Kids Challenge by Egurrola to gwarancja świetnej zabawy, mnóstwa emocji i pozytywnej energii.

Zapraszamy na event pełen atrakcji! Młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio zaprezentują się w najbardziej widowiskowych stylach tanecznych, takich jak hip hop, taniec nowoczesny i taniec jazzowy. Po raz pierwszy w ramach Kids Challenge odbędzie się Dziecięca Gala Baletowa , w czasie której najmłodsze tancerki baletowe Egurrola Dance Studio zabiorą widzów w niesamowitą podróż do zaczarowanego świata, występując w choreografiach do najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej. Występy tancerzy obserwować będzie Agustin Egurrola , który wyróżni najlepszych z nich, wręczając im medale oraz dyplomy. To świetna okazja, aby spotkać się z jurorem najpopularniejszych programów telewizyjnych, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Z ogromną dumą już po raz 12. organizujemy Wielki Turniej Tańca Kids Challenge – mówi Agustin Egurrola, choreograf i właściciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio. To niezwykłe taneczne wydarzenie pokazuje nam, jak wiele radości przynosi tancerzom udanym pokaz, a satysfakcja z występów to ogromna nagroda dla wielu małych mistrzów. Dlatego wspólnie z Blue City tworzymy przestrzeń, która pomaga im spełniać marzenia i czerpać radość z tańca – dodaje Egurrola. W czasie Kids Challenge nie zabraknie także animacji dla najmłodszych, konkursów z nagrodami oraz wielu innych niespodzianek i atrakcji dla publiczności! Zarezerwujcie swój czas. Zaproście znajomych. Czekamy na Was! Więcej informacji na stronie www.egurrola.com UWAGA! Wstęp wolny! Gdzie i kiedy: 27-28.04.2019 r., godz. 10:00-19:00 Blue City, poziom -1, Al. Jerozolimskie 179  

Gimnastyka artystyczna dla dzieci
AdobeStock
Gry i zabawy
Kiedy zapisać córkę na gimnastykę artystyczną?
Twoja córka uwielbia tańczyć i jest sprawna fizycznie, więc chciałabyś posłać ją na gimnastykę? Przeczytaj!

Balet, taniec i akrobatyka w jednym. Tym właśnie jest gimnastyka artystyczna. Co dają dziecku takie zajęcia i w jakim wieku warto zacząć trenować? Podpowiadamy! Dlaczego warto zapisać dziecko na gimnastykę artystyczną? Gimnastyka artystyczna z racji tego, że jest tak wszechstronnie rozwijająca , ma wiele zalet. Uczy już od najmłodszych lat systematyczności, zorganizowania. Ćwiczenia doskonale wpływają też na trzymanie prawidłowej postawy ciała, koordynację ruchową, równowagę statyczną i dynamiczną. Dziecko rozwija się nie tylko tanecznie, lecz także doskonali słuch muzyczny. Przede wszystkim  jednak gimnastyka artystyczna to spora dawka ruchu, która daje ogrom frajdy, co zwłaszcza dla kilkulatków jest bardzo istotne. Zobacz też: Czy gimnastyka jest dzieciom niezbędna? Kto może (i powinien) trenować gimnastykę artystyczną? Sport ten przeznaczony jest wyłącznie dla dziewczynek (i kobiet). Chłopcy mogą natomiast uczęszczać na akrobatykę lub gimnastykę sportową. Teoretycznie gimnastykę artystyczną można uprawiać już od 3. roku życia , choć wiele szkół tanecznych prowadzi zajęcia dla dzieci od 5. roku życia. Ponieważ sport ten doskonale wpływa na naszą postawę, może pomagać w wyeliminowaniu niektórych wad postawy. Dlatego polecany jest nie tylko dla zdrowych dziewczynek, ale też dla tych, które borykają się np. z problemem płaskostopia. Zobacz też: Na jakie zajęcia sportowe zapisać dziecko? Niestety niektóre wady postawy uniemożliwiają trenowanie gimnastyki artystycznej. Dzieci, które mają wklęsłe plecy (wadę odcinka lędźwiowego kręgosłupa) lub boczne skrzywienie kręgosłupa (skoliozę lub asymetrię barków i łopatek), nie mogą uprawiać tego sportu. Zobacz też: Na czym polega gimnastyka korekcyjna dla dzieci? Jak wyglądają zajęcia z gimnastyki artystycznej? Sport ten wykorzystuje różne formy ruchu. Są to ćwiczenia podobne jak...

Bajki Baletowe, książki dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
Bajki Baletowe - niezwykłe książki dla dzieci
Bajki Baletowe to jedyna na polskim rynku wydawniczym edukacyjna seria książek dla dzieci w ciekawy i przystępny sposób wprowadzająca w świat tańca klasycznego.

Dziecięcą wrażliwość trzeba wspierać i rozbudzać jak najwcześniej ze względu na wyjątkową łatwość przyswajania przez dziecko tego, co nowe. W szkołach podstawowych niewielką część programu edukacyjnego poświęca się zajęciom artystycznym. By wspomóc harmonijny rozwój dziecka i poszerzyć jego wiedzę o tańcu klasycznym, warto sięgnąć po książki z serii Bajki Baletowe wydawnictwa Studio Blok. Bajki Baletowe to jedyna na polskim rynku wydawniczym edukacyjna seria książek dla dzieci w ciekawy i przystępny sposób wprowadzająca w świat tańca klasycznego. Pełni rolę przewodnika baletowego dla najmłodszych widzów spektakli baletowych. Każda z książek podzielona jest na dwie części: bajkę autorstwa Tadeusza Rybickiego, osnutą na kanwie libretta baletu, oraz część teoretyczną, w której tajniki sztuki baletowej, trudniejsze pojęcia związane z tańcem oraz sylwetki twórców muzyki i choreografii przybliża Katarzyna Gardzina-Kubała. Całość ozdabiają barwne ilustracje autorstwa Klaudii Polak-Szewczyk. Wysoka wartość edukacyjna, eleganckie wydanie w twardej oprawie, przejrzysty układ graficzny oraz pobudzające dziecięcą wyobraźnię i pomagające zrozumieć treść książki i spektaklu ilustracje oraz tablice edukacyjne – to wszystko sprawia, że po Bajki Baletowe zdecydowanie warto sięgnąć. Bajki Baletowe to seria książek, ale też okazja, by porozmawiać o tańcu, a nawet spróbować, na czym polega różnica między jego rodzajami. Kilkukrotnie organizowane przez Studio Blok warsztaty taneczne „Kto chce tańczyć?” spotkały się z niemałym zainteresowaniem młodych miłośników baletu. W ramach warsztatów odbywały się zajęcia ruchowe ze świetnymi instruktorami i tancerzami. Zajęcia z tańca klasycznego prowadziła między innymi pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego Magdalena Ciechowicz. Podstawy tańca ludowego przybliżała dzieciom...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz