Gry i zabawy

Poznawanie zwierząt jeszcze nigdy nie było tak proste!

Teraz dzieci mogą jednocześnie bawić się i uczyć. A to wszystko z pomocą smartfona! Jak? Podpowiadamy!

Twoje dziecko kocha zwierzęta i co chwilę zadaje na ich temat mnóstwo pytań? A może chciałabyś, żeby twoja pociecha znalazła jakieś ciekawe hobby lub nauczyła się empatii? Jeśli tylko maluch lubi grać na smartfonie, to mamy dla was niezwykle wartościową aplikację, która pozwoli połączyć edukację z niekończącą się zabawą. Poznaj wszystkie możliwości aplikacji Applaydu, która „ożywia” zwierzęce figurki z jajek KINDER Niespodzianka.

dziecko
Adobe Stock

Teraz figurki KINDER Niespodzianki mogą „ożyć”. A to wszystko za sprawą smartfona i aplikacji Applaydu, która została stworzona przez markę KINDER we współpracy z pedagogami z Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz firmą Gameloft. Aplikacja skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 9 lat oraz ich rodziców. Teraz wspólnie możecie kreatywnie spędzać czas, dowiadując się wiele na temat zwierząt. 

Zabawa i nauka razem

Dzieci szybko się uczą i chłoną wiedzę, ale tylko wtedy, gdy jest ona odpowiednio podana. Co to znaczy? Maluchy uwielbiają kolory, nowoczesne rozwiązania, obrazy, filmy, muzykę, dźwięki i gry. Te wszystkie atrakcyjne dla najmłodszych cechy posiada aplikacja Applaydu, która stanowi świetną rozrywkę połączoną z przyjemną nauką. 

Ulubione zabawki, które mogą "ożyć"

Właśnie wyjęliście z KINDER Niespodzianki kameleona i chcesz pokazać maluchowi, jak to zwierzę zmienia kolor? Nic prostszego. Teraz możecie go po prostu ożywić. Wszystko za sprawą rozszerzonej rzeczywistości! Wystarczy zeskanować figurkę lub QR kod z ulotki i gotowe – ulubiona postać pojawia się w grze! W aplikacji Applaydu znajdziemy aż 65 zwierząt. To niesamowita lekcja przyrody oraz rozwój wyobraźni i kreatywności. 

Jakie dźwięki wydaje lew, słoń, sarenka…?  

Nauka odgłosów wydawanych przez zwierzęta jeszcze nigdy nie była tak fascynująca. Za pomocą aplikacji Applaydu możemy usłyszeć głosy zwierząt i uruchomić animację dla jeszcze większego realizmu. Ponadto dziecko może uczyć się ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi angielskiego!
W Applaydu jest w sumie 65 zwierząt do nauki i zabawy – zintegrowano aż 33 zupełnie nowych, cyfrowych postaci Natoons! Dzięki temu aplikacja wspiera rozwój i naukę empatii. 

Własna zwierzęca encyklopedia

Teraz możecie razem sprawdzić, gdzie można spotkać dane zwierzę, co ono je, ile waży i jaki ma rozmiar! Swoje odkrycia dziecko może zapisywać, tworząc własną encyklopedię, przy okazji łącząc zabawę z edukacją! To też świetna okazja, by rozbudzić w dziecku ciekawość światem fauny i flory oraz naprowadzić go na nowe hobby. 

Gry, które uczą

W Applaydu znajdziemy aż  15 niesamowitych mini gier, które rozwijają kreatywność i wspierają rozwój. Dziecko zdobywa imponującą wiedzę na temat świata zwierząt, rozbudzając w tym czasie wyobraźnię. Co więcej, maluch może uczyć się współpracy z innymi (rodzicami, rodzeństwem). To wszystko za sprawą trybu dla wielu graczy. Podczas gdy twoja pociecha rozwija nowe umiejętności i świetnie się bawi, ty możesz monitorować jego postępy. Aplikacja Applaydu jest bezpieczna (można ustawić kod PIN), działa w trybie offline i nie wyświetlają się w niej reklamy. 


Jesteś ciekawa, jak dokładnie działa Applaydu i ile na temat zwierząt może nauczyć się z niej twoje dziecko? Nic prostszego! 
Aplikację można teraz pobrać za darmo ze sklepów AppStore lub Google Play. Więcej informacji na temat Applaydu można znaleźć na www.kinder.com/pl/pl/applaydu

Marko karuzela z projektorem
materiały prasowe
Czas wolny
Rozwój i nauka przez zabawę! Jakie akcesoria wybrać, by wspierać u malucha kreatywność i komunikatywność?
Kreatywność to bardzo cenny talent, bo pozwala nam wychodzić poza schemat i wykonywać proste instrukcje w rodzaju „zrób to tak”. Przydaje się nie tylko artystom, ale także ludziom wielu innych zawodów, np. lekarzom i biznesmenom. Dzięki niej twoje dziecko będzie tworzyć, rozwiązywać problemy w nietypowy sposób i kojarzyć ze sobą fakty, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

Inną ważną umiejętnością, którą warto rozwijać u dziecka, jest komunikatywność, bo przecież tylko dzięki temu, że umiemy wyrażać swoje myśli i dzielić się spostrzeżeniami, jesteśmy w stanie nawiązać naprawdę bliski kontakt z innymi. Jak rozwijać te cechy u dziecka? Przede wszystkim warto wiedzieć, że dzieci z natury są kreatywne i nastawione na komunikację. Od pierwszych dni życia próbują nawiązać kontakt z otoczeniem i robią to tak, jak na danym etapie rozwoju potrafią. Warto je w tym wspierać. Są także bardzo twórcze, np. jako przedszkolaki rysują fioletowe krowy, pasące się na czerwonej łące pod zielonym słońcem, opowiadają niestworzone historie, a ich wyobraźnia sprawia, że zwykłe kartonowe pudełko raz jest bezludną wyspą, a innym razem rakietą kosmiczną. Wiele maluchów traci z czasem tę cechę, jednak można temu zapobiec: wystarczy ją rozwijać, zamiast tłumić! Co możesz zrobić, by dziecko pięknie mówiło i było kreatywne? Od pierwszych dni życia rozmawiaj z maluchem. Opowiadaj mu o tym, co robicie, gdzie pójdziecie, co jest w zasięgu jego wzroku. Staraj się rozmawiać, nie monologować. Niech maluszek odpowie tak, jak potrafi, choćby gaworzeniem, uśmiechem albo radosnym młóceniem rączkami. Daj szansę dziecięcej wyobraźni . Staraj się, by dziecko nie spędzało zbyt wiele czasu przed telewizorem albo na zajęciach, które odbywają się według z góry zaplanowanego scenariusza. Pokazuj mu ciekawe rzeczy, intryguj, zaskakuj. Różnorodne bodźce rozbudzają ciekawość i stymulują zmysły. Inspiruj. Pokaż dziecku, że dobrze znane mu przedmioty można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Na przykład z gazety można zrobić czapkę, łódkę albo lunetę (wystarczy ją zwinąć), a z plastikowej butelki po napoju instrument muzyczny (np. deszczownię) albo łódź podwodną do wanny. Podobnie można wykorzystywać zabawki, które mają wiele...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz