Seria Przygoda z czytaniem Ameet
Materiały prasowe
Gry i zabawy

Pierwsze kroki w nauce czytania! Nowa seria książeczek "Przygoda z czytaniem"!

Umiejętność czytania pełni kluczową rolę w procesie edukacji dziecka. I choć nie jest to zadanie łatwe, to przy odpowiednich metodach i wsparciu rodzica nauka czytania może być dla dziecka początkiem wspaniałej pasji. Sprawdź książki – z sympatycznymi Mapeciątkami oraz bohaterami serialu „Bingo i Rolly w akcji”, dzięki którym dzieci z przyjemnością będą stawiać pierwsze kroki w czytaniu.

Rozwój kreatywności u dziecka: jak wspierać a nie stłamsić twórczość malucha? [WIDEO]

Czytanie globalne – sposób na wczesną naukę czytania

Naukę czytania metodą globalną możemy zacząć już z dziećmi trzy- i czteroletnimi. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie znakami, logotypami, znaczkami samochodowymi itp., oznacza to, że jest gotowe na naukę metodą globalną.
Książki do czytania globalnego znajdziemy na poziomie I Przygody z Czytaniem, który dedykowany jest najmłodszym dzieciom. W myśl zastosowanej metody dziecko zapamiętuje wygląd całego wyrazu, a nie poszczególnych liter – wielokrotnie ogląda ilustrację i podpis, a w jego pamięci powstaje obraz. Metoda ta  sprawdza się w przypadku małych dzieci, ponieważ nie wymaga znajomości liter.

Sposób nauki

Na tym etapie maluch uczy się czytać podstawowe słowa. Najpierw poznaje wyraz w połączeniu z obrazkiem, a następnie czyta dany wyraz występujący w krótkim zdaniu pod ilustracją. Wyraz ten dziecko napotka na kolejnych stronach wielokrotnie, dzięki czemu utrwali sobie jego znajomość.
Nauka przez zabawę
Do nauki zachęcają postacie ze świata Disneya. Dodatkową motywację stanowią naklejki-nagrody oraz dyplom małego czytelnika. Rozbudzenie w dziecku pasji do czytania na wczesnym etapie rozwoju i pierwsze sukcesy na tym polu bez wątpienia zachęcają do dalszych wysiłków. Warto też podkreślić korzyści emocjonalne płynące ze wspólnego czytania. Czas spędzony z rodzicem nad książką buduje w dziecku poczucie bezpieczeństwa, rozwija je intelektualnie i tworzy więzi społeczne.
 
Książki ukazały się nakładem wydawnictwa AMEET.
Więcej informacji  o metodzie globalnej znajdziesz na stronie www.disneyuczy.ameet.pl oraz na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCCqn3KizpSaE6ey_HiIf93Q

O serii:

Przygoda z Czytaniem to program adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki zastosowaniu różnych metod – od czytania globalnego, poprzez czytanie sylabowe, aż do analityczno-syntetycznego – z programu mogą korzystać i młodsze, i starsze przedszkolaki. Książki powstały pod opieką Anny Koralewskiej – doradcy metodycznego, nauczycielki wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w ŁCDNiKP, w oparciu o podstawę programową. Teksty literackie stworzyli znani polscy autorzy.

Seria Przygoda z czytaniem Ameet
Materiały prasowe


Program został podzielony na poziomy − w zależności od zastosowanej metody i skomplikowania tekstu. Rekomendowany jest do pracy rodzica z dzieckiem. Może być też wykorzystywany w przedszkolach jako narzędzie wspomagające naukę alfabetu i czytania.
 

Tata z niemowlakiem czytającym książkę
© zinkevych - Fotolia.com
Gry i zabawy
Czy to roczne dziecko czyta? Zobacz film
Roczne dziecko bezbłędnie rozpoznaje wyrazy napisane na tekturce, szybko reaguje na polecenia taty. Czy ono potrafi czytać? - zapewne wiele osób zada sobie pytanie i doda w myślach: po co dziecku w tym wieku nauka czytania?

  (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Wow como hace tan pequeño para identificar las palabras. Posted by 107.5 AMOR on 4 kwietnia 2015   Czy to dziecko czyta? Raczej nie. Po prostu ma fenomenalną pamięć wzrokową , która jest podstawą nauki czytania całowyrazowego, czyli rozpoznawania wyrazu bez znajomości liter ( metoda Domana ). Nauka według tej metody polega na pokazywaniu dziecku kartki z napisanym wyrazem i przeczytaniem go na głos. Dzieci uczą się układu liter na pamięć i dzięki temu – po jakimś czasie – potrafią bezbłędnie wskazać wyraz o który prosi rodzic. W tej metodzie najważniejsza jest systematyczność – należy ćwiczyć z dzieckiem codziennie przez co najmniej 5-10 minut. Tę metodę można stosować zarówno u paromiesięcznych maluszków, jak i kilkuletnich dzieci (przedszkolaków). Jej celem nadrzędnym jest dobra zabawa . Chodzi o to, by rodzice z dzieckiem miło spędzali czas. Zobacz także: Jak uczyć dziecko czytania - najlepsze metody   Jakie są zalety nauki czytania metodą Domana? Dzięki tej metodzie dziecko uczy się kreatywności , ćwiczy pamięć fotograficzną oraz myślenie operacyjne. U dzieci, które w ten sposób ćwiczą lepiej rozwija się wzrok, słuch oraz mowa. Zobacz też: Zabawy dla rocznego dziecka Czego potrzebujesz, by zacząć naukę metodą Domana? Aby zacząć naukę czytania metodą Domana potrzebujesz: białego kartonu grubego mazaka. Jeśli będziesz mieć te materiały, wykonaj kilka plansz, pamiętając o poniższych zasadach: każde słowo musi być napisane na osobnym kartonie; litery powinny mieć wysokość...

Seria Przygoda z czytaniem Ameet
Materiały prasowe
Gry i zabawy
Dowiedz się kiedy dziecko powinno zacząć czytać samodzielnie?
Czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, zwiększa inteligencję i pomaga ćwiczyć analityczne myślenie. Co więcej, poprawia humor, uczy empatii i zabiera do świata wyobraźni. Wszystkie te korzyści dziecko może czerpać z lektury, jeśli tylko nauczy się czytać. Warto więc dać mu szansę i pomóc w nauce czytania. Dowiedz się jak to zrobić najlepiej.

Skuteczność i popularność metody sylabowej Jeśli dziecko poznało już litery, to metoda sylabowa jest skutecznym sposobem, by w stosunkowo szybkim czasie opanowało umiejętność samodzielnego czytania. Wymawianie poszczególnych zgłosek jest łatwiejsze niż składanie wyrazu z liter, dlatego czytanie sylabami to dobry wstęp do samodzielnej lektury. Jest to także jedna z najczęściej stosowanych metod w edukacji szkolnej. Czytanie sylabowe można zacząć już z dziećmi w wieku przedszkolnym. Książki z wykorzystaniem tej metody można znaleźć w serii Przygoda z Czytaniem na poziomie 4. Do wyboru mamy już 5 książek. Czytam samodzielnie to książki, w których mały czytelnik znajdzie łatwe do czytania teksty. Zdania są proste, a wyrazy podzielone na wyróżnione kolorem zgłoski, dzięki czemu dziecko łatwo rozpoznaje ich sylabową budowę. Atrakcyjna forma, ulubieni bohaterowie Teksty w książkach są zróżnicowane pod względem formy. Wśród nich można znaleźć opowiadania z elementami opisów i dialogów, wiersze i wyliczanki, przepisy i życzenia przeplatane tekstami informacyjnymi. Czytając tak różnorodne treści, dziecko się nie nudzi, a jednocześnie przygotowuje się do dalszych czytelniczych wyzwań. Podstawową formą aktywności dziecka jest zabawa, dlatego do lektury zachęcają dzieci ich ulubieni bohaterowie – zwariowana rodzinka Iniemamocnych. Dodatkowo książka zawiera dyplom oraz naklejki nagrody, które będą wspaniałą motywacją. Żeby się dowiedzieć więcej na temat serii, nauki czytania oraz metody sylabowej, warto odwiedzić stronę  www.disneyuczy.ameet.pl lub obejrzeć miniprogramy edukacyjne na YouTube tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCCqn3KizpSaE6ey_HiIf93Q  

Przygoda z czytaniem
mat. prasowe
Patronaty
Czytanie to pasja- rozbudźmy ją w dziecku!
Nauka czytania może być zabawą pełną przygód i radości, zwłaszcza gdy towarzyszą jej najlepsi przyjaciele znani z małego i dużego ekranu.

Z KSIĄŻKĄ OD NAJMŁODSZYCH LAT Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, zwiększa inteligencję i ćwiczy myślenie analityczne. Książki poprawiają humor i uczą empatii! Dlatego warto czytać i zachęcać dzieci do obcowania z książką od najmłodszych lat. Warto też pamiętać, że kluczową rolę w rozwijaniu pasji czytelniczych ma sam proces nauki czytania. Ważne jest, żeby kojarzyła się ona dziecku z przyjemnością, dlatego nie powinna być wysiłkiem czy szkolnym stresem. Psycholog Zuzanna Sentkowska podkreśla, że kluczem do rozwoju dzieci jest nauka przez zabawę. Podobnie wygląda to w przypadku nauki czytania – jeśli będzie ona miała charakter zabawy, a pierwszym doświadczeniom dziecka będą towarzyszyć pozytywne emocje, to jest ogromna szansa, że dziecko będzie sięgało po książki z przyjemnością już zawsze. ŻEBY CZYTANIE BYŁO PRZYGODĄ… Seria książek edukacyjnych opracowanych przez wydawnictwo Ameet Przygoda z Czytaniem powstała, żeby dawać dzieciom radość z nauki czytania i zamienić ją w niezwykłą przygodę. Książki z serii Przygoda z Czytaniem pomagają dzieciom opanować trudną sztukę, jaką jest umiejętność czytania, w przyjemny i bezstresowy sposób. Idea książek opiera się na nauce przez zabawę w towarzystwie znanych dzieciom postaci z filmów i seriali Disneya. O PROGRAMIE I METODACH Seria Przygoda z czytaniem jest adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli takich, które rozpoczynają właśnie naukę czytania, i dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które już zaczęły czytać i pracują nad umiejętnością samodzielnego i płynnego czytania.  Dzięki zastosowaniu różnych metod – od czytania globalnego, poprzez czytanie sylabowe, aż do analityczno-syntetycznego – z programu mogą korzystać i młodsze, i starsze przedszkolaki. Książki powstały pod opieką Anny Koralewskiej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak