Książka "Skradziona kolekcja" Agnieszka Stelmaszyk
materiały prasowe
Gry i zabawy

"Skradziona kolekcja" – kolejny tom serii "Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy"

Lubicie Tomusia Orkisza i jego przyjaciół: kotkę Kicię, chomika Euzebiusza oraz rybkę Klotyldę? Z pewnością ucieszy was wiadomość, że w księgarniach pojawiła się czwarta część serii "Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy" Agnieszki Stelmaszyk.

Tym razem Tomuś Orkiszek musi rozwiązać zagadkę kradzieży cennej kolekcji ubrań zaprojektowanych przez Rudolfa Perkalika. Pomagają mu w tym przyjaciele oraz sierżant Janusz Rychlicki. Detektywi sprawdzają wszystkie tropy; większość z nich prowadzi do konkurentki pana Perkalika – Natalii. Podejrzane wydają się również asystentka projektanta oraz pracująca w jego salonie krawcowa. Czy któraś z nich okaże się złodziejką? Prawda może się okazać naprawdę zaskakująca.

Zobacz także: "Radiowa zagadka" - recenzja książki Agnieszki Stelmaszyk

"Skradziona kolekcja" jest czwartym tomem serii książek Agnieszki Stelmaszyk "Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy" wydawanej przez Wydawnictwo Zielona Sowa.
Każdy tom serii stanowi odrębną historię, dlatego można wchodzące w skład tej serii książki czytać w dowolnej kolejności.
Książka jest pięknie wydana, całość ilustrowana jest przez Annę Oparkowską. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8 lat, ale zaciekawić może również trochę starszych czytelników.

Babyonline.pl jest patronem medialnym serii.

Dane techniczne:
"Skradziona kolekcja" Agnieszka Stelmaszyk, Wydawnictwo Zielona Sowa
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Cena: 19,99 zł
Termin wydania: 4 marca 2015

Polecamy: Wartościowe książki dla dzieci - ciekawa dyskusja na forum

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Okładka książki "Radiowa zagadka" Agnieszki Stelmaszyk
materiały prasowe
Gry i zabawy
"Radiowa zagadka" - recenzja książki Agnieszki Stelmaszyk
Nowa książka z serii "Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy" Agnieszki Stelmaszyk pojawiła się już w księgarniach. Tym razem Tomuś Orkiszek musi rozwiązać sprawę kradzieży radiowych mikrofonów.

Agnieszka Stelmaszyk, autorka bestsellerowej serii dla młodzieży "Kroniki Archeo", tym razem napisała książki dla trochę młodszego czytelnika. Jej nowa seria "Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy" jest dedykowana dzieciom, które dopiero rozpoczynają samodzielną przygodę czytelniczą. Duże litery, krótkie teksty i zabawne ilustracje mają im w tym pomóc.   Na rynku są już pierwsze dwie części serii: "Na tropie szafirowej broszki" oraz "Afera w teatrze". W ostatnich tygodniach, w księgarniach pojawiła się trzecia część – "Radiowa zagadka". Tym razem detektyw Tomuś Orkiszek, przy wsparciu swoich przyjaciół (mądrej i eleganckiej kotki Kici, sprytnego chomika Euzebiusza oraz bystrej rybki Klotyldy), musi odnaleźć złodzieja mikrofonów, bez których radio nie może realizować audycji dla dzieci. Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana, gdyż o kradzież podejrzanych jest wiele osób. Czy właścicielowi biura śledczego uda się rozwikłać tytułową radiową zagadkę? Czy odnajdzie złodzieja mikrofonów? Aby się tego dowiedzieć, wystarczy sięgnąć po najnowszą część popularnej serii Agnieszki Stelmaszyk. Redakcja Babyonline.pl jest patronem medialnym książki. Dane wydawnicze : "Radiowa zagadka", Agnieszka Stelmaszyk, Wydawnictwo Zielona Sowa, liczba stron: 128; format 145x205 mm; ISBN 978-83-7895-996-0 Cena: 19,99 zł Data wydania: 24 września 2014 Polecamy: "Mały książe" - recenzja audiobooka

książka córka bajarza, okładka
materiały prasowe
Gry i zabawy
„Córka bajarza” – obowiązkowa książka dla każdego
Do sprzedaży trafiła książka, która wygrała w konkursie Biedronki „Piórko 2016” na najlepszą książkę dla dzieci. Musicie ją mieć, bo to książka dla dużych i małych – naprawdę warto!

„Córka bajarza” to debiut literacki Moniki Radzikowskiej , która jest laureatką pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016”. Pierwsza część skierowana była do autorów tekstów. Gdy etap został zakończony i wybrano zwycięzcę, ruszył drugi etap, który miał wyłonić laureata ilustracji do tekstu Moniki Radzikowskiej. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała . Każda laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Niezwykła książka dla dzieci w Biedronce  „Córka bajarza” opowiada o tym, że warto pokonywać swoje lęki i trudności w życiu. Książka podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie. Opowieść snuta wokół postaci dziewczynki, której tata jest mistrzem w opowiadaniu baśni i bajek . Autorka książki wierzy, że niemożliwe nie istnieje i każdy może dotrzeć na koniec świata, aby spełniać swoje marzenia. Podróże są jej pasją i inspiracją – uwielbia poznawać ludzi z innych krajów, regionów, rozmawiać z nimi, słuchać ich historii. - Monika Radzikowska zabiera nas w świat baśni, świat rzadko już dziś odwiedzany. Znajdziemy w nim opowieść o wielkiej mocy, która drzemie w słowach. Każdy bajarz zna ich siłę. Autorka również – przekonuje Renata Piątkowska,  autorka książek dla dzieci , Kawaler Orderu Uśmiechu, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Tekst”. Okładka książki Moniki Radzikowskiej "Córka bajarza", ilustracje: Monika Biała Przepiękne ilustracje dopasowane do wieku Ilustracje do „Córki bajarza”, które zwyciężyły w drugim etapie łączą wysoką jakość artystyczną, oryginalność, ale równocześnie są dostosowane do możliwości recepcyjnych i poznawczych dziecka. Dodatkową wartość stanowią wyraziste postacie uzupełnione...

luna
materiały prasowe
Gry i zabawy
Biedna mała Luna - recenzja książki dla dzieci
Tym razem książka z serii Zaopiekuj się mną. Holly Webb, angielska pisarka, opowiada o zwierzętach, które bez pomocy człowieka na pewno by sobie nie poradziły.

Uświadamia także, że za swoje zwierzę trzeba brać całkowitą odpowiedzialność. Nie można przecież marzyć o piesku na gwiazdkę, a po świętach wyrzucić go z domu niczym zepsuty przedmiot. A takich historii znam sporo. Nieraz szukałam domu dla błąkającego się po drogach stworzenia. Przeczytajcie historię małej Luny, a także pozostałe książki serii. Na pewno trafią do waszych pojemnych wrażliwych serc.   Laura właśnie została ludzką „ciocią” dziesięciorga szczeniaków urodzonych przez jej suczkę Bellę. Bardzo się ucieszyła, ale i zasmuciła, bo przecież wiedziała, że maleństwa wkrótce opuszczą dom. Wiedziała też, że najsłabsze, które nazwała Luna, chyba nie znajdzie nowego właściciela. Na razie musi uratować małego szczeniaczka i codziennie karmić go z butelki. Co działo się dalej,  przeczytacie sami. Nie musicie prosić o to rodziców, nawet gdy jeszcze czytacie nie najlepiej. Historyjka napisana jest prostym zwięzłym językiem, w książeczce jest sporo obrazków, wydawca zadbał także o to, by litery nie były zbyt małe. Najważniejsze jednak jest to, że opowieść o Lunie wiele was nauczy. Jak ważna jest przyjaźń, czym jest odpowiedzialność,  dlaczego człowiekowi wrażliwemu łatwiej się żyje, a także, że przywiązanie do zwierząt i mądra miłość nabyte w dzieciństwie procentują przez całe życie. Mam nadzieję, że ciepło i nastrojowo spędzicie czas, a po lekturze zajrzycie do kolejnych książek. Jako następną proponuję Kto pokocha Psotkę , czy W poszukiwaniu domu . Wybór ogromny, bo Zielona Sowa wydała tych opowieści siedemnaście.   Biedna mała Luna Autorka: Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa   Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy  

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak