Świat bajkowych wierszyków dla dzieci
Gry i zabawy

„Świat bajkowych wierszyków dla smyków” - recenzja książki Anny Rucińskiej

„Świat bajkowych wierszyków dla smyków” to bajki dla dzieci w formie wiersza. Są zabawne i ciekawe, ponieważ każda opowieść jest rymowana. Na pewno przypadnie do gustu twojemu dziecku.

Oferta wydawnicza książek dla dzieci jest bardzo bogata. Trudno wśród tak wielu pozycji wybrać te, które są najciekawsze. Dla niektórych rodziców ważna jest szata graficzna, dla niektórych interesująca treść. Tymczasem odpowiednia książka dla dziecka powinna łączyć obie te cechy - powinna być zarówno bogato ilustrowana, jak i ciekawie napisana, tak by dzieci dzieci słuchały jej  (lub czytały ją) z przyjemnością i zainteresowaniem. 
Anna Rucińska, autorka książki „Świat bajkowych wierszyków dla smyków”, połączyła obie te cechy dobrej książki. Dodatkowo postanowiła oswoić dzieci ze światem poezji. Zrobiła to w sposób żartobliwy i bardzo ciekawy. Jej wierszyki pobudzają dziecięcą wyobraźnię, bawią i uczą. Książka ma bardzo piękne, starannie wykonane ilustracje, dzięki czemu zyskała ona unikalny charakter.
"Ta książeczka jest dla wszystkich, dla dziewczynek i chłopaków,
Młodszych uczniów, tych w zerówkach, i maluchów, i starszaków" - pisze autorka.
A w kolejnych wersach zachęca do przeczytania:
"Tą książeczką Cię zapraszam w świat bajkowych wierszyków,
bo stworzone są specjalnie dla wspaniałych jak Ty smyków."

Warto tę książkę mieć w swojej biblioteczce!
Redakcja Babyonline.pl jest patronem medialnym książki.

Dane wydawnicze:  
Tytuł: „Świat bajkowych wierszyków dla smyków”
Autorka: Anna Rucińska
Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza,
Liczba stron: 36
Format: 144x206 mm
ISBN: 978-83-7805-435-1
Cena: 35zł
Rok wydania: 2014

Polecamy: "Radiowa zagadka" - recenzja książki Agnieszki Stelmaszyk

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

mama czyta dziecku książkę
Fotolia
Aktualności
Zostań autorem książki dla dzieci i wygraj 100 tys. złotych!
Uwielbiasz książki dla dzieci i sama też opowiadasz dziecku swoje wymyślone bajki? A może piszesz dla dzieci, ale wszystko ląduje w szufladzie? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Rusza II edycja konkursu Biedronki na napisanie książki dla dzieci. Wygraj publikację swojej książki oraz 100 000 złotych!

18 lutego rozpoczyna się II edycja wyjątkowego konkursu „Piórko 2016”, który organizuje sieć sklepów Biedronka". Konkurs wyłoni najlepszy tekst dla dzieci, który zostanie wybrany z prac wysłanych przez autorów, którzy wcześniej niczego nie publikowali. Nagrodą dla zwycięzcy jest publikacja jego tekstu oraz pieniężne wynagrodzenie – 100 tys. złotych. Oprócz tego – tekst autora posłuży w drugim etapie konkursu, który jest skierowany do ilustratorów. Ich zadaniem będzie zilustrowanie bajki, która wygrała I etap konkursu „Piórko 2016”. Kolejny krok to wydanie tekstu i ilustracji w formie książki w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Zwycięską pracę będzie można kupić w sklepach Biedronka w całej Polsce. Czytanie dziecku książek… …jest bardzo ważne! Dlatego motywem przewodnim tegorocznej edycji jest budowanie relacji w rodzinie poprzez wspólne czytanie książek . Konkurs „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci“ skupia się na tym, by zwracać uwagę na to, że czytanie książek jest w Polsce dużym problemem. Dlatego warto zarażać dzieci czytaniem już od najmłodszych lat – konkurs zachęca rodziców by czytali dzieciom, ponieważ książki pomagają w życiu – dzięki nim rozumiemy lepiej świat, rozwijamy swoją wyobraźnię, poszerzamy wiedzę i horyzonty. Z tego powodu patronat nad konkursem objął również Rzecznik Praw Dziecka . Szary Domek W poprzedniej edycji konkursu nagrodę zdobyły: w kategorii tekst – Katarzyna Szestak, w kategorii ilustracje – Natalia Jabłońska. Obie otrzymały po 100 tysięcy złotych nagrody. Zwieńczeniem konkursu stało się wydanie książki z nagrodzoną opowieścią i ilustracjami w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy. Książkę można było kupić w ponad 2600 sklepach Biedronki w całej Polsce. „Szary domek” cieszył się tak...

książka córka bajarza, okładka
materiały prasowe
Gry i zabawy
„Córka bajarza” – obowiązkowa książka dla każdego
Do sprzedaży trafiła książka, która wygrała w konkursie Biedronki „Piórko 2016” na najlepszą książkę dla dzieci. Musicie ją mieć, bo to książka dla dużych i małych – naprawdę warto!

„Córka bajarza” to debiut literacki Moniki Radzikowskiej , która jest laureatką pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016”. Pierwsza część skierowana była do autorów tekstów. Gdy etap został zakończony i wybrano zwycięzcę, ruszył drugi etap, który miał wyłonić laureata ilustracji do tekstu Moniki Radzikowskiej. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała . Każda laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Niezwykła książka dla dzieci w Biedronce  „Córka bajarza” opowiada o tym, że warto pokonywać swoje lęki i trudności w życiu. Książka podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie. Opowieść snuta wokół postaci dziewczynki, której tata jest mistrzem w opowiadaniu baśni i bajek . Autorka książki wierzy, że niemożliwe nie istnieje i każdy może dotrzeć na koniec świata, aby spełniać swoje marzenia. Podróże są jej pasją i inspiracją – uwielbia poznawać ludzi z innych krajów, regionów, rozmawiać z nimi, słuchać ich historii. - Monika Radzikowska zabiera nas w świat baśni, świat rzadko już dziś odwiedzany. Znajdziemy w nim opowieść o wielkiej mocy, która drzemie w słowach. Każdy bajarz zna ich siłę. Autorka również – przekonuje Renata Piątkowska,  autorka książek dla dzieci , Kawaler Orderu Uśmiechu, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Tekst”. Okładka książki Moniki Radzikowskiej "Córka bajarza", ilustracje: Monika Biała Przepiękne ilustracje dopasowane do wieku Ilustracje do „Córki bajarza”, które zwyciężyły w drugim etapie łączą wysoką jakość artystyczną, oryginalność, ale równocześnie są dostosowane do możliwości recepcyjnych i poznawczych dziecka. Dodatkową wartość stanowią wyraziste postacie uzupełnione...

Książki dla rodziców o wychowaniu
Fotolia
Wychowanie
Książki dla rodziców, które musisz przeczytać w 2018 (cz. 1)
Wszystkich poradników dla rodziców nie sposób przeczytać, zwłaszcza że w ostatnich latach ukazało się ich sporo. Ale tych książek nie możesz przegapić. Oto lista tytułów, które koniecznie powinien poznać każdy rodzic.

Do roli rodzica nie tak łatwo się przygotować. W szkole rodzenia możesz nauczyć się jedynie, jak urodzić, a potem jak pielęgnować dziecko. Skąd zatem czerpać wiedzę na temat metod wychowawczych czy radzenia sobie z rodzicielskim stresem? Najlepiej zaufać ekspertom, którzy dzielą się swoją wiedzą. Oto kilka polecanych przez nas mądrych książek dla rodziców . Nie zwlekajcie z ich czytaniem. Niedługo kolejna lista. Alfie Kohn, Wychowanie bez kar i nagród. Rodzicielstwo bezwarunkowe, wyd. Mind Książka wywrotowa, uhonorowana nagrodą NAPPA, czyli najważniejszym amerykańskim odznaczeniem dla książek o tematyce wychowawczej . Odrzuca tradycyjne metody wychowawcze, które skupiają się na zachowaniu dziecka, a nie biorą pod uwagę jego uczuć. Autor podkreśla, że dziecko to nie piesek, którego trzeba wytresować, ani komputer, który musimy zaprogramować. Przytacza badania naukowe , które pokazują, dlaczego kary i nagrody nie przynoszą takich skutków, na jakich nam zależy. Alfie Kahn jest przeciwnikiem wymuszania posłuszeństwa . Czy wychowując posłusznego malucha sprawimy, że będzie szczęśliwy w dorosłym życiu, niezależny, zrównoważony i spełniony? Czy dziecko, które robi wszystko, co mu każą, może takie być? Odrzucając kary i nagrody , autor nie pozostawia rodziców z niczym. Pokazuje, jak wychowywać mądrze, aby nasze pociechy nie zatraciły własnej osobowości. Carl Honore, Pod presją. Dajmy wreszcie dzieciom święty spokój! Wyd. Drzewo Babel Światowy bestseller, napisany przez dziennikarza i publicystę, jednego z twórców ruchu Slow , który dowodzi, że dzieci XXI wieku nie mają łatwego życia. Wszystkiemu winna jest nadopiekuńczość rodziców . Autor opowiada o zgubnych skutkach bycia nadgorliwym rodzicem, o mikrozarządzaniu dziećmi i trzymaniu ich pod kloszem. To nie jest typowy poradnik dla rodziców . Książka ma pomóc w opanowaniu nerwowości wokół...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj