Wierszyki domowe książka dla dzieci
Gry i zabawy

Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka

Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie? Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz.

Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka
Michał Rusinek
Ilustracje: Joanna Rusinek
Znak Emotikon
Dla każdego
Cena: 36,90 zł

 

 


A kto to widział, by pisać wiersze o wannach, zlewach, szafkach, budzikach czy zwykłych kocykach (choć dzięki rymom te zwykłe rzeczy stają się niezwykłe)? Ano widzi to Michał Rusinek, który dał się tu poznać, a raczej utwierdził nas w przekonaniu, że jest człowiekiem, którego słowa trzymają się ot, tak leciutko, a poczucie humoru wyróżnia z tłumu. Bo kto powiedział, że jeśli wiersz, to musi być on o rzeczach wzniosłych i pełnych powagi? Otóż nie, poezja może też opisywać rzeczy przyziemnie, sprawiając, że przestają być takimi.

Czytając "Wierszyki domowe", trudno nie odkryć świat na nowo, nie spojrzeć na codzienne przedmioty innymi oczami. Przecież całkiem możliwe, że wieszaki na ubrania to są dzikie zwierzaki, czajnik to tajny nadajnik, a lampa uparta zamienia się w lamparta, jak sugeruje to autor. Przyjemna to lektura dla mniejszych i większych, bo i jedni, i drudzy łatwością dostrzegą to, co autor chce powiedzieć, że pozory mylą i że coś, co jest do czegoś, może służyć do czegoś innego. I że to kwestia wyobraźni.

"Wierszyki domowe" doceniła Polska Sekcja IBBY (to organizacja założona w Szwajcarii, która zajmuje się promocją książek dla dzieci i młodzieży), przyznając tytuł Książka Roku 2012 nie tylko za poetyczny wkład w życie codzienne, ale też za ilustracje autorstwa Joanny Rusinek, siostry autora. Dzieło to prawdziwie domowe! Gratulujemy.

 

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

bazgrajka_okladka.jpg
Materiały prasowe
Gry i zabawy
Bazgrajka – pierwsza bajka do bazgrania
Koniec zakazu: nie rysuj po książce! Prezentujemy pierwszą bajkę do legalnego bazgrania. Mówienie dzieciom, aby nie rysowały po książkach, przestaje mieć sens...

20 czerwca 2011 r., w Akademii Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci 
i Dorosłych – Tamika, odbyła się premiera pierwszej z serii Bazgrajek, czyli bajek do bazgrania wydawanych przez wydawnictwo Animagic – Magical EduTainment. Gościem Specjalnym był jej autor, Michał Rusinek , literaturoznawca i sekretarz Wisławy Szymborskiej. Zapytany, jak to się stało, że został autorem pierwszej Bazgrajki, odpowiedział: 

Zaczęło się od tego, że napisaliśmy z moją siostrą w miesięczniku „Twoje Dziecko” pochlebną recenzję Bazgroszytu, którego współtwórcą jest pan Michał Capiński – jak się okazało – mój były student. To właśnie pan Michał zaproponował mi udział w projekcie, który niejako wykiełkował z Bazgroszytów. Wspólnie zastanawialiśmy się nad jego kształtem. I w końcu stanęło na Bazgrajkach! Cieszę się, że mój wierszyk otwiera tę serię – wyjaśnia Michał Rusinek. Autor opowiedział także o swojej pasji do bajek i przeczytał swoją Bazgrajkę. Był to wyjątkowy moment, kiedy można było uzyskać autograf. Taka pamiątka będzie cenna zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Na „zerowym” egzemplarzu pierwszej Bazgrajki Michał Rusinek zamieścił specjalną dedykację dla osoby, która będzie miała szansę wylicytować ją podczas planowanej aukcji charytatywnej. Co to jest Bazgrajka? Takiej bajki jeszcze nie było. Jej główną zaletą jest dołączona do niej kredka, którą dzieci ilustrują to, o czym mówi tekst. Nie znaczy to, że ilustracji nie ma – są, ale niedokończone. Niektóre ich elementy trzeba dorysować lub pokolorować. Nareszcie dzieci mogą bazgrać po książkach, co i tak już robią. W Bazgrajkach jest to mile widziane tym bardziej, że drukowane są na twardym, tekturowym papierze, po którym dobrze się rysuje. Dołączona do nich kredka ma trójkątny kształt, dzięki czemu wygodnie trzyma się ją w...

Jak rozwijać niemowlaka
Fotolia
Wychowanie
Mamooo, pobawisz się ze mną? O tym jak ważne są zabawy z dzieckiem
Nawet najlepsze zajęcia prowadzone przez specjalistów nie dadzą dziecku tyle, co chwile spędzane z ludźmi, których kocha. Dlaczego zabawa z dzieckiem jest taka ważna?

Zabawa z dzieckiem , turlanie po dywanie, wygłupy podczas kolacji, przytulanki-przepychanki, budowanie wieży z klocków, robienie czegoś razem, rozmowy, zwykłe, codzienne czynności... Nic specjalnego? Wręcz przeciwnie!   Zabawa z dzieckiem jest jak komunikat "kocham cię" – Zabawa z dzieckiem , spędzony z nim czas oraz uwaga , jaką je obdarzamy, są bezcenne – mówi Beata Płażewska, psycholog . – Dzięki nim dziecko wie, że jest kochane i ważne. Że bliscy lubią z nim spędzać czas, nie dlatego, że czymś szczególnym sobie na to zasłużyło, ale dlatego, że sama jego obecność sprawia im radość. Podczas tych wspólnych chwil buduje się więź miedzy nim a rodzicami. To kapitał, z którego człowiek czerpie przez całe życie i który jest wzorcem budowania relacji z innymi ludźmi: przyjaciółmi, partnerami, własnymi dziećmi. Przeczytaj: A ja kocham moją mamę   Zabawa z dzieckiem nigdy nie jest stratą czasu Ktoś może powiedzieć: „No tak, ale czy nie szkoda czasu na zabawę i banalne, domowe zajęcia? Czy nie lepiej wykorzystać go np. na naukę kolorów? – Zabawa z dzieckiem , choćby najprostsza, to nie jest strata czasu! – mówi psycholog. – Dziecko uczy się nieustannie, także wtedy, gdy z pozoru nic nie robi. To my, rodzice, jesteśmy jego najważniejszymi nauczycielami. Poza kolorami  (je także poznaje przy okazji) uczy się od nas okazywania emocji , sposobu reagowania na trudne sytuacje, zachowania wobec innych ludzi i mnóstwa innych rzeczy. Także tego, że to, czy fajnie spędzamy czas, zależy przede wszystkim od nas samych, a nie od czyichś pomysłów, miejsca, w którym jesteśmy albo tego, czy w zabawce jest sprawna bateria. Tego wszystkiego (oraz tysięcy innych rzeczy) nie da się nauczyć teoretycznie ani nawet na najlepszych warsztatach. Rodzice rzadko mogą sobie pozwolić na spędzanie całych dni na...

Wydawnictwo Wilga
Gry i zabawy
"Wiersze i wierszyki dla najmłodszych" Wydawnictwa Wilga
Oto książka, którą polubi każde dziecko. Oto książka, którą chętnie przeczyta dziecku każdy rodzic. Oto zbiór najwspanialszych wierszy autorów tworzących kanon literatury dziecięcej.

Każde dziecko powinno ich poznać! W serii "Wiersze i wierszyki" ukazały się dotychczas pozycje z utworami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wesołe, kolorowe ilustracje do wszystkich tomów stworzyła Marianna Jagoda-Mioduszewska, absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka zajmuje się wieloma formami graficznymi, ale najwięcej satysfakcji i radości sprawia jej ilustrowanie książek dziecięcych. Dlatego "Wiersze i wierszyki dla najmłodszych" są czytelne, zabawne i radosne. Dzięki wyraźnym detalom pomagają dzieciom śledzić teksty i łatwo zapamiętać wierszyki. Autor: Jan Brzechwa,Aleksander Fredro,Dorota Gellner Seria: Wiersze i wierszyki Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat Ilustrator: Marianna Jagoda-Mioduszewska Wydawca: Wilga Kategoria: Wiersze Typ okładki: padded Liczba stron: 32 Format: 22 x 21.5 cm Planowana data wydania: 2012-05-15

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak