Zwariowane rodzinki
materiały prasowe
Gry i zabawy

"Zwariowane rodzinki", czyli książka o rodzinie nieco innej niż wszystkie

Masz czasem wrażenie, że twoja rodzina jest zwariowana? Mamy coś dla ciebie! Książka z serii "Zwariowane rodzinki" przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dużym czytelnikom.

Zabawna i ironiczna seria dla dzieci o rodzinie, która jest nieco bardziej zwariowana niż inne. Dlaczego?

Rodzinka, jakiej nie znacie

Mama Cyryla nosi długie, czarne buty z szerokim cholewami i ma jeszcze dłuższą szablę, którą zmusza wrogów do spacerku po desce sterczącej z burty. Okrętowy kucharz, Ohydny Olo, ciągle serwuje na obiad zupę z morskiego potwora, choć Cyryl wolałby pizzę. Fleja Fryderyk stuka drewnianą nogą i śmierdzi jak sto zgniłych dorszy, ale jest świetny z matmy. Nic dziwnego, że Cyryl marzy o normalnym życiu. I chce iść do normalnej szkoły! Jednak szkoła, polecona przez czarodzieja, nie jest taka znowu normalna, ale Cyryl jest zachwycony, bo może wreszcie zejść z pokładu. Poznaje nowych kolegów i zyskuje szkolną ksywkę, lecz wstydzi się mamy piratki i jej bandy wilków morskich. 
Ale kiedy szkole grozi powódź, kto przybywa na pomoc, kto ratuje uczniów i nauczycieli z rozszalałych fal? Mama i jej załoga! Czy tak postępują wstrętni, krwawi piraci?
 

Zwariowane rodzinki
materiały prasowe


Zwariowane talenty Jackie French i Stephena Michaela Kinga połączone w jednej książce to fantastyczna mieszanka, która zachwyci młodych czytelników. A zwłaszcza takich, którzy nie lubią grzecznych książeczek. Czytajcie o szalonych przygodach zwariowanych rodzinek! 

W przygotowaniu kolejne tomy serii:

  • Mój pies jest dinozaurem – marzec 2016
  • Mój tata smok – maj 2016
  • Mój wujek Mundek, krasnal ogrodowy - maj 2016

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Matka udaje, że to nie jej dzieci.
Ilana Wiles
Aktualności
Brutalnie szczery Instagram ujawnia codzienne problemy rodziców
Co może znaleźć w torebce młoda mama? Co trzeba zrobić, żeby wypić kawę przy dzieciach? Przekonasz się, oglądając te przezabawne ilustracje.

Ilana Wiles mama i blogerka założyła na Istagramie konto, na którym zamieszcza zdjęcia odkrywające całą prawdę o rodzicielstwie. Przezabawne ilustracje podbijają internet. "Problemy przeciętnych rodziców" (" Average Parent Problems ") pełne są humorystycznych zdjęć pokazujących, co rodzice przechodzą każdego, dnia począwszy od znalezienia kawałka pizzy w torebce, po pranie wrzucone przez dziecko do toalety. Ilana zachęca również innych rodziców do dodawania swoich zdjęć na Instagram z hasztagiem #averageparentproblems. Gdy idziesz do toalety...   This is why locks were invented. #averageparentproblems photo: @merleborg Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ilana Wiles (aka @mommyshorts) (@averageparentproblems) 4 Kwi, 2016 o 9:43 PDT Gdy otwierasz lodówkę, by wziąć jabłko...   When you open your fridge to get an apple. 😒 #averageparentproblems photo: @taymiii Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ilana Wiles (aka @mommyshorts) (@averageparentproblems) 7 Mar, 2016 o 7:29 PST   Kiedy zbliż się pora snu, a oni nie są nawet odrobinę zmęczeni...     Looks like you missed their window. Whatever that is. #averageparentproblems photo: @sdstafford Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ilana Wiles (aka @mommyshorts) (@averageparentproblems) 18 Lis, 2015 o 5:23 PST Kiedy kupisz dziecku idealny domek do zabaw...   Happens every time. #averageparentproblems photo: @rochetcaroline Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ilana Wiles (aka @mommyshorts) (@averageparentproblems) 23 Cze, 2015 o 10:11 PDT Kiedy chcesz wypić kawę...   This is my husband Mike with our two daughters. Poor guy always wanted a son. Welcome to #averageparentproblems! You can also find me: @mommyshorts. Zdjęcie zamieszczone przez...

Mama pisze felieton
Fotolia
Mama
Matka - felieton czytelniczki
„Jak Pani zamierza wychować to dziecko? Mam pacjentkę, ma padaczkę, teraz rodzina ma problem”. „Rodzimy naturalnie, da Pani radę. Właściwie rodzi się mięśniami gładkimi, a u Pani jest dysfunkcja mięśni szkieletowych”. „Pracuje Pani? I jak sobie radzi? Bo z takim schorzeniem to jest ciężko”.

„Jak Pani zamierza wychować to dziecko ? Mam pacjentkę, ma padaczkę, teraz rodzina ma problem”. „Rodzimy naturalnie, da Pani radę. Właściwie rodzi się mięśniami gładkimi, a u Pani jest dysfunkcja mięśni szkieletowych”. „Pracuje Pani? I jak sobie radzi? Bo z takim schorzeniem to jest ciężko”. „Jeśli planujecie jeszcze dziecko, musimy rodzić naturalnie , bo nie można zrobić kolejnej cesarki. Drugie dziecko... No, w waszym przypadku chyba niekoniecznie”. Tydzień później, leżąc na stole operacyjnym w innym szpitalu, usłyszałam krzyk mojego dziecka. Płakało. Ale ja nie płakałam. Wtedy byłam szczęśliwa i wdzięczna, że personel małego szpitala potraktował mnie jak człowieka.  Jak matkę. Wiedziałam też, że żaden lekarz nie ma prawa użyć takich zdań, jakich użyto w stosunku do mnie. Żaden, nawet najlepszy specjalista nie może kwestionować mojego prawa do posiadania dziecka . Bo jestem słabsza? Tak, jestem niepełnosprawną mamą Gosi, ale nie pół-mamą, mamą gorszą, kochającą swoje dziecko mniej niż inne mamy. Jestem mamą, która bez zastanowienia oddałaby życie za swoją córkę. Decydując się na dziecko, wiedziałam, że będzie ciężko. Będzie trudniej niż zwykle. Ale życie bez dziecka nie miało sensu. Jeszcze przed porodem wychodząc po badaniach ze szpitala, byłam pełna obaw. Przecież nawet lekarz dał mi do zrozumienia, że sobie nie poradzę. Niepełnosprawna mama – to, jego zdaniem, nie powinno się zdarzyć. Zdarzyło się całkiem spodziewanie, po prawie trzech latach starań, pod okiem lekarzy specjalistów. Z zaleceniami, ostrzeżeniami, dobrymi i złymi rokowaniami. Mój cud się zdarzył i trwa nadal. Moje dziecko jest zdrowe, silne i piękne. Wiem, że jeszcze nie raz usłyszę niemiły komentarz, bo macierzyństwo nie zaskakuje tylko wysypką na pleckach, bolesnym ząbkowaniem, katarem, odparzeniem na pupie czy...

Jak wygląda poród naturalny na zdjęciach?
Facebook/Cradled Creations Birth Photography
Poród naturalny
Tak wygląda poród! 10 najpiękniejszych zdjęć z porodu w 2016 roku
Surowe, intymne i prawdziwe, dlatego tak piękne – takie są najlepsze zdjęcia z porodu w 2016 roku. Zobacz je wszystkie i wybierz najlepsze!

Mówi się, że kobieta po porodzie nie pamięta bólu , dlatego decyduje się na kolejne dziecko. Poród to nie tylko ból. To dziesiątki emocji, które towarzyszą mamie i osobom, które stoją przy jej boku. Zdjęcia, które zaraz zobaczycie, wyrażają wszystkie te emocje, których czasem nie można nazwać słowami. Tak wygląda poród Te zdjęcia poruszają dlatego, że są prawdziwe. Pokazują relację mamy z dzieckiem i z partnerem, pokazują wysiłek, który kobieta musi włożyć w urodzenie dziecka i radość, której doświadcza, kiedy pierwszy raz trzyma w ramionach swoje nowo narodzone dziecko. Poród, naturalny czy przez cesarskie cięcie , to intymne doświadczenie, które ma w sobie wiele naturalnego piękna. Zobaczcie galerię 10 najpiękniejszych, najbardziej fascynujących i wzruszających zdjęć z porodu w 2016 roku. Które ze zdjęć podoba wam się najbardziej? Zobacz także: O takim porodzie marzy każda z nas!       Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ↟↟Heather Bays Photography↟↟ (@heatherbaysphotography) 21 Maj, 2016 o 3:39 PDT [CMS_PAGE_BREAK]     Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Samantha Noel (@samanthanoelphotography) 29 Wrz, 2016 o 7:42 PDT     Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Minette (@birthofhope) 28 Wrz, 2016 o 10:08 PDT   [CMS_PAGE_BREAK]   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Catherine Brown (@catherinebrownphotography) 15 Wrz, 2016 o 5:16 PDT     Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Vanessa (@spiritualbirthfamily) 24 Lis, 2016 o 10:31 PST     Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tree Of Life Doula Photography (@treeoflifedoulaphotography) 5 Gru, 2016 o 9:56 PST

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak