Janusz Korczak cytaty
AdobeStock
Cytaty i przysłowia

Janusz Korczak – cytaty człowieka, który kochał i rozumiał dzieci

Słowa Janusza Korczaka o dzieciach są wciąż aktualne i wciąż zachwycają. To mądre i piękne spostrzeżenia o dziecku, ale też o nas samych. Warto je zapamiętać albo nawet oprawić w ramki i powiesić w domu na ścianie. Przedstawiamy najpiękniejsze cytaty Janusza Korczaka.

Janusz Korczak już w latach 20-tych XX wieku mówił o wychowywaniu dzieci opartym na partnerstwie i podążaniu za potrzebami dziecka. Rewolucyjne wówczas idee dzisiaj nadal potrzebują ciągłego powtarzania i przypominania. Poznaj najważniejsze cytaty Janusza Korczaka, zapisz je głęboko w sercu, ale też podaj dalej. 

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Cytaty o ludziach
Adobe Stock/fot. Davide Angelini
Cytaty i przysłowia
Cytaty o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu
Cytaty o ludziach opisują różne aspekty ludzkich relacji. Poeci i literaci potrafią idealnie ubrać w słowa trudne do wyrażenia uczucia. Ich trafne spostrzeżenia niejednokrotnie mogą być cenną życiową wskazówką.

Cytaty o ludziach trafnie opisują zachowania i emocje, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Autorzy i autorki złotych myśli potrafią w prostych, trafnych słowach ukazać prawdę o naturze człowieka.  Cytaty o ludziach: fałszywych i dwulicowych wrednych złośliwych którzy zawiedli dobrych mądrych – mogą cię zainspirować Cytaty o fałszywych i dwulicowych ludziach Te cytaty o fałszywych ludziach powalają inaczej spojrzeć na niektóre zdarzenia. A może miałaś do czynienia z ludźmi dwulicowymi? „Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że też potrafisz być wielki”. Mark Twain   „Ludzie, który lubią cię tylko wtedy, gdy dobrze wyglądasz, nie są nic warci”. Robin Brande „ Szkoła, miłość i inne diety ”   „Takie jest życie. Ludzie są mili tylko wtedy, kiedy węszą jakąś korzyść”. Barbara Faron „ Szczęście smakuje truskawkami ”   „Na własnej skórze przekonasz się, że w długiej podróży życia spotkasz wiele masek i kilka twarzy”. Luigi Pirandello   „Na świecie jest wielu ludzi, ale twarzy jest jeszcze więcej, bo każdy ma inną”. Rainer Maria Rilke   „Jaką przewagę mają kłamcy? Że kiedy mówią prawdę, nie wierzą”. Arystoteles   „Niewinność potrafiła nosić na sobie niczym drugą skórę, ale kiedy jej to pasowało, potrafiła tę skórę szybko z siebie zrzucać.” Victoria Jenkins „ Niczyje dziecko ”   „Patos postawy nie jest oznaką wielkości: kto w ogóle potrzebuje póz, jest fałszywy…...

Cytaty o pracy
Adobe Stock/pikselstock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o pracy – słowa, które zmotywują cię do działania
Zebraliśmy cytaty o pracy, by pokazać, że praca może być przyjemna i fascynująca. To ludzie tworzą atmosferę w miejscu pracy, dzięki której można się w niej czuć swobodnie.

Cytaty o pracy, które zebraliśmy, są zabawne, mówią o sukcesie i pracy zespołowej. Zapoznaj się z nimi, żeby ocenić, czy jest w nich ziarnko prawdy. Spis treści: Cytaty o pracy i pasji Pozytywne cytaty o pracy Cytaty o pracy – śmieszne Cytaty o pracy i obowiązkach Cytaty o pracy zespołowej Cytaty o pracy i sukcesie  Cytaty o pracy i pasji Praca, którą wykonuje się z pasji, jest przyjemnością. Pozwala odnaleźć sens życia, dzięki czemu łatwiej spełnić się zawodowo. Zebraliśmy najciekawsze cytaty o pracy i pasji, dzięki którym nabierzesz wiatru w żagle. Praca jest darem niebios, kiedy pomaga nam myśleć o tym, co robimy. Ale staje się przekleństwem, gdy jego jedynym zastosowaniem jest unikanie refleksji nad sensem życia. Paulo Coelho Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to jest coś wyjątkowego. William Paul Young „Chata” Nie lubię pracy – nikt jej nie lubi – ale lubię to, co jest w pracy: możliwość znalezienia siebie. Twoja własna rzeczywistość – dla ciebie, a nie dla innych – czego nikt nigdy się nie dowie. Joseph Conrad Jesteśmy bardziej podobni do mrówek niż do motyli. Bardzo niewiele osób może znieść dużo wolnego czasu. Gerald Brenan Pozytywne cytaty o pracy Pozytywne cytaty o pracy pozwalają pójść do pracy nawet w ciężkie dni. Zmotywują, dodadzą cierpliwości i pozwolą wytrwale zmierzać do celu. Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione. Nelson Mandela Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się, jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi. Michael Jordan W końcu praca jest wciąż najlepszym sposobem na rozpoczęcie życia. Gustave Flaubert Cytaty o pracy –...

Cytaty o marzeniach
Adobe Stock/fot. Nastassia
Cytaty i przysłowia
Cytaty o marzeniach, które zmotywują cię do ich realizacji
Cytaty o marzeniach niejednokrotnie dodają skrzydeł i stanowią motywację do ich spełniania. Poznaj wspaniałe sentencje, które mogą się stać twoim życiowym kierunkowskazem.

Czasem wystarczy tak niewiele, by spełnić swoje marzenia. Szukasz inspiracji? Przeczytaj poniższe cytaty o marzeniach.  Cytaty o: marzeniach marzeniach (krótkie cytaty) spełnianiu marzeń podróżach i marzeniach celu i marzeniach  Cytaty o marzeniach Nie zawsze spełnianie swoich marzeń jest proste. Czy zawsze te spełnione są tymi najpiękniejszymi?  „Marzenia są północą, kiedy się spełnią, musisz skierować się na południe”. Albert Espinosa   „Nawet jeśli ty straciłaś wiarę w marzenia, one wciąż wierzą w ciebie”. Katarzyna Michalak   „Liczą się tylko marzenia. Bez nich jesteś niczym więcej niż pyłem na wietrze”. Katarzyna Michalak   „Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją”. Lucy Maud Montgomery   „Kiedy wszystko cię przeraża, potrzebujesz marzeń nawet bardziej niż jedzenia”. Silvana de Mari   Krótkie cytaty o marzeniach Jeśli chcesz napisać piękną dedykację, krótkie cytaty o marzeniach sprawdzą się idealnie. „Marzenia są niebezpieczne: parzą niczym ogień i czasami potrafią spalić”. Arthur Golden „Wyznania gejszy”   „Nie rezygnuj z marzeń. (…) Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne”. Carlos Ruiz Zafón „Cień wiatru”   „Wielkie marzenia pozwalały uporać się z rzeczywistością”. Abbi Glines „O krok za daleko”   „Najpodlejszym złodziejem jest ten, kto okrada siebie z marzeń”. Ewa Nowak   „Marzenia senne na jawie – to nadzieja”. Arystoteles   „Marzenia powinny fruwać, a...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak