Podróż z dzieckiem, zabawy w aucie, rodzina w podróży
Fotolia
Wychowanie

Tata śpiewa z córką w aucie - musicie to zobaczyć! – film

Zagraliście już w trzy pytania, opisywaliście widok za oknem, zrobiliście dwa postoje, a podróż nadal się dłuży? Pora włączyć płytę i wspólnie zaśpiewać ulubioną piosenkę.

Podróż z dzieckiem może być wspaniałą przygodą. Wiedzą o tym rodzice, którym zdarzyło się już śpiewać w aucie, pokazywać, jak robią słonie, albo radośnie klaskać, gdy... inni kierowcy zatrzymywali się na światłach i ze zdziwieniem spoglądali w bok. Czego się nie robi, by podróż z dzieckiem była udana ;-)

Zabawy w podróży z dzieckiem

Niektóre dzieci szybko zasypiają w aucie, jednostajny dźwięk silnika uspokaja je. Są też maluchy, które źle znoszą podróż samochodem, bo mają chorobę lokomocyjną. Jednak zdecydowana większość dzieci uwielbia podczas podróży bawić się z rodzicami, podobnie jak bohaterka tego filmu.


źródło: Youtube

Jeśli szukasz inspiracji, przeczytaj 9 wesołych zabaw na czas podróży 

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

tata ciągnął dziecko za kaptur po podłodze
Adobe Stock
Aktualności
"Tata miesiąca" - zobacz, jak poradził sobie z niegrzeczną córką. Nagranie już jest hitem!
Na dziecięce krzyki, płacz i marudzenie czasami najlepiej przymknąć oko. Ten tata w sekundę opanował dziecko.

Podróż z dzieckiem, a już zwłaszcza samolotem, nie należy do rzeczy prostych. Trzeba przyjechać na lotnisko na czas, nadać bagaże, ustawić się do odprawy, a potem czekać na odlot. To może stresować rodziców, zwłaszcza tych podróżujących z małymi dziećmi. Nigdy nie wiadomo, jak maluch zareaguje na nową sytuację. A co, jak zacznie marudzić, lub - co gorsza - krzyczeć, skupiając uwagę innych osób? Ten tata nie miał łatwo, był z dwójką dzieci, ale koncertowo opanował nerwy! Nie chciała iść, więc pociągnął ją po podłodze Scenkę zarejestrował jeden z mężczyzn obecnych na amerykańskim lotnisku Waszyngton-Dulles. Na filmie widać zmęczonego lotem tatę i jego dwójkę dzieci. Widać, że ojciec nie miał łatwego zadania. Rodzina bardzo spieszyła się na samolot. Niewykluczone, że dziewczynka nie chciała iść we wskazanym przez tatę kierunku, więc mężczyzna postanowił coś z tym zrobić. Złapał córkę za kaptur, a następnie przeciągnął przez lotnisko w wybranym przez siebie kierunku. Wszystko odbyło się w spokoju, dziecko nie krzyczało, ani nie szarpało się. "To było na lotnisku Dulles, gdzie odbierałem swoją dziewczynę w Nowy Rok. Zauważyłem ojca dosłownie wlokącego swoją córkę po podłodze za kaptur jej kurtki" – poinformował w opisie nagrania jego autor. Podkreślił, że dziecko nie płakało ani nie wyrywało się. Z tyłu szła jeszcze jednak dziewczynka, którą czujny pasażer uznał za siostrę tej sunącej po podłodze. Znajdź patent na malucha Pal licho, gdy dziecko kaprysi w aucie. Gorzej, gdy awanturuje się na dworcu, czy lotnisku, gdzie skupia uwagę wszystkich postronnych. Wtedy, oprócz złości, u rodzica pojawiają się takie emocje jak wstyd i zażenowanie. No ale rodzic nie jest od tego, aby dawać upust swoim nerwom w takich sytuacjach. Ten film pokazuje, że wystarczy znaleźć odpowiedni patent, a opanuje się najbardziej...

rodzina, wycieczka, samochód, wakacje, wyjazd z dzieckiem
Czas wolny
Nie nudzimy się w czasie podróży
Trudno dziecku wytłumaczyć, że mądrzy ludzie się nie nudzi. Maluch się nudzi i już. Dlatego zapytaliśmy rodziców, jakie mają sposoby na to, by ich maluchy przetrwały długie godziny podróży samochodem.

Co robić z dzieckiem w czasie podróży? Wiedzą to rodzice, którzy na własnej skórze sprawdzili, co to znaczy podróż z dzieckiem. Czytaj: dzieckiem, które się nudzi.   Słuchamy bajek Paulina, mama czteroipółletniej Alicji:   Dla nas podróż to słuchanie bajek na CD. Mała to uwielbia, ma swoje ulubione. Oprócz bajek urozmaicamy sobie podróżowanie słuchaniem płyt z muzyką. Niekoniecznie z piosenkami dla dzieci. Ala uwielbia szanty, Grechutę, piosenki Kabaretu Starszych Panów. Niektóre znamy na pamięć i śpiewamy razem. To nasz sposób na nudę. Ratuje nas sen Marcin, tata siedmioletniego Kuby, pięcioletniej Dominiki, dwuipółletniej Basi: Jest sposób, który działa równie skutecznie na moje dzieci – sen. Tak przygotowujemy się do podróży, żeby dzieciaki były niewyspane. Wyruszamy zwykle przed świtem (np. 4.00 rano), a jeśli to niemożliwe, staramy się, by dzieci nie spały długo w noc poprzedzającą wyjazd, pozwalamy im dłużej szaleć wieczorem, a potem wcześniej budzimy je rano. A jak już zasną w aucie (z tym na szczęście po niedospanej nocy nie ma problemu), pędzimy bez zatrzymywania, aby przejechać jak najwięcej kilometrów. Każde zakłócenie płynności jazdy może spowodować przebudzenie naszych podróżników i nowe kłopoty. DVD to jest to! Magda, mama trzyletniej Mai i sześcioletniej Marty : Nasze wyjazdy były okupione ogromnym stresem. Marta non stop marudziła, Maja wyła jak syrena przez większą część drogi, z przerwami (krótkimi!) na spanie. Nie pomagało wspólne śpiewanie, próby czytania. A wiadomo – jak dziecko krzyczy, wszystkim nerwy puszczają... Kłopoty się skończyły, gdy zamontowaliśmy w aucie DVD. Dziewczynki w czasie podróży oglądają w drodze kreskówki i bajki, jeżdżą chętnie, a nawet bez protestów dają się zapiąć w fotelikach. Atrakcje po drodze Adam, tata...

dziecko, niemowlę, śmiech, łąka, lato
drubig-photo - Fotolia.com
Czas wolny
Na wakacje z niemowlakiem?
Narodziny dziecka nie oznaczają, że pierwsze wakacje musimy spędzić w domu. Wystarczy poczynić trochę przygotowań i można już z 4-5 miesięcznym malcem ruszać w podróż. Wystarczy się do niej dobrze przygotować. Podpowiemy, jak to zrobić.

Wielu młodych rodziców marzy o wakacyjnym wyjeździe z niemowlakiem . Zmieniony styl życia, dopasowany do noworodka sprawia, że rodzice chcą odpocząć od kilkumiesięcznej rutyny i zbiera się w nich silna potrzeba, by się od niej oderwać i odpocząć.  Sama zmiana otoczenia pozwoli złapać oddech i równowagę – szczególnie młodej mamy. Mamy na forach internetowych podpytują, od kiedy można zabrać niemowlaka w podróż . Pediatrzy radzą, że warto odczekać mniej więcej 3-4 miesiące od narodzin dziecka, by móc udać się z nim na urlop. Wcześniej podróż nie jest zalecana, ponieważ maluszek musi przejść podstawowe szczepienia i wykształcić odpowiednią odporność. Przed wyjazdem dla pewności lepiej poradzić się lekarza pediatry , czy nie ma żadnych przeciwwskazań do podróży. Gdy ten da zielone światło  możemy rozpocząć przygotowania. Jeśli nie masz pewności, jak twój maluch zaaklimatyzuje się w nowym miejscu, jak zniesie podróż , na pierwszy wyjazd możesz udać się na krótszy weekendowy wyjazd około 80 km od domu. Wszystko jedno, czy chcesz wyjechać na dłużej w góry, nad morze,  czy na Mazury do wyjazdu musisz się odpowiednio przygotować. Czytaj także: Co zabrać na wakacje z dzieckiem? Jak się przygotować do wyjazdu z maluszkiem? Podróż – koniecznie zaplanuj wcześniej wyjazd. Dzięki nawigacji możesz spokojnie zaplanować podróż tak, by nie była dla malucha zbyt męcząca. Podróżując samochodem – jeśli udajesz się w dalszą podróż – rób przerwy co 2 godziny. Zaplanuj postoje na odpoczynek i karmienie, żeby uniknąć stresu z płaczącym w aucie niemowlakiem. Zwracaj uwagę, by słońce nie świeciło maluchowi przez szybę podczas podróży. Kup wcześniej osłonkę na szybę. Samochód – koniecznie sprawdźmy czy fotelik jest porządnie zamontowany. Ostre hamowanie na autostradzie, nie może być...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak