
Uśmiech na twarzy dziecka działa nie tylko dobrze na samo dziecko, ale i na samopoczucie rodziców. Poświęcaj dziecku czas, spędzajcie wspólne chwile, które kiedyś wywołają we wspomnieniach uśmiech na twarzy.
Uśmiech dziecka - nagroda dla rodziców
Oto 6 prostych sposobów, dzięki którym codziennie na twarzy dziecka zagości uśmiech. Są proste i szybkie, wykorzystaj je więc, bo uśmiechanie się dziecka wprowadza do naszego życia mnóstwo pozytywnej energii.
- Powiedz dziecku, co lubisz w jego charakterze, co sprawia, że jest wyjątkowe i lepsze niż inni.
- Połaskocz je.
- Pochwal je za wypełnienie zadania lub obowiązku.
- Zagrajcie w „kto pierwszy mrugnie”.
- Pogadajcie o śmiesznej sytuacji, która zdarzyła wam się w przeszłości.
- Obejrzyjcie wspólnie śmieszny program lub film.
Uśmiech to przecież proste ćwiczenie mimiki twarzy, a jego skutek jest ogromny.
Uśmiech, który przywołujemy na twarzy dziecka ma również pozytywny wpływ na jego zdrowie i nastawienie do wielu spraw - udowodniono naukowo, że każdy uśmiech sprawia, że u danej osoby poprawia się nastrój! Pamiętaj, że śmiech jest zaraźliwy, zdrowy (podczas śmiania się szybciej oddychamy i jest to dobre ćwiczenie dla przepony, gardła, a także zwiększa dotlenienie krwi i jej przepływ) i niesie ze sobą dobry nastrój. Uśmiechanie również zwiększa w organizmie poziom hormonu szczęścia - do mózgu wydzielają się endorfiny, nawet jeśli uśmiech nie jest do końca szczery.
Polecamy:


W 1. roku życia u dziecka wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, tak samo jest z pierwszymi uśmiechami, a potem także śmiechem. Niemowlę po kolei uczy się śmiać: Uśmiech anielski – czyli przez sen, przez pierwsze 6 tygodni życia Świadomy uśmiech – gdy niemowlę skończy 6–8 tygodni Głośny śmiech – 4–5 miesięcy Spontaniczne chichotanie – 6–7 miesięcy półrocze życia Uśmiech do obcych po zastanowieniu – po 8. miesiącu . Mimo rezerwy wobec obcych, maluszek w 1. roku życia uwielbia się śmiać. Co robić, by dziecko lubiło się śmiać? Nawiązuj z maleństwem kontakt od pierwszych dni życia: mów do niego, przytulaj, całuj. Dbaj, by czuło się bezpieczne. Okazuj niemowlakowi zainteresowanie: zaczepiaj go, zagaduj , pokazuj mu różne ciekawe rzeczy. Uśmiechaj się do dziecka jak najczęściej. Gdy to robisz, ono wie, że je akceptujesz. Naśladuj jego miny, powtarzaj wydawane przez nie dźwięki. Nie wstydź się przesadnej mimiki. Zawsze reaguj na jego uśmiech . Chwal malucha, ciesz się z jego osiągnięć. Sprawdź, co go rozśmiesza. Śmiej się głośno, spontanicznie, pokaż dziecku, jakie to przyjemne. Zobacz też: Co zapamięta twoje dziecko?

Dlaczego warto tulić i czule dotykać malucha już od pierwszych chwil po narodzeniu? Na to pytanie najlepiej odpowie uśmiech noworodka na filmie. Obejrzyj nagranie: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); The Smile of a Child This baby's smile is guaranteed to one on your face too! Pass it around to anyone else who needs a smile today. So cute! - Marls Posted by Heart 107.3 on 10 listopada 2014 A Wasze maluchy lubią być dotykane, głaskane? Jakie pieszczoty najczęściej serwujecie swoim maleństwom: całowanie stopek, muskanie czółka, czy gilganie brzuszka? Piszcie w komentarzach . Polecamy: 7 rad, jak być bliskim dziecku