klocki clics
Adobe Stock
Zakupy

Klocki Clics na każdą kieszeń! Zestawy i akcesoria od 20 do 360 zł [Przegląd]

Klocki Clics to jedne z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Zobacz, jakie zestawy i akcesoria zaproponować dziewczynce i chłopcu w różnym wieku.

Klocki Clics to jedne z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Zobacz, jakie zestawy i akcesoria Klocki Clics cieszą się od lat niesłabnącym powodzeniem. Zna je każde dziecko w wieku przedszkolnym. Można z nich budować zarówno płaskie, jak i trójwymiarowe konstrukcje. Dzięki temu, że są precyzyjnie wykonane, z łatwością udaje się je łączyć, a budowle są trwałe i nie rozpadają się przy byle okazji. Uczą przy tym kreatywnego myślenia, wspomagają kształtowanie sprawności manualnej oraz wyobraźni przestrzennej.

Spis treści:
Dlaczego warto kupić klocki clics
Przegląd klocków od 20 do 360 zł

 1. Clics Junior 26 sztuk, 20 zł
 2. Plany budowy 24w1, 40 zł
 3. Akcesoria – koła, 50 zł
 4. Zestaw Nitro – auta, 60 zł
 5. Zestaw Policja, cena: 90 zł
 6. Świecące – kosmos, 100 zł
 7. Clicks Junior 10w1, 120 zł
 8. Zestaw RollerBox, 270 zł
 9. Zestaw RollerBox, 270 zł

Dlaczego warto kupić klocki Clics?

Oto kilka powodów:

 • Są produkowane w Belgii, a nie w Chinach.
 • Przechodzą najbardziej restrykcyjne testy laboratoryjne.
 • Wytwarzane są z bezpiecznego dla dzieci polipropylenu.
 • Ich producent wspiera akcje charytatywne UNICEF, WWF i lokalne inicjatywy.
 • Można je prać w pralce.
 • Są trwałe i estetycznie wykonane.


Zobacz także: 8 typów klocków konstrukcyjnych [Przegląd]
 

1. Clics Junior 26 sztuk, 20 zł

Niewielki komplet klocków w pastelowych kolorach dla najmłodszych konstruktorów. Zawiera 26 klocków oraz 6 akcesoriów (np. kółka). Według instrukcji można z nich zbudować 10 różnych budowli. Oczywiście dziecko może też łączyć elementy według własnego pomysłu.

Cechy charakterystyczne:

 • 32 elementy
 • miękkie klocki
 • od 3. roku życia
klocki clics junior mały zestaw
Allegro

 

2. Plany budowy 24w1, 40 zł

Gdy dziecko zbuduje już ze swoich zestawów wszystko, co znajdowało się w instrukcji, warto mu podsunąć nowe pomysły. Do tego służą karty z instrukcjami do konstruowania nowych pojazdów i brył. W tym zestawie znajduje się 15 planów pozwalających złożyć 24 nowe konstrukcje.

Cechy charakterystyczne:

 • plany budowy – 15 kart
 • do urozmaicenia zabawy
 • format A4
klocki clics plany budowy
Allegro

 

3. Akcesoria – koła, 50 zł

Jeśli dziecko, które chcesz obdarować, ma już mnóstwo zestawów klocków Clics, kup mu akcesoria, które pozwolą budować jeszcze więcej konstrukcji. Do wyboru masz komplety kół (6 wąskich, 2 szerokie, 3 średnie osie i 1 duża) lub innych dodatków (śmigła, kształtki, kratki, okna, koła).

Cechy charakterystyczne:

 • uzupełnienie kolekcji klocków
 • różne komplety akcesoriów
klocki clics akcesoria
Allegro

 

4. Zestaw Nitro – auta, 60 zł

Zestaw CA 026 Nitro Auta zawiera 62 klocki w czterech kolorach, 6 osi krótkich i 2 długie, 4 koła, komin i instrukcję. Pozwala zbudować dwa typy samochodów. Klocki są w standardowym rozmiarze, dzięki czemu można je łączyć z elementami z innych zestawów.

Cechy charakterystyczne:

 • 75 elementów
 • do budowania 2 typów pojazdów
 • od 6. roku życia
klocki clics nitro auta
Allegro

 

5. Zestaw Policja, cena: 90 zł

Zestaw BC006 Policja Box 8w1. Można z niego budować: samolot, barkę i dwa typy samochodów. Zestaw zawiera 97 klocków, 38 akcesoriów (śmigło, policyjny kogut, szerokie koła, osłona silnika), arkusz naklejek, instrukcję. Warto go kupic, gdy dziecko buduje z klocków elementy miast: budynki, drogi, pojazdy.

Cechy charakterystyczne:

 • 135 elementów
 • temat: policja
 • od 6. roku życia
klocki clics policja
Allegro

 

6. Świecące klocki – kosmos, 100 zł

Zestaw BC008 Space Squad Box 8w1. Można z niego budować: pojazdy, roboty i statki kosmiczne. Część elementów świeci w nocy. Zestaw zawiera 90 klocków, 40 akcesoriów (kółka, patyczki, działka), arkusz naklejek, instrukcję. Zestaw spodoba się każdemu dziecku niezależnie od jego płci.

Cechy charakterystyczne:

 • świecące elementy
 • temat: pojazdy kosmiczne
 • 130 elementów
 • od 6. roku życia
klocki clics kosmos
Allegro

 

7. Clicks Junior 10w1, 120 zł

Klocki Clics z serii Junior są bardziej miękkie niż te przeznaczone dla starszych dzieci. Dzięki temu są bardziej przyjazne młodszym budowniczym. Zestaw zawiera: 120 klocków, 38 akcesoriów, arkusz naklejek i instrukcje budowy 10 konstrukcji. Wszystko to zamknięte w praktycznym wiaderku.

Cechy charakterystyczne:

 • miękkie klocki
 • 158 elementów
 • wiaderko
 • od 3. roku życia
klocki clics junior
Allegro

 

8. Zestaw RollerBox, 270 zł

Bardzo duży zestaw składający się z 560 elementów! W ich skład wchodzą: 463 klocki, 97 akcesoriów oraz arkusz naklejek. Instrukcja krok po kroku pokazuje, jak zbudować aż 20 różnych konstrukcji (samoloty, pojazdy zwierzęta). Całość w praktycznym pojemniku na kółkach, które można zdjąć i wykorzystać do zabawy.

Cechy charakterystyczne:

 • 560 elementów
 • pojemnik na kółkach
 • od 4. roku życia
klocki clics roller box
Allegro

 

9. Klocki RollerBox Glitter, 360 zł

Propozycja głównie dla dziewczynek. Olbrzymi zestaw składający się z 675 klocków, 124 akcesoriów, 15 kart planów budowy i 4 kół. Pozwala budować pojazdy, zwierzęta, mebelki dla lalek. Całość zamknięta w praktycznym różowym pojemniku na kółkach.

Cechy charakterystyczne:

 • 800 elementów (klocki z brokatem i połyskiem)
 • duży pojemnik na kółkach
 • od 4. roku życia
klocki clicks rollerbox glitter
Allegro

 
Zobacz także:

Sprawne paluszki – od klocków do szlaczków i literek [WIDEO]

klocki LEGO
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Lego dla malucha i przedszkolaka! [10 ekstra zestawów]
10 najpopularniejszych zestawów klocków LEGO. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do wieku i zainteresowań twojego dziecka.

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma zabawek idealnych, to jest jeden genialny wyjątek – klocki LEGO. Prezent ten sprawi wiele radości zarówno maluszkowi, jak i przedszkolakowi, ba nawet dorosłemu! Ta fenomenalna zabawka została wymyślona pod koniec lat 40 ubiegłego wieku. Nikt wtedy się nie spodziewał, jaki osiągnie sukcesy na całym świecie. Dziś te klocki można dostać w tak wielu atrakcyjnych zestawach , że bez wątpienia znajdziesz coś nawet dla najwybredniejszego dziecka. Jednak stając przed sklepową półką, można dostać niemałego zawrotu głowy. Jakie klocki LEGO wybrać dla dziecka? Spieszymy z pomocą! O czym warto pamiętać przed zakupem? Czym interesuje się dziecko. Jeśli kupujesz prezent dla innego dziecka niż twoje, warto dopytać jakie zestawy posiada już maluch, by rozbudować jego kolekcję. Starsze dzieci często mają już dokładne preferencje , która seria jest ta aktualnie najfajniejsza lub najmodniejsza, dlatego upewnij się, że prezent będzie trafiony. LEGO dostaniesz w bardzo małych pudełkach, jak i w olbrzymich zestawach, dzięki czemu można znaleźć coś drobnego na prezent bez okazji, jak i dużego na prezent urodzinowy, czy gwiazdkowy.   Zobacz też: 10 zestawów klocków Cobi dla chłopców i dziewczynek   W jakim wieku jest pociecha, której kupujesz prezent. Największe znaczenie ma to w przypadku małych dzieci, gdyż klocki dla nich przeznaczone są na tyle duże, że nie ma ryzyka, iż zostaną połknięte. Nieco starsze dziecko ucieszy się z zestawu złożonego z większej liczby elementów. Drobne klocki nie będą dla niego niebezpieczne . Warto też pamiętać, że dla starszego dziecka lepiej jest kupić zestaw nieco na wyrost, niż zbyt prosty, który szybko znudzi obdarowanego przedszkolaka. Nieco trudniejsze konstrukcje będą doskonałą okazją do wspólnej zabawy ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Nie jesteś...

drewniane klocki
Adobe Stock
Gry i zabawy
Drewniane klocki dla dzieci - 8 różnych typów zestawów [Przegląd]
Drewniane klocki wspaniale rozwijają dziecko - sprawność rączek i wyobraźnię. Przedstawiamy ich zalety oraz propozycje zestawów klocków drewnianych.

Drewniane klocki kojarzą się głównie z maluchami. I słusznie, bo dla tych najmłodszych - 2-3-latków wybór tego typu zabawek jest największy. Jednak także starsze maluchy pięcio- czy nawet sześcioletnie odnajdą w nich ogromną frajdę, rozwijającą ich kreatywność i sprawność rąk. Zanim się zdecydujesz, które klocki kupić, poznaj ich zalety. Zobacz, co twojemu dziecku może zaoferować świat drewnianych klocków – jest w czym wybierać! Dlaczego dziecko powinno bawić się klockami Klocki to z reguły jedna z pierwszych zabawek, jakimi się bawi małe dziecko. Powinny znaleźć się w domu każdego malucha, gdyż rozwijają sprawność jego rączek oraz: intelekt; wyobraźnię; uczą precyzji; koncentracji; wytrwałości; cierpliwości; pomagają w nauce kolorów , cyfr i liter. Drewniane klocki oferują coś więcej niż składanie nieskomplikowanych konstrukcji. Z ich użyciem można budować tory dla kulek, czy grać w proste gry uczące liczenia albo... języka obcego. Zalety i wady drewnianych klocków Klocki drewniane są szczególnie polecane przez psychologów, gdyż wspaniale rozwijają wyobraźnię malucha, pozwalając na budowanie własnych konstrukcji . Ich największymi zaletami są: prostota zabawy; trwałość zabawki; łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Klocki te mają jednak także swoje minusy. Są nimi: mała trwałość tworzonych z nich budowli; ryzyko narażenia dziecka na kontakt z toksycznymi farbami i lakierami w przypadku klocków słabej jakości; mniejsza odporność na wilgoć; zbyt mała możliwość konstruowania budowli dla starszych dzieci. Na co zwrócić uwagę kupując klocki? Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę: wybierz klocki sprawdzonej firmy; odpowiednie do wieku dziecka, klocki dla maluchów poniżej 3 lat nie powinny zawierać małych elementów, którymi dziecko może...

Lego Friends
D. Bielas
Zakupy
Zestawy klocków Lego Friends na każdą kieszeń [Przegląd]
Twoje dziecko marzy o zestawie klocków Lego Friends? Tutaj znajdziesz propozycje mini- i maksizestawów w cenach już od 20 złotych. Zobacz koniecznie!

Jednego jesteśmy pewni: klocków Lego nie trzeba nikomu przedstawiać! Marka ta gwarantuje doskonałą jakość. Klocki są trwałe, łądne i precyzyjnie wykonane, a zabawa nimi jest czystą przyjemnością. Rodzice mają z nimi tylko jeden kłopot: Jaki zestaw Lego wybrać dla dziecka? Poniżej znajdziesz propozycje zestawów wybranych z jednej popularnej serii: Lego Friends. Spis treści: Poradnik zakupowy O Lego Friends Wiek dzieci a wybór zestawu Aplikacja do Lego Friends Zestawy: Sypialnia Andrei, 35 zł Mobilna klinika, 35 zł Plac zabaw dla chomików, 40 zł Na ratunek żółwiom, 75 zł Przyczepa dla konia, 105 zł Łódź ratunkowa, 330 zł Kurort w Heartlake, 360 zł Piracka przygoda, 660 zł Dodatki do zestawów: Gra w kółko i krzyżyk, 30 zł Figurka z fontanną, 20 zł O Lego Friends Seria powstała w 2012 roku głównie z myślą o dziewczynkach . Mimo to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby bawili się nią także chłopcy. Cechą charakterystyczną serii są figurki laleczek podobne rozmiarami do zwykłych ludzików Lego. Jednak są one bardziej realistyczne. Laleczki tworzą tytułową grupę przyjaciół (friends), od której seria wzięła nazwę. Każdej z nich przypisano zainteresowania i cechy charakteru. Tematyka zestawów ma obracać się wokół codziennego życia. Tego o tej serii na pewno nie wiedziałaś! Oto garść ciekawych faktów i przydatnych informacji. Liczba zestawów w serii: ponad 200 i co roku pojawiają się nowe! Liczba elementów w zestawach: 26 (Minigolf) -1552 (Heartlake Grand Hotel) Laleczki dostępne w kompletach: Andrea, Marie, Stephanie, Olivia, Nicole, Ella, Emma, Theresa, Katherina, Peter, Anna, Christina, Mia, Mathew, Stepahnie, Mrs. Stevens, Joanna, Isabela, Maya, Lily, Nya, Liza, Ewa, Robert, Julian i inne. Na Youtube można znaleźć filmy i seriale animowane z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj