Flexa, meble dla dzieci, pokój dziecka
materiały prasowe
Zakupy

Witamy w świecie pięknych dziecięcych wnętrz

FLEXA to funkcjonalne, zachęcające do zabawy i wytrzymałe rozwiązania do dziecięcych pokoi.

Szukasz  produktów, które dostosowują się, rosną i zmieniają, spełniając potrzeby kolejnych etapów w rozwoju dziecka? Produkty FLEXA są zaprojektowane tak, aby stworzyć dla dziecka bezpieczne i stymulujące otoczenie.

Flexa, meble dla dzieci, pokój dziecka
materiały prasowe
 
Flexa, meble dla dzieci, pokój dziecka
materiały prasowe
FLEXA współpracuje blisko z wieloma ekspertami tak, aby każdy produkt zapewniał optymalną ergonomię, komfort i wsparcie, co stanowi podstawę rozwoju młodych ludzi i ma zachęcać ich do nauki i kreatywności. Efektem tych wysiłków jest kolekcja nowoczesnych, skandynawskich mebli oraz tekstyliów, które, będąc świetnie zaprojektowane. Kształtują one wrażliwość estetyczną dzieci od pierwszych dni po okres nastoletni i są podstawą dla dalszych pokoleń. Kolekcje obejmują zarówno łóżeczka niemowlęce i przewijaki, łóżka ze zjeżdżalniami dla przedszkolaków aż po łóżka młodzieżowe dla nastolatków. W ofercie ważne miejsce zajmują również różne akcesoria zachęcające do zabawy: tunele, zasłonki, poduszki.
Flexa, meble dla dzieci, pokój dziecka
materiały prasowe
 
Flexa, meble dla dzieci, pokój dziecka
materiały prasowe

Nowe produkty FLEXA zostały zaprojektowane we współpracy z najlepszymi Duńskimi projektantami: Hans Sandgren Jakobsen, Helene Vonsild. Anne Skovgaard Schøler.  Łączą w sobie dziedzictwo skandynawskiego designu z wymogami nowoczesnego wnętrza: lekkością, jasną estetyką oraz funkcjonalnością i wytrzymałością. Są skierowane do nowoczesnych rodziców, którzy wymagają dla swoich dzieci jakości, funkcjonalności, estetyki i wsparcia ich rozwoju.

Więcej o FLEXA na  www.flexaworld.com
 

Świąteczna metamorfoza pokoju dziecka

Dziecko w pieluszce
Adobe Stock
Zakupy
Z Pampers® Active Baby skóra maluszka pozostanie sucha do rana
Dzięki pieluszkom Pampers® Active Baby skóra malucha pozostanie sucha przez całą noc. To jedyna pieluszka posiadająca unikalną, dodatkową warstwę chłonną „Sleep”, która pomaga szybko wchłonąć wilgoć do wnętrza pieluszki. Pieluszki Pampers Active Baby są teraz dostępne w nowym opakowaniu.

Dziecko aktywne zarówno w dzień, jak i w nocy Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Pozwala nam zregenerować siły, przetworzyć informacje i przygotować na kolejny dzień pełen wrażeń. Aspekty te są jeszcze ważniejsze, jeżeli chodzi o dzieci. Podczas snu dzieci nie tylko regenerują siły, ale także rosną i rozwijają się. Sen odgrywa więc nadrzędną rolę we wzmacnianiu ich pamięci i koncentracji, przy jednoczesnej stymulacji procesów uczenia się i rozwoju pamięci. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dzieciom długiego i spokojnego snu. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że podczas snu dzieci potrafią być niezwykle aktywne i zmieniać pozycje nawet dwa razy częściej niż dorośli! Maluchy nieustannie w czasie snu zmieniają położenie –  wiercą się, kręcą na różne strony, tulą się czy wykonują gwałtowne ruchy. Wszystkie te ruchy mogą łatwo zakłócić sen malucha – zwłaszcza, gdy pieluszka jest pełna i mokra, powoduje dyskomfort i ogranicza ruchy. Aby pomóc dzieciom i ich rodzicom przespać całą noc, pieluszki Pampers® posiadają dodatkową warstwę, która błyskawicznie pochłania wilgoć do wnętrza  pieluszki,. Pieluszki Pampers® jako jedyne mają taką warstwę, dzięki czemu skóra malucha pozostaje sucha przez całą noc, niezależnie od tego, jak dużo maluch się porusza i w jakiej śpi pozycji. 1  Pampers® = 1 sucha noc Pampers® Active Baby posiadają unikalną, dodatkową warstwę chłonną „Sleep” , która pomaga szybko wchłonąć wilgoć do wnętrza pieluszki. Skóra pozostanie sucha przez całą noc, niezależnie od tego, w jakiej pozycji dziecko śpi. Oprócz wyjątkowej dodatkowej warstwy ważną rolę w utrzymaniu suchości odgrywa wkład w formie 3 chłonnych kanalików, które pomagają rozprowadzić wilgoć równomiernie w całej pieluszce. Specjalne mikroperełki Micro Pearls™ chłoną wilgoć i...

7-osobowa rodzina śpi w jednym łóżku
kadr z YouTube/FranceBrelce
Aktualności
Nie wysypiasz się w łóżku z dzieckiem? Oni śpią z 5-tką! Bo chcą!
Dzieci lubią spać z rodzicami, z dorosłymi bywa różnie. Ale ta rodzina z Teksasu chce spać z całą 5-tką swoich dzieci i zaprojektowała fantastyczne łóżko dla całej rodziny, przy użyciu mebli z IKEA. Podoba wam się?

Nie lubię spać z dziećmi , bo się nie wysypiam, chociaż kiedy były niemowlętami, lubiłam tę bliskość. Teraz są starsze i cieszę się z tego, że sypiają w swoich pokoikach i w swoich łóżeczkach, co oczywiście nie znaczy, że nie uwielbiam się z nimi przytulać przed snem. Dla niektórych rodziców spanie z dziećmi to część stylu rodzicielstwa, które wybrali. Nie brakuje głosów, zwłaszcza wśród zwolenników rodzicielstwa bliskości , że wspólne rodzinne łóżko to wspaniały pomysł i jest korzystne dla rozwoju dzieci. Przeciwnicy też mają swoje argumenty, m.in. ryzyko przygniecenia dziecka podczas snu swoim ciężarem. Do przeciwników wspólnego spania z dziećmi w jednym łóżku na pewno nie należy rodzina Elisabeth i Toma Boyce z Teksasu (USA). To małżeństwo ma 5 dzieci – od 2 do 12 lat. Dzieci – jak to dzieci – w nocy co chwilę wędrowały do rodziców. Podczas wizyty w IKEA, Elisabeth, która jest fotografką, dostała olśnienia: a gdyby tak zbudować po prostu jedno duże łóżko dla nas wszystkich? Jak pomyślała, tak zrobiła! Zaprojektowała absolutnie genialne łóżko, w którym mieści się cała 7-osobowa rodzina! Do jego zbudowania wykorzystała dostępne w IKEA łóżka Kura. Każde dziecko ma tam swoje wygodne miejsce do snu, rodzice śpią pośrodku i zarzekają się, że ich życie seksualne wcale nie cierpi na takim rozwiązaniu, a jeśli już: tylko zyskuje na atrakcyjności, bo para musi się wysilić, żeby wymyślić, gdzie "to" robić. "Na szczęście mamy inne pomieszczenia w domu" - śmieje się Elisabeth. Państwo Boyce mówią, że kiedy tylko któreś dziecko będzie chciało spać w oddzielnym łóżku, przemeblują sypialnię . Na razie wszyscy są szczęśliwi z takim rozwiązaniem, a musicie przyznać, że łóżko zostało naprawdę pomysłowo zaprojektowane, dając rodzinie bliskość, ale także prywatność poszczególnym...

Łóżko TOWN Hook Pook
Hook Pook
Sen
Seria TOWN firmy Hook Pook
TOWN to seria mobilnych mebli dla dzieci, przeznaczona do zabawy i swobodnego kreowania przestrzeni wokół siebie.

Spanie z dzieckiem jest cudowne i naturalne dla większości ssaków, i (chyba) wszystkich naczelnych. Nadchodzi jednak moment, kiedy chcielibyśmy zasnąć tak, jak lubimy, czyli na ukos, a zbudzić – sami, bez czyjejś różowej pięty na twarzy. Jak delikatnie zachęcić dziecko, żeby przeniosło się do własnego łóżka?  Takie pytanie około 10 lat temu zadali sobie Magdalena Kiełkiewicz, i Kuba Gurnik , zdolni, znani i doceniani (między innymi przez kapitułę nagrody Red Dot , czy ostatnio, w plebiscycie must have ), projektanci z warszawskiej pracowni Colorofon. I wymyślili. Wymyślili takie łóżko, że dziecko przeniosło się do niego nie tylko bez żalu, ale wręcz z ochotą. Na kółkach, ze spadzistym, asymetrycznym dachem, dwoma okienkami i tylną ścianką. Idealne od pierwszego roku, aż do momentu w którym dziecko osiągnie ok. 150 cm wzrostu czyli ok. 10 –12 lat. Projekt nie był wynikiem jakichś wieloletnich obliczeń i poszukiwań, tylko obserwacji dziecka i siebie. Powstał z naturalnej potrzeby. Łóżko spodobało się dziecku, a także znajomym i dzieciom znajomych. Powstawały kolejne egzemplarze łóżka, i kolejne meble. Teraz TOWN to seria, która liczy komody – małą i dużą, biurko, półki, a także materace i dębowe śruby, dzięki którym można przekształcać meble w dom, teatr, czy plac zabaw. Stare przyjaźnie, nowe technologie Na potrzeby produkcji założona została firma, Hook Pook , zatrudniająca cztery osoby. Połączyły ich stare przyjaźnie, dobre doświadczenia ze wcześniejszej współpracy i potrzeba zrobienia czegoś nowego, własnego i od początku po swojemu. Każdy zajmuje się innym „kawałkiem” firmy, robiąc to, co najlepiej potrafi i lubi, i to jest ich klucz do sukcesu. Wspierają ich rodziny, a dzieci własne i przyjaciół są pierwszymi krytykami, testerami i odbiorcami.  Magda i Kuba, jako ta zawodowo zajmująca...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak