stolik podróżny, podróż z dzieckiem, tuloko
tuloko.pl
Zakupy

Poznaj lekarstwo na nudę w podróży - nasz test stolika Tuloko

Podróżny stolik TULOKO - gwarancja udanej zabawy w czasie każdej podróży.

Gorący piasek, szum morza – wakacje! Jednak zanim zaczniemy rozkoszować się błogim odpoczynkiem, musimy tam dojechać. 
Dwulatek + kilkugodzinna podróż = katastrofa
Podróż z dzieckiem to wielkie wyzwanie dla rodziców, dlatego warto się do niej przygotować.

- Daleko jeszcze? - pada z ust Julii (już po raz 10 w ciągu ostatnich 30 sek.).
- Jeszcze trochę, wytrzymaj. - mówię do trzylatki, jakby ona znała znaczenie słowa cierpliwość, którą zresztą powoli już tracę.
- Nudzi mi się! Daleko jeszcze?- 11 powtórzenie Julki.
- Julia porysuj, pokoloruj, pobaw się chwilę, to czas szybciej zleci. - odpowiadam, rozpoczynając jednocześnie szybkie poszukiwanie w moim mózgu zabaw możliwych do wykonania w samochodzie.
- Tu się nie da! Kredki spadają, kartki się gniotą i rozsypują, do tego zobacz mamo, są jakieś dziwne. - mówiąc to podnosi miękki stosik ociekających kartek.
- Julia znowu wylałaś wodę?! - wołam, zapominając o istnieniu słowa "cierpliwość".
- To nie ja, to samo się! Daleko jeszcze? - 12 powtórzenie znacznie podnosi moje ciśnienie.

Znacie to? Dobrze wiecie, jak podróż z maluchem może być uciążliwa? Dziecko jest spokojne przez pierwsze 10 min. oglądając widoki przez szybę. Potem następuje faza znudzenia, która przerywana jest twoimi wysiłkami zabawiania malucha. W efekcie dojeżdżacie na miejsce wykończeni, opadając z sił, a samochód wygląda, jakby przeszło przez niego tornado (w moim przypadku zwane "Julką").

Zobacz koniecznie: 11 najlepszych produktów ułatwiających podróż samochodem >>

Możecie zabrać tonę zabawek, tylko, gdzie je włożyć?
Możecie kupić organizer do samochodu, ale nadal nie będziecie mieć miejsca na rysowanie, jedzenie.
Możecie zabrać stolik – tak właśnie stolik. Dziwisz się, jak to stolik?
No, bo jak inaczej nazwać produkt Tuloko?

To swoista tacka/ stolik podróżny – miękki i bezpieczny, dzięki niemu twoje dziecko będzie mogło w czasie jazdy rysować, kolorować, jeść, bawić się i ... poznawać Polskę!

To genialne i rewolucyjne rozwiązanie pomocne w każdej podróży (samochodem, pociągiem, autokarem, samolotem) oraz podczas spacerów z dzieckiem.
 

stolik podróżny, podróż z dzieckiem, tuloko
tuloko.pl
  
stolik podróżny, podróż z dzieckiem, tuloko
tuloko.pl
 


Warto podkreślić, że ten świetny produkt w całości stworzyła polska marka TULOKO.

Tuloko jest dla mnie moją melisą, środkiem zapobiegającym pytaniom "Daleko jeszcze?" i gwarancją uśmiechu na twarzy mojego dziecka oraz męża, który nie musi już spędzać godzin na czyszczeniu naszego samochodu.

Ponadto stolik posiada w zestawie mapę Polski! Dziecko w trakcie jazdy śledzi trasę podróży. Młodsze dzieci poznają zwierzęta, które zamieszkują dany obszar Polski. Starsze uczą się geografii i poznają miasta Polski.

 

 

stolik podróżny, podróż z dzieckiem, tuloko
tuloko.pl
 
stolik podróżny, podróż z dzieckiem, tuloko
tuloko.pl

 

 

Dlaczego warto kupić stolik podróżny TULOKO:

  • Ma on szerokie zastosowanie (samochód, samolot, wózek spacerowy).
  • Jest łatwy w montażu (pasek do zapinania z tyłu) - pasuje do większości fotelików i spacerówek z pałąkiem.
  • Jest lekki (wykonany z pianki) i łatwy w utrzymaniu czystości (materiał zewnętrzny jest wodoodporny).
  • Wygodny blat jest spory, a wysokie boki sprawiają, że zabawki, czy kredki nie będą łatwo spadać.
  • Posiada edukacyjną mapę Polski.
  • Przezroczysta kieszeń na blacie - możliwość wsunięcia rysunku dziecka.
  • Duża ilość bocznych kieszeni, łatwy dostęp dla dziecka do picia i ulubionej zabawki.
  • W zestawie również opakowanie do przenoszenia.


Teraz już żadna podróż nie jest nam straszna!

Cena ok. 129zł
Więcej informacji na tuloko.pl

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Kobieta w samochodzie, woda mineralna, samochód
Fotolia
Czas wolny
Nie pijesz... wody, nie jedź, czyli odwodniony kierowca za kółkiem
Parafrazując słynne hasło "Pijesz, nie jedź", można by napisać "Nie pijesz... wody, nie jedź". Najnowsze badania wskazują, że odwodnieni kierowcy popełniają taką samą liczbę błędów, jak kierowcy pod wpływem alkoholu.

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż samochodem , zwłaszcza latem, pamiętaj, by wziąć ze sobą butelkę wody i regularnie nawadniać organizm . Okazało się, że prowadzenie samochodu przez odwodnionego kierowcę można porównać do prowadzenia samochodu przez osobę nietrzeźwą. Zobacz także: Samochód jest jak piekarnik! Nie zostawiaj dziecka w aucie! Jak reagują odwodnieni kierowcy? Udowodnili to naukowcy z Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Przeprowadzili testy z udziałem kierowców płci męskiej, wykorzystując stacjonarny stymulator jazdy samochodem.  Każdy z ochotników brał udział w badaniu trzykrotnie, m.in. w sytuacji prawidłowego nawodnienia oraz odwodnienia. Symulacja jazdy polegała na dwugodzinnej, monotonnej jeździe po drodze dwupasmowej, z łukami, utwardzonym poboczem, symulowanymi efektami dźwiękowymi pasów ostrzegawczych i wolno poruszającymi się pojazdami, co powodowało konieczność wyprzedzania. Podczas badania okazało się, że mężczyźni prawidłowo nawodnieni przyczynili się do 47 incydentów drogowych (w sumie), natomiast następnego dnia – w warunkach odwodnienia organizmu – aż do 101 (w tym opuszczania pasa ruchu, opóźnienia hamowania i najeżdżania lub przekraczania linii oddzielających pasy ruchu czy pobocza).   Naukowcy obserwowali stan kierowców, rejestrując pojawiające się objawy odwodnienia . Pierwszym symptomem był ból głowy (pojawiający się już przy 2-procentowym odwodnieniu), następnie pojawiało się znużenie i ospałość . W przypadku dużego odwodnienia pojawiały się też zaburzenia pamięci oraz pracy serca. Warto przeczytać: Co rozprasza uwagę kierowcy? Przerwa w podróży = bezpieczna podróż Wielu kierowców unika picia napojów w trakcie długich podróży, by uniknąć przymusowych przerw na wizytę w toalecie. Jak pokazuje badanie, niesłusznie. Krótkie postoje w celu...

co sprawdzić przed podróżą z dzieckiem
Adobe Stock
Tata
Co należy sprawdzić w aucie przed podróżą z dzieckiem?
Przed rodzinnym wyjazdem warto pomyśleć o kilku bardzo ważnych sprawach. Oprócz pakowania, ubezpieczenia itp. trzeba sprawdzić auto. O czym jeszcze warto pamiętać, zanim ruszycie w drogę?

Przed rodzinnym wyjazdem warto pomyśleć o kilku istotnych kwestiach. Dzięki temu podróż z dzieckiem stanie się początkiem wielkiej wakacyjnej przygody, a nie pasmem kłopotów i nieszczęść. Przygotuj auto do drogi – jedź do serwisu Minimum dwa-trzy tygodnie przed podróżą zajmij się stanem technicznym swojego samochodu. Oddaj go do serwisu na przegląd. Niech mechanicy sprawdzą najważniejsze części auta, które decydują o tym, czy twoja jazda będzie bezpieczna: układ hamulcowy (klocki, tarcze, płyn hamulcowy); amortyzatory – te wysłużone mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo, bo wydłużają drogę hamowania; ogumienie (czy przypadkiem nie jeździsz od dłuższego czasu na łysych oponach, czy jest w nich odpowiednie ciśnienie?); oświetlenie – warto mieć zawsze w aucie (zresztą nie tylko na wakacyjny wyjazd) komplet żarówek. Oprócz spraw związanych z bezpieczeństwem istotna jest też ogólna sprawność auta. Poproś więc serwisantów, by zbadali, czy poziom oleju jest dobry, czy nie ma ubytków w chłodnicy, czy pasek rozrządu nie nadaje się przypadkiem do wymiany. Warto o tym pamiętać, bo awaria samochodu w środku kilkusetkilometrowej trasy to nic miłego. Sprawdź wyposażenie... Co bezwarunkowo trzeba mieć w samochodzie? trójkąt ostrzegawczy – upewnij się, że nie jest pęknięty i da się go rozstawić na drodze; kamizelkę odblaskową – warto ją założyć, gdy na poboczu naprawiasz samochód, bo dzięki temu jesteś widoczny dla innych kierowców; gaśnica – sprawdź, czy nie minął jej termin ważności; koło zapasowe – sprawdź, czy jest sprawne. Upewnij się, że w bagażniku jest lewarek i podnośnik; robocze rękawiczki i latarkę – każe się niezbędna, gdy awaria przytrafi się po zmroku; małe pojemniki z olejem silnikowym, płynem do chłodnicy i płynem do spryskiwania...

rodzinne wakacje
AdobeStock
Czas wolny
Technologia a bezpieczeństwo w podróży z dziećmi
Początek lata to doskonały moment na niezapomniane, rodzinne wakacje. Podpowiadamy, jak zaplanować podróż z dzieckiem oraz jak sprawić, by podróż samochodem była udana i bezpieczna.

Gdy planujemy urlop z dzieckiem , warto pomyśleć, dokąd chcemy pojechać, jakie atrakcje są przewidziane dla malucha i do tych oczekiwań dostosować wyjazd. Podróżowanie z dzieckiem może być wielką przyjemnością, żeby jednak tak się stało, podróż musi być nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Jak zadbać o dziecko w podróży? Zaplanuj podróż Czy lepiej wyruszyć o świcie czy w nocy? Wszystko zależy od tego, ile czasu zajmie nam dojazd do miejsca docelowego. Jeśli chodzi o najmłodszych pasażerów, chyba nie ma idealnej pory na podróż z dzieckiem . Maluch może w każdej chwili się rozpłakać, zacząć marudzić albo chcieć wysiąść z samochodu. Aby uniknąć takich „niespodzianek” zaplanuj podróż o takiej porze dnia, która będzie najbardziej odpowiednia. Na przykład po śniadaniu – maluchy nie lubią być zrywane o świcie i zdecydowanie lepiej czują się, gdy są najedzone. Jeśli podróż będzie trwała dwanaście godzin – najlepiej wyjechać wieczorem. Wtedy jest szansa, że maluch prześpi całą drogę.  Spakuj potrzebne rzeczy Wybierając podróż autem, z reguły zastanawiamy się, jak zmieścić cały nasz dobytek w jednym samochodzie. Wszelkie walizki, sprzęt sportowy i akcesoria pakujemy oczywiście do bagażnika , jednak warto mieć przy sobie kilka drobiazgów. Jeśli wybieramy się w podróż z niemowlęciem, miejmy przy sobie „zestaw pierwszej potrzeby”, czyli ulubione zabawki dziecka, smoczek-uspokajacz, mleko w butelce i kolorowe książeczki, które umilą długą podróż. Nie zapomnijmy także o apteczce , która powinna znajdować się w każdym samochodzie – nawet wtedy, gdy nie jedziemy na wakacje. Zanim ruszymy, upewnijmy się, że dziecko jest prawidłowo zapięte w odpowiednio dopasowanym foteliku , zamontowanym na tylnym siedzeniu samochodu.         Zadbaj o bezpieczeństwo...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj