Lego Friends
D. Bielas
Zakupy

Zestawy klocków Lego Friends na każdą kieszeń [Przegląd]

Twoje dziecko marzy o zestawie klocków Lego Friends? Tutaj znajdziesz propozycje mini- i maksizestawów w cenach już od 20 złotych. Zobacz koniecznie!

Jednego jesteśmy pewni: klocków Lego nie trzeba nikomu przedstawiać! Marka ta gwarantuje doskonałą jakość. Klocki są trwałe, łądne i precyzyjnie wykonane, a zabawa nimi jest czystą przyjemnością. Rodzice mają z nimi tylko jeden kłopot: Jaki zestaw Lego wybrać dla dziecka? Poniżej znajdziesz propozycje zestawów wybranych z jednej popularnej serii: Lego Friends.

Spis treści:
Poradnik zakupowy

Zestawy:

 1. Sypialnia Andrei, 35 zł
 2. Mobilna klinika, 35 zł
 3. Plac zabaw dla chomików, 40 zł
 4. Na ratunek żółwiom, 75 zł
 5. Przyczepa dla konia, 105 zł
 6. Łódź ratunkowa, 330 zł
 7. Kurort w Heartlake, 360 zł
 8. Piracka przygoda, 660 zł

Dodatki do zestawów:

 1. Gra w kółko i krzyżyk, 30 zł
 2. Figurka z fontanną, 20 zł

O Lego Friends

Seria powstała w 2012 roku głównie z myślą o dziewczynkach. Mimo to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby bawili się nią także chłopcy. Cechą charakterystyczną serii są figurki laleczek podobne rozmiarami do zwykłych ludzików Lego. Jednak są one bardziej realistyczne. Laleczki tworzą tytułową grupę przyjaciół (friends), od której seria wzięła nazwę. Każdej z nich przypisano zainteresowania i cechy charakteru. Tematyka zestawów ma obracać się wokół codziennego życia.

Tego o tej serii na pewno nie wiedziałaś! Oto garść ciekawych faktów i przydatnych informacji.

 • Liczba zestawów w serii: ponad 200 i co roku pojawiają się nowe!
 • Liczba elementów w zestawach: 26 (Minigolf) -1552 (Heartlake Grand Hotel)
 • Laleczki dostępne w kompletach: Andrea, Marie, Stephanie, Olivia, Nicole, Ella, Emma, Theresa, Katherina, Peter, Anna, Christina, Mia, Mathew, Stepahnie, Mrs. Stevens, Joanna, Isabela, Maya, Lily, Nya, Liza, Ewa, Robert, Julian i inne.
 • Na Youtube można znaleźć filmy i seriale animowane z postaciami z serii.


Zobacz też: Jakie klocki Lego wybrać dla dziecka?

Wiek dzieci a wybór zestawu

Zestawy z tej serii przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat. Na każdym pudełku jest wyraźne oznaczenie, dla jakiego wieku dziecka nadaje się dany komplet klocków. Oczywiście ostateczna decyzja należy do rodziców – czasami można kupić klocki nieco "na wyrost".

Dzięki Lego Friends dzieci kształtują sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. W końcu zabawa tą serią klocków daje pole do nieskrępowanej zabawy i snucia niezliczonej liczby historii.

Zobacz: 10 różnych serii klocków Lego

Aplikacja do Lego Friends

Obecnie, poza zwykłą instrukcją składania klocków, użytkownik może mieć dostęp do instrukcji w aplikacji Lego Life. Można ją pobrać na smartfon lub tablet. Zawarte w niej łatwe w użyciu instrukcje daje się powiększać i obracać, a także wizualizować powstający model. Będą one pomocne zwłaszcza młodszym konstruktorom.

Zobacz także: 10 najlepszych zestawów klocków Cobi od 40 do 200 zł

1. Sypialnia Andrei, 35 zł

Mały zestaw idealny na drobny upominek. Składane łóżko oraz ściankę z oknami montuje się na podstawce w kształcie serca. Akcesoria (m.in.: gitara, keyboard, mikrofon) podkreślają upodobania laleczki – Andrei. Komplet idealnie łączy się z podobnymi zestawami: sypialniami Olivii, Mii, Stephanie i Emmy.

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 6. r. ż.
 • liczba elementów: 85
 • nr zestawu: 41341

 

 klocki Lego Friends sypialnia
Allegro

2. Mobilna klinika, 35 zł

Mobilna klinika weterynaryjna Emmy jest zestawem przeznaczonym dla młodszych dzieci, które lubią zwierzęta. W komplecie znajduje się figurka Emmy, pieska, karetka i następujące akcesoria: szczotka, miska, kość, lampa, strzykawka, butelka do karmienia.

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 4. r. ż.
 • liczba elementów: 50
 • nr zestawu: 41360

 

klocki Lego Friends klinika
Allegro

3. Plac zabaw dla chomików, 40 zł

Plac zabaw dla chomików Olivii jest zestawem niewielkim i łatwym do złożenia. Zawiera postać Olivii oraz trzech chomików: Rumble, Harry i Molly. W komplecie znajduje się obrotowy kołowrotek, samochodzik i motocykla dla chomików oraz pachołki, tabliczka i obręcz. Całość pasuje do zestawu Konkurs talentów Andrei (41368)

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 6. r. ż.
 • liczba elementów: 81
 • nr zestawu: 41383

 

klocki Lego Friends dla chomika
Allegro

4. Na ratunek żółwiom, 75 zł

Idealny pomysł, aby zainteresować dziecko tematyką ochrony środowiska! W komplecie znajdują się: figurka Olivii, robota Zobo, cztery żółwie, amfibia, klinika na palach, piaskownica, wysepka i sporo akcesoriów. Całość można połączyć z zestawem Na ratunek delfinom.

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 6. r. ż.
 • liczba elementów: 225
 • nr zestawu: 41376

 

klocki Lego Friends żółwie
Allegro

5. Przyczepa dla konia, 105 zł

Przyczepa dla konia Mii – idealny zestaw dla miłośników i miłośniczek koni. Przyczepa ma dwa otwory zamykane klapami na zawiasach. Pierwszy służy do wprowadzania konia, drugi do chowania akcesoriów jeździeckich. Przyczepę można doczepić do terenówki. W zestawie są m.in. dwie figurki: Emma i Mia, koń i królik

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 6. r. ż.
 • liczba elementów: 216
 • nr zestawu: 41371
klocki Lego Friends przyczepa
Allegro

6. Łódź ratunkowa, 330 zł

Bardzo duży komplet klocków i akcesoriów do zabawy w wodnych ratowników przyrody. Do zbudowania jest trzypoziomowa, bogato wyposażona łódź z motorówką i wyspą w kształcie serca. W komplecie figurki minilaleczki: Mia, Olivia, Andrea, robot Zobo i figurka narwala. Dodatkowo cała masa akcesoriów, a wśród nich mapa reagująca na wodę!

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 7. r. ż.
 • liczba elementów: 908
 • nr zestawu: 41381

 

klocki Lego Friends statek
Allegro

7. Kurort w Heartlake, 360 zł

Wielki zestaw z hotelem, restauracją barem, kolejką, zjeżdżalniami wodnymi, skuterem wodnym, windsurfingiem i wieloma różnymi elementami. Do tego figurki czterech minilaleczek (3 dziewczynki oraz jeden chłopiec) i delfina. Moc zabawy gwarantowana!

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 7. r. ż.
 • liczba elementów: 1017!
 • nr zestawu: 41347

 

klocki Lego Friends kurort
Allegro

8. Piracka przygoda, 660 zł

Czego tu nie ma! Karuzela, kolejka, kasy biletowe, koło fortuny, piracki statek widmo i masa akcesoriów. Do tego aż pięć minipostaci laleczek oraz figurki dwóch szkieletów, delfina i ptaka. Zestaw wymaga dwóch baterii LR 41, które są w komplecie.

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 8. r. ż.
 • liczba elementów: 1251!
 • nr zestawu: 41375

 

klocki Lego Friends piraci
Allegro

Dodatki do zestawów:

1. Gra w kółko i krzyżyk, 30 zł

Fajny drobiazg dla małych miłośników serii Lego Friends: plansza do gry w kółko i krzyżyk. Zamiast rysować na kartce kółka i krzyżyki wystarczy postawić na planszy figurki – kotki i króliczki. Dobry pomysł na zabicie czasu podczas podróży pociągiem czy samolotem.

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 6. r. ż.
 • liczba elementów: 58
 • nr zestawu: 40265

 

klocki Lego Freinds kółko i krzyżyk
Allegro

2. Figurka z fontanną, 20 zł

Idealny minizestaw do wzbogacenia dowolnego większego zestawu Lego Friends – figurka laleczki Stephanie na wrotkach oraz fontanna. Całość zapakowana w malutką saszetkę. Dobry pomysł na niezobowiązujący prezent bez okazji albo np. na pocieszenie po przykrej wizycie u dentysty ;)

Cechy charakterystyczne:

 • dla dzieci od 5. r. ż.
 • liczba elementów: 44
 • nr zestawu: 30204

 

klocki Lego Friends fontanna
Allegro

 
Zobacz także

W co się bawić z dzieckiem podpowiada psycholog [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

mamy chłopców są bardziej szczęśliwe

Mamo! Rozpieszczaj swojego synka do woli, wyjdzie mu to na dobre!

Czy klimatyzacja szkodzi dzieciom?

Jak używać klimatyzacji w domu i samochodzie przy małym dziecku?


 

Figura Roberta Lewandowskiego gwiazdą wystawy budowli z Lego na PGE Narodowym [WIDEO]

klocki LEGO
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Lego dla malucha i przedszkolaka! [10 ekstra zestawów]
10 najpopularniejszych zestawów klocków LEGO. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do wieku i zainteresowań twojego dziecka.

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma zabawek idealnych, to jest jeden genialny wyjątek – klocki LEGO. Prezent ten sprawi wiele radości zarówno maluszkowi, jak i przedszkolakowi, ba nawet dorosłemu! Ta fenomenalna zabawka została wymyślona pod koniec lat 40 ubiegłego wieku. Nikt wtedy się nie spodziewał, jaki osiągnie sukcesy na całym świecie. Dziś te klocki można dostać w tak wielu atrakcyjnych zestawach , że bez wątpienia znajdziesz coś nawet dla najwybredniejszego dziecka. Jednak stając przed sklepową półką, można dostać niemałego zawrotu głowy. Jakie klocki LEGO wybrać dla dziecka? Spieszymy z pomocą! O czym warto pamiętać przed zakupem? Czym interesuje się dziecko. Jeśli kupujesz prezent dla innego dziecka niż twoje, warto dopytać jakie zestawy posiada już maluch, by rozbudować jego kolekcję. Starsze dzieci często mają już dokładne preferencje , która seria jest ta aktualnie najfajniejsza lub najmodniejsza, dlatego upewnij się, że prezent będzie trafiony. LEGO dostaniesz w bardzo małych pudełkach, jak i w olbrzymich zestawach, dzięki czemu można znaleźć coś drobnego na prezent bez okazji, jak i dużego na prezent urodzinowy, czy gwiazdkowy.   Zobacz też: 10 zestawów klocków Cobi dla chłopców i dziewczynek   W jakim wieku jest pociecha, której kupujesz prezent. Największe znaczenie ma to w przypadku małych dzieci, gdyż klocki dla nich przeznaczone są na tyle duże, że nie ma ryzyka, iż zostaną połknięte. Nieco starsze dziecko ucieszy się z zestawu złożonego z większej liczby elementów. Drobne klocki nie będą dla niego niebezpieczne . Warto też pamiętać, że dla starszego dziecka lepiej jest kupić zestaw nieco na wyrost, niż zbyt prosty, który szybko znudzi obdarowanego przedszkolaka. Nieco trudniejsze konstrukcje będą doskonałą okazją do wspólnej zabawy ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Nie jesteś...

klocki lego star wars
Adobe Stock
Zakupy
Klocki Lego Star Wars – zestawy w dobrych cenach [Przegląd]
Klocki Lego Star Wars to propozycja dla fanów kultowej serii filmów. Zabawa nimi jest prawdziwą frajdą. Przekonaj się: kup zestaw i buduj razem z dzieckiem!

Każdy zna klocki Lego, więc o ich zaletach nie będziemy tu pisać. Zajmiemy się szczególną ich serią: klockami Lego Star Wars i pokażemy, jak różne mogą być zestawy tych zabawek – od kilkudziesięciu klocków do blisko 2000 elementów. Podpowiemy też, gdzie je kupić w dobrych cenach. Spis treści: Klocki Lego Star Wars - miniporadnik Zestawy: Naboo Starfighter, 32 zł Jedi i żołnierze armii klonów, 50 zł Chatka Yody, 90 zł Maszyna krocząca, 99 zł Figurka szturmowca, 114 zł Imperialny myśliwiec, 199 zł Sokół Millennium, 599 zł Ewok Village, od 1800 zł O klockach Lego Star Wars... ...można by książkę napisać! Jest ich tyle zestawów, że nie sposób ich wszystkich wymienić ani pokazać. Dlatego ograniczymy się do podstawowych informacji. Dla kogo są klocki Lego Star Wars Dla każdego fana gwiezdnych wojen i zabawy klockami! Ze względu na małe elementy w zestawach i raczej spory stopień skomplikowania budowanych brył, seria nadaje się dla starszych dzieci – od 6 roku życia . Jednak zawsze warto patrzeć na opakowanie i sprawdzać, dla jakiego wieku przeznaczony jest konkretny zestaw. Niektóre są kierowane dla dzieciaków od 14. roku życia. Klocki nie tylko do budowania Ponieważ zestawy zawierają figurki oraz ruchome elementy statków czy budowli, można w nieskończoność odgrywać filmowe lub wyimaginowane sceny . Można strzelać z działek, piloci mogą wsiadać i wysiadać z myśliwców, a w wioskach czy budynkach można odgrywać scenki z życia bohaterów. Zobacz też: Różne serie klocków Lego [Przegląd] Jaki zestaw kupić? To zależy. Jeśli chcesz, aby dziecko bawiło się samodzielnie, kupuj komplety dopasowane do jego wieku. Jednak zachęcamy do sięgania po zestawy nieco na wyrost , co pozwoli wam spędzić czas na wspólnym budowaniu bardziej skomplikowanych konstrukcji. Nawet sześciolatek z mamą...

klocki Cobi
Adobe Stock
Zakupy
Przegląd klocków Cobi – 10 interesujących zestawów
Klocki Cobi są polskim odpowiednikiem innych klocków znanej marki. Ich producent stawia nie tylko na kreatywną zabawę, ale i na naukę historii. Zobacz koniecznie!

Klocki Cobi właściwie nie ustępują jakością klockom Lego, są jednak tańsze , a ich producent ciągle uatrakcyjnia ofertę o nowe serie. Początkowo na rynku były "wojskowe" zestawy i komplety kreatywne. Obecnie można kupić także komplety Cobi nawiązujące do historii nie tylko wojennej, ale i historii motoryzacji, ważnych wydarzeń, a także zestawy powiązane z popularnymi dziecięcymi serialami. Spis treści: Jak wybrać odpowiedni zestaw? Niemiecki czołg Cobi, 60 zł Czołg Rudy 102, 100 zł Lotnisko i 3 ludziki, 40 zł Historyczny ambulans, 115 zł Samolot B25, 150 zł Zestaw kreatywny Cobi, 70 zł Statek piracki, 200 zł Wiejska farma, 60 zł Dizzy Frunia, 90 zł Cobi Titanic, 200 zł Jak wybrać odpowiedni zestaw? Zanim sięgniesz do portfela, poświęć chwilę, na przemyślenie kilku spraw i dowiedzenie się, na co zwracać uwagę przy zakupie. Wiek dziecka Po pierwsze i najważniejsze, trzeba go dobrać do wieku dziecka. Zestawy przeznaczone dla młodszych dzieci zawierają mniej elementów i łatwiej z nich skonstruować pojazd czy budowlę zaprojektowana przez producenta. Zobacz także: Klocki Clics dla dzieci w różnym wieku Tematyka zestawu klocków Starsze dzieci mogą bawić się wszystkimi zestawami. Wtedy należy pomyśleć, czym interesuje się pociecha . Może jest w fazie zainteresowania militariami? A może ma ulubiony serial albo kocha zwierzaki? Wybierz taki komplet klocków Cobi, który wpisze się w zainteresowania dziecka. Zobacz koniecznie: 8 typów klocków konstrukcyjnych Cel zabawy Najlepsze do stymulowania kreatywności są zestawy, które nie sugerują budowania konkretnego pojazdu czy budowli. Zwykle instrukcja podpowiada, co można zbudować z dostępnych klocków, ale są to jedynie sugestie. Cała zabawa polega na tworzeniu konstrukcji z własnej wyobraźni. Sprawdź: Czym różnią...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz