Bezpłatny przegląd zębów u dzieci
Bezpłatny przegląd zębów u dzieci, darmowa fluoryzacja, a do tego możliwość obejrzenia własnych zębów przy pomocy specjalnej kamery i pluszak w prezencie. Skorzystaj z okazji i uchroń dziecko przed próchnicą!
Bezpłatny przegląd zębów u dzieci obędzie się 22 marca 2014 roku w Warszawie w ramach „Soboty z Dentusiem” - cyklu akcji profilaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym organizowanych w ramach kampanii „Lekcja stomatologii”. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.
Gdzie i kiedy można zrobić dziecku bezpłatny przegląd zębów?
22 marca od godziny 11 do 13 ponad 50 stomatologów będzie czekać na małych pacjentów w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent:
- ul. Grójecka 77
- ul. Króżańska 20
- ul. Targowa 33 a
- ul. Targowa 67/2
Na wizytę nie trzeba się umawiać. Organizatorzy akcji zapewniają, że lekarze zdążą przepadać wszystkich chętnych.
Kolejne „Soboty z Dentusiem” odbędą się 31 maja, 30 sierpnia oraz 6 grudnia 2014 roku w tych samych gabinetach.
Jak będzie wyglądać wizyta u dentysty?
Podczas wizyty lekarz skontroluje zęby małego pacjenta i pokaże mu je przy pomocy malutkiej kamery, którą wkłada się do ust.
Jeśli rodzice pacjenta nie będą mieli nic przeciwko temu, zostanie także przeprowadzona bezpłatna fluoryzacja, a stomatolog wytłumaczy, w jaki sposób fluor uodparnia zęby na próchnicę.
Każdy mały pacjent otrzyma w prezencie dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia - maskotkę, która będzie mu przypominać o tym, że o ząbki trzeba dbać.
Podczas wizyty rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak zapobiegać próchnicy i co robić, by dziecko nie bało się dentysty.
Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na bezpłatny przegląd zębów?
Gorąco namawiamy: skorzystaj z okazji a potem regularnie chodź z dzieckiem do dentysty. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że ponad 60 procent polskich trzylatków nigdy nie była u stomatologa. To źle, bo ponad połowa dzieci w tym wieku ma już próchnicę. Trzylatki mają średnio po 3 nieleczone dziury w zębach, pięciolatki po 5.