Przedszkola narciarskie dla dzieci
fot. AdobeStock

Przedszkole narciarskie: nauka jazdy na nartach dla najmłodszych

Przedszkola narciarskie stają się coraz bardziej popularne. Z każdym rokiem przybywa ośrodków, które oferują naukę jazdy na nartach dla kilkulatków. Gdzie warto pojechać?
Milena Oszczepalińska
Przedszkola narciarskie dla dzieci
fot. AdobeStock
Wyjazd z kilkuletnim dzieckiem na narty wcale nie musi skończyć się tym, że zamiast szusować, będziecie musieli spędzać całe dnie na oślich łączkach, ucząc malca prawidłowej techniki jazdy. W naszym kraju działa sporo przedszkoli narciarskich, które dostosowane są do możliwości dzieci w wieku już od 3 lat.

Czym są przedszkola narciarskie?

To szkółki zlokalizowane przy ośrodkach narciarskich, w których dzieci mogą stawiać pierwsze kroki na nartach pod okiem profesjonalistów. W ciągu dnia przewidziany jest czas na naukę jazdy na nartach, ale i na zabawę, a także dodatkowe atrakcje, dzięki którym maluchy nie będą chciały w ogóle zdejmować nart. W przedszkolach narciarskich znajdują się odpowiednio dostosowane wyciągi, łagodne zjazdy, profesjonalny sprzęt, a także zimowe place zabaw oraz kąciki malucha, w których dzieci mogą odpoczywać po szaleństwach na stoku.

Zobacz też: Ferie zimowe 2020: terminy dla wszystkich województw
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Przedszkola narciarskie funkcjonujące w Polsce

  • Kubusiowe Przedszkole Tylicz: dla dzieci od 5 do 8 lat. Na najmłodszych czekają tu takie atrakcje, jak tor przeszkód, Kubusiowy Park Zabaw z oponami, unihokejem i placem śnieżnych bitew, Kubusiowy Wyciąg o długości 150 m. 
  • Skilandia Szczyrk: prowadzone są tu zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci w wieku 4-6, 7-9 i 10-13 lat. Na miejscu znajduje się wyciąg dla maluchów o długości 100 m, plac zabaw śnieżnych i całodniowy klub przedszkolaka.
  • Kids Park Szymoszkowa: dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Szkółka ta posiada wydzielony fragment stoku przy wyciągu krzesełkowym, wyciąg dla maluchów „magiczny dywan” i zimowy plac zabaw.
  • Snow4Fun Szklarska Poręba: zajęcia grupowe w Akademii Młodego Narciarza prowadzone są dla dzieci od 4. roku życia, indywidualnie można zapisać również młodsze dzieci. Na miejscu znajduje się również zimowy plac zabaw.
  • Przedszkole narciarskie Wierchołek Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla: dla dzieci od 5 roku życia (młodsze dzieci mogą brać udział w zajęciach i zabawach bez nart). W przerwach między lekcjami można skorzystać z kącika zabaw.
  • Dimbo Międzybrodzie Żywieckie: dla dzieci od 3 do 15 lat. Przedszkole dysponuje 50-metrowym wyciągiem taśmowym i 300-metrowym wyciągiem orczykowym oraz torem do snowtubingu. Gawra Misia Limbo to dodatkowa atrakcja, w której dzieci mogą się zagrzać i pobawić.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy