GRY
 
 

Przegląd filmów skandynawskich nie tylko dla dzieci - Wągrowiec

15-18.09.2012r., Kino MDK w Wągrowcu zaprasza na PRZEGLĄD FILMÓW SKANDYNAWSKICH NIE TYLKO DLA DZIECI.

Kino Muza
Podczas przeglądu publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję zapoznać się z najlepszymi tytułami z Danii, Finlandii i Szwecji. To filmy, które reprezentowały swoje kraje na festiwalach filmowych, zdobywając liczne nagrody, wzbudzając uznanie widzów i krytyki filmowej. Siedem seansów, na które zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież szkolną z nauczycielami, stanowi doskonały przykład tego, co w krajach spod znaku krzyża nordyckiego najlepsze – humor, zabawa konwencją, niezwykła strona wizualna, wspaniałe aktorstwo i pojawiające się w tle problemy społeczne, które sprowokują niejedną dyskusję.
Skandynawska kinematografia dla dzieci i młodych widzów jest zupełnym zaprzeczeniem tendencji obecnych w światowym kinie. Kraje skandynawskie po pierwsze podchodzą bardzo odpowiedzialnie i profesjonalnie do pracy reżyserów tworzących z myślą o młodej publiczności, traktując ją jako równie ważną i integralną część kinematografii narodowej. Takie podejście kształtuje świadomych i krytycznych widzów już od samego początku. Po drugie jest to kino, które traktuje swoich widzów poważnie, dostarczając z jednej strony rozrywki, z drugiej – otwierając pole do dyskusji. To kino, które dotyka ważnych a czasem i trudnych tematów, podając je jednak w takiej formie, by trafiły do młodych widzów.
Seansom będą towarzyszyć warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz dyskusje dla nieco starszych widzów. Cena biletu na pojedynczy seans wynosi 5 złotych.


MIEJSKI DOM KULTURY W WĄGROWCU
ul. Kościuszki 55
Wągrowiec 62-100
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.
Doładuj
Przeładuj