hulajnoga dla dwulatka
fot. Allegro

Hulajnoga dla dwulatka – 7 propozycji od 50 zł do 479 zł

Hulajnoga dla dwulatka powinna mieć trzy koła. Zwiększa to bezpieczeństwo dziecka, bo pomaga utrzymać równowagę. Do wyboru są hulajnogi z dwoma kołami z przodu lub z tyłu oraz takie, które bez trudu można zmienić w chodzik lub wygodny dla rodzica pchacz.
Ewa Janczak-Cwil
hulajnoga dla dwulatka
fot. Allegro
Hulajnoga dla dwulatka to dobry pomysł – dziecko w tym wieku naprawdę bez problemu opanuje jazdę na takim pojeździe. Dla niego będzie to nauka nowej umiejętności i trening równowagi, koordynacji ruchowej oraz wielka frajda, a dla ciebie ulga – maluch chętniej będzie poruszać się samodzielnie na większych dystansach.

Hulajnoga dla dwulatka:
 1. Hulajnoga grająca i świecąca, 50 zł
 2. Lekka i balansowa, 65 zł
 3. Spokey Speedy w zestawie, 75 zł
 4. Dwukołowa Bike Kicker, 100 zł
 5. Dobra hulajnoga balansowa, 109 zł
 6. Milly Mally 3w1, 172 zł
 7. Mini Micro Deluxe 2w1, 479 zł

Hulajnoga dla dwulatka – jednofunkcyjna czy wielofunkcyjna?

Niewątpliwie zakup hulajnogi wielofunkcyjnej ma zalety: jeden wydatek, a twój maluch ma do dyspozycji: hulajnogę, jeździk, rowerek biegowy lub trzykołowy. Wygodne, prawda? I wcale nie trzeba wydać na to majątku! Warto jednak pamiętać, że zwykle hulajnogi są trwalsze i lepiej się na nich jeździ. Wybór zatem należy do ciebie.
Redakcja poleca: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik - galeria Bzzz! (video)
Nie musisz czekać, aż twoje dziecko podrośnie, by zainteresować je nauką. Do galerii Bzzz! w warszawskim Centrum Nauki Kopernik można przyjść już z dwulatkiem!

Hulajnoga trójkołowa czy hulajnoga dwukołowa dla dwulatka?

Do nauki jazdy zdecydowanie lepsza będzie trójkołowa – dużo łatwiej utrzymać na niej równowagę, podobnie jak ma to miejsce na rowerku trójkołowym. Jest więc bezpieczniejsza dla malucha. Trzeba jednak pamiętać, że trójkołowy pojazd może być mniej skrętny od dwukołowego.
Prezentujemy tylko jeden model hulajnogi dwukołowej, ale jest ona wyjątkowa i nie chodzi tu tylko o jej wygląd. Dzięki dużym i szerokim kołom i nisko zawieszonemu podestowi łatwiej jest utrzymać na niej równowagę.

Jaką hulajnogę dla dwulatka wybrać?
 • Dwukołowa – poradzi sobie na niej sprawny dwulatek.
 • Trzykołowa – idealna dla przeciętnie sprawnego malucha.

Dwa koła z przodu czy z tyłu?

Dla utrzymania równowagi nie ma to większego znaczenia – i tu, i tu są trzy punkty podparcia. Jednak sposób skręcania różni się w obu typach hulajnóg dla dwulatków. Gdy dwa koła znajdują się z tyłu, łatwiej jest skręcać kierownicę. W przypadku dwóch kół jest to trudniejsze. Dlatego na takiej hulajnodze zmiana kierunku jazdy odbywa się poprzez balansowanie ciałem.

Jaką hulajnogę dla dwulatka wybrać?
 • Przeciętnie sprawne dziecko bez problemu nauczy się jeździć na hulajnodze z jednym kołem z przodu.
 • Mniej sprawne lepiej poradzi sobie na takiej, która z przodu ma dwa koła – kierownica nie będzie się mu w niekontrolowany sposób skręcać

1. Grająca i świecąca hulajnoga dla dwulatka, 50 zł

Nadaje się dla dzieci w wieku 2-6 lat. Dostępna w dwóch kolorach: różowym i granatowym. Ma dwa koła z tyłu i jedno nieco większe (20 cm) z przodu – wszystkie świecą w czasie jazdy.

Zalety:
 • koszyczek na drobiazgi
 • hamulec tylny
 • antypoślizgowe uchwyty
 hulajnoga dla dwulatka grająca i świecąca

2. Lekka i tania hulajnoga balansowa, 65 zł

Ma skrętne przednie koła, a sterowanie nią polega na przenoszeniu ciężaru ciała. Jest stabilna, gdyż ma nisko osadzony podest. Naciśnięcie tylnego błotnika działa jak hamulec. Podczas jazdy koła się świecą.

Zalety:
 • leciutka
 • składana
 • niedroga
 hulajnoga dla dwulatka lekka balansowa

3. Hulajnoga Spokey Speedy w zestawie, 75 zł

W cenie jest trójkołowa hulajnoga, kask i ochraniacze. Z przodu znajduje się większe koło (15 cm), a z tyłu dwa mniejsze (12 cm). Materiał, z jakiego zostały wykonane, skutecznie pochłania drgania. Podest jest kolorowy i ma powłokę antypoślizgową. 

Zalety:
 • płynna regulacja wysokości kierownicy
 • wykonana z bardzo dobrych materiałów
 • składana 

hulajnoga dla dwulatka w zestawie speedy spokey

4. Wyjątkowa Bike Kicker, 100 zł

Hulajnoga dla dwulatka Bike Kicker Ybike na bardzo dużych gumowych kołach. Podest umieszczony nisko, co ułatwia utrzymywanie równowagi. Rozmiar kół (średnica aż 22 cm) umożliwia jazdę także po mniej równym terenie. Rama została wykonana z aluminium, ale widelec kierownicy z plastiku. Kierownica nie ma regulacji wysokości, dlatego pojazd przeznaczony jest dla dzieci o wzroście do 110 cm (2-4 lata).

Zalety:
 • oryginalny wygląd
 • duże koła – możliwość jazdy w terenie
hulajnoga dla dwulatka bike kicker

5. Dobra hulajnoga balansowa, 109 zł

Przeznaczona nominalnie dla dzieci od 3. roku życia, ale sprawny dwulatek też sobie z taka solidną hulajnogą balansową poradzi. Zabawka ma dość szerokie kauczukowe koła na bardzo dobrych łożyskach. Podczas jazdy koła się świecą (LED), podświetlony jest też od spodu podest.

Zalety:
 • antypoślizgowa platforma
 • duży zakres regulacji wysokości uchwytu kierownicy
 
hulajnoga dla dwulatka balansowa

6. Milly Mally 3w1, 172 zł

Może pełnić funkcję hulajnogi, jeździka z rączką dla rodzica oraz samodzielnego rowerka biegowego (wyprofilowane siedzisko). We wszystkich modyfikacjach pojazd ma dwa koła z przodu i jedno z tyłu. Regulowana wysokość kierownicy hulajnogi pełni też rolę rączki dla rodzica w jeździku. Hulajnoga ma hamulec tylny i świecące (LED) przednie koła.

Zalety:
 • kauczukowe koła
 • regulowana wysokość kierownicy (79-100 cm)
 • solidna konstrukcja
 • wielofunkcyjna
hulajnoga dla dwulatka milly mally
 

7. Mini Micro Deluxe, 479 zł

Bardzo solidna konstrukcja pozwalająca używać hulajnogi dla dwulatka także jako chodzika (dla dzieci od 1. roku życia). Regulowana wysokość siedziska i kierownicy. Jest to hulajnoga balansowa specjalnie dopasowana do budowy ciała dzieci. Ma trzy koła z przodu i z tyłu jedno mniejsze z hamulcem.

Zalety:
 • bardzo trwała
 • bardzo wygodne antypoślizgowe uchwyty
 • łatwa w prowadzeniu
hulajnoga dla dwulatka micro mini
 

Więcej produktów do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy