hulajnoga dla dwulatka
fot. Allegro

Hulajnoga dla dwulatka – 8 propozycji od 70 zł do 400 zł [Przegląd]

Zobacz wytypowane przez redakcję hulajnogi dla dwuletniego dziecka. Znajdziesz tu przede wszystkim trzykołowe – z dwoma kołami z przodu lub z tyłu oraz jedną wyjątkową – terenową dwukołową. Uporządkowaliśmy je według cen, które zaczynają się już od 70 zł. Zobacz koniecznie i wybierz tę idealną!
Ewa Janczak-Cwil
hulajnoga dla dwulatka
fot. Allegro
Hulajnoga dla dwulatka? Dlaczego nie! Dziecko w tym wieku bez problemu opanuje jazdę na takim pojeździe. Dla niego będzie to nauka nowej umiejętności i trening równowagi, koordynacji ruchowej oraz wielka frajda, a dla ciebie ulga – maluch chętniej będzie poruszać się samodzielnie na większych dystansach.

Jednofunkcyjna czy wielofunkcyjna?
Dwukołowa czy trójkołowa?
Dwa koła z przodu czy z tyłu?
 1. Składana Funzoo Spokey, 70 zł
 2. Enero Green, 70 zł
 3. Policyjna Spokey, 80 zł
 4. Wyjątkowa Bike Kicker, 100 zł
 5. Hulajnoga Świnka Peppa, 110 zł
 6. Milly Mally 3w1, 170 zł
 7. inSPORTline Worker 3w1, 260 zł
 8. Mini Micro Deluxe, 400 zł

Jednofunkcyjna czy wielofunkcyjna?

Niewątpliwie zakup hulajnogi wielofunkcyjnej ma zalety: jeden wydatek, a twój maluch ma do dyspozycji: hulajnogę, jeździk, rowerek biegowy lub trzykołowy. Wygodne, prawda? I wcale nie trzeba wydać na to majątku! Warto jednak pamiętać, że zwykle hulajnogi są trwalsze i lepiej się na nich jeździ. Wybór zatem należy do ciebie.

Zobacz także: 10 modeli rowerków trzykołowych
Redakcja poleca: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik - galeria Bzzz! (video)
Nie musisz czekać, aż twoje dziecko podrośnie, by zainteresować je nauką. Do galerii Bzzz! w warszawskim Centrum Nauki Kopernik można przyjść już z dwulatkiem!

Dwukołowa czy trójkołowa?

Do nauki jazdy zdecydowanie lepsza będzie trójkołowa – dużo łatwiej utrzymać na niej równowagę. Jest więc bezpieczniejsza dla malucha. Trzeba jednak pamiętać, że trójkołowy pojazd może być mniej skrętny od dwukołowego. Prezentujemy jeden model hulajnogi dwukołowej, ale jest ona wyjątkowa i nie chodzi tu tylko o jej wygląd. Dzięki dużym i szerokim kołom i nisko zawieszonemu podestowi, łatwiej jest utrzymać na niej równowagę.
Jaką wybrać?
 • Dwukołowa – poradzi sobie na niej sprawny dwulatek.
 • Trzykołowa – idealna dla mniej sprawnego dziecka.

Zobacz także: Kaski rowerowe dla dziecka już od 30 zł

Dwa koła z przodu czy z tyłu?

Dla utrzymania równowagi nie ma to większego znaczenia – i tu, i tu są trzy punkty podparcia. Jednak sposób skręcania różni się w obu typach hulajnóg. Gdy dwa koła znajdują się z tyłu, łatwiej jest skręcać kierownicę. W przypadku dwóch kół jest to trudniejsze. Dlatego na takiej hulajnodze zmiana kierunku jazdy odbywa się poprzez balansowanie ciałem.
Jaką wybrać?
 • Przeciętnie sprawne dziecko bez problemu nauczy się jeździć na hulajnodze z jednym kołem z przodu.
 • Mniej sprawne lepiej poradzi sobie na takiej, która z przodu ma dwa koła – kierownica nie będzie się mu w niekontrolowany sposób skręcać.

1. Składana Funzoo Spokey, 70 zł
2. Enero Green, 70 zł
3. Policyjna Spokey, 80 zł
4. Wyjątkowa Bike Kicker, 100 zł
5. Hulajnoga Świnka Peppa, 110 zł
6. Milly Mally 3w1, 170 zł
7. inSPORTline Worker 3w1, 260 zł
8. Mini Micro Deluxe, 400 zł

1. Składana Funzoo Spokey, 70 zł

Trójkołowa hulajnoga ze składaną kierownicą i składanymi uchwytami, dzięki czemu łatwo ją przenosić czy transportować w bagażniku samochodu. Regulowana wysokość kierownicy. Łożyskowane koła. Tylne ma hamulec. Długość pojazdu: 57 cm. Nadaje się dla dzieci do masy ciała wynoszącej 20 kg.
Zalety:
 • atrakcyjna cena
 • składana konstrukcja

 

2. Hulajnoga Enero Green, 70 zł

Hulajnoga trzykołowa – jedno koło z przodu (średnica 145 mm), dwa z tyłu (średnica 120 mm). Lekka stalowa konstrukcja. Regulowana wysokość kierownicy, która ma wygodne antypoślizgowe uchwyty z frędzelkami po bokach. Na kolumnie kierownicy praktyczny plastikowy koszyczek. Dostępna w czterech kolorach.
Zalety:
 • atrakcyjna cena
 • wygodny koszyczek

 

3. Policyjna Spokey, 80 zł

Trójkołowa – jedno koło z przodu (średnica 150 mm), dwa z tyłu (średnica 125 mm). Kółeczka wykonane z PVC. Antypoślizgowy podest z zadartym tyłem. Na kierownicy uchwyty z bocznymi ochraniaczami oraz niewielka torba. Pojazd w kolorach policyjnych i z policyjnymi akcentami. Spodoba się przede wszystkim chłopcom, ale i niektórym dziewczynkom.
Zalety:
 • regulowana kierownica (60-63cm)
 • solidna konstrukcja
 • łatwość manewrowania

 

4. Wyjątkowa Bike Kicker, 100 zł

Hulajnoga dla dwulatka Bike Kicker Ybike na bardzo dużych gumowych kołach. Podest umieszczony nisko, co ułatwia utrzymywanie równowagi. Rozmiar kół (średnica aż 22 cm) umożliwia jazdę także po mniej równym terenie. Rama została wykonana z aluminium, ale widelec kierownicy z plastiku. Kierownica nie ma regulacji wysokości, dlatego pojazd przeznaczony jest dla dzieci o wzroście do 110 cm (2-4 lata).
Zalety:
 • oryginalny wygląd
 • duże koła – możliwość jazdy w terenie

 

5. Hulajnoga Świnka Peppa, 110 zł

Szeroko ustawione tylne koła, pojedyncze koło z przodu. Kierownica o regulowanej wysokości została wyposażona w uchwyty z bocznymi ochraniaczami. Antypoślizgowy podest i koła z wytrzymałego PVC. Na kierownicy znajduje się tabliczka z obrazkiem świnki Peppy, a na kolumnie kierownicy i podeście są związane z nią kolorowe nadruki.
Zalety:
 • regulowana kierownica (58-62 cm)
 • do jazdy także po domu

 

6. Milly Mally 3w1, 170 zł

Może pełnić funkcję hulajnogi, jeździka z rączką dla rodzica oraz samodzielnego rowerka biegowego (wyprofilowane siedzisko). We wszystkich modyfikacjach pojazd ma trzy koła z przodu i jedno z tyłu. Regulowana wysokość kierownicy hulajnogi, która pełni też rolę rączki dla rodzica w jeździku. Hulajnoga ma hamulec tylny i świecące (LED) przednie koła.
Zalety:
 • kauczukowe koła
 • regulowana wysokość kierownicy (79-100 cm)
 • solidna konstrukcja
 • wielofunkcyjna

 

7. inSPORTline Worker 3w1, 260 zł

Może spełniać funkcję hulajnogi, rowerka biegowego oraz rowerka trójkołowego. Z przodu znajduje się duże gumowane koło z pedałami, z tyłu dwa mniejsze kołka, także gumowane. Wszystkie koła łożyskowane. Regulowana wysokość kierownicy, a na niej koszyczek. Wygodne antypoślizgowe uchwyty. W komplecie dzwonek.
Zalety:
 • wysoka jakość wykonania
 • wielofunkcyjna
 • regulowana kierownica (60-75 cm)

 

8. Mini Micro Deluxe, 400 zł

Nadaje się dla dzieci w wieku od 2. do 5. roku życia i do masy ciała wynoszącej do 35 kg. Z przodu dwa wysokiej jakości koła, z tyłu jedno. Regulowana wysokość kierownicy (60-70 cm). Wzmocniony antypoślizgowy podest z silikonowymi wypustkami. Hamulec tylnego koła z metalową wkładką. Anodowana kierownica z bardzo wygodnymi uchwytami. Hulajnoga otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award. Dostępna w różnych kolorach.
Zalety:
 • bardzo trwała
 • skręt poprzez balansowanie ciałem
 • "rośnie" z dzieckiem

 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Zainspiruj się!

Gry i zabawy dla najmłodszych