„Przekażmy 500 plus na WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW”! Dobry pomysł?
fot. Adobe Stock

„Przekażmy 500 plus na WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW”! Dobry pomysł?

Lekarz i działacz społeczny zaproponował wstrzymanie wypłat 500 plus i przeznaczenie tych pieniędzy na wsparcie dla przedsiębiorców. Właściciele restauracji, hoteli i innych obiektów turystycznych są w dramatycznej sytuacji.
Aleksandra Zaborowska
„Przekażmy 500 plus na WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCÓW”! Dobry pomysł?
fot. Adobe Stock
Bartosz Fiałek zaapelował o wstrzymanie świadczenia Rodzina 500+, aby przeznaczyć zaoszczędzone fundusze na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii. Wypowiedział się także na temat wprowadzanych obostrzeń.

„Uważam, że w dobie ogromnej tragedii gospodarczej oraz ekonomicznej, pieniądze ze świadczenia 500 plus powinny zostać czasowo przekazywane na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu COVID-19” – napisał lekarz na Twitterze.
 

Bartosz Fiałek doradza rządowi, jak walczyć z pandemią

„Gdybym był rządzącym, to zdecydowałbym się na czasowy, 14-dniowy lockdown – na podstawie tego, co obserwujemy w szpitalach, ale też na ulicach, gdzie nie wszyscy są odpowiedzialni, nie wszyscy stosują się do zasad sanitarno-epidemiologicznych. Mając na względzie wiele zmiennych, czyli zachowania społeczne, wariant brytyjski, spóźnione reakcje rządu i to, jaką mamy w tej chwili liczbę zakażeń nowym koronawirusem, podjęcie decyzji o czasowym całkowitym lockdownie jest zasadne (…) Ale wątpię, by faktycznie doszło do zamknięcia kraju, choć z epidemiologicznego punktu widzenia czasowy lockdown z zakazem przemieszczania się byłby słuszny” – powiedział Fiałek dla portalu Medonet.

O tym, jakie decyzje podejmie rząd mamy dowiedzieć się już jutro. Można jednak się domyślać, że dzisiejszy wzrost zakażeń doprowadzi nas do twardego lockdownu.

Źródło: Business Insider, Onet

Zobacz też:
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy