Przekłuwanie uszu niemowlęciu
fot. Instagram

Przekłuwanie uszu niemowlęciu: szokująca reakcja matki [FILM]

Mimo mnóstwa przeciwskazań wciąż wielu rodziców decyduje się na przekłucie uszu swoim małym dzieciom. A nawet kilkumiesięcznym niemowlętom! Wszyscy, którzy myślą o założeniu kolczyków swojej córce, powinni zobaczyć ten kontrowersyjny film, który krąży ostatnio po sieci. Czym kierowali się rodzice widocznej na nim dziewczynki?
Magdalena Drab
Przekłuwanie uszu niemowlęciu
fot. Instagram
Kolczyki dla niemowlaka? Wielu rodziców nie widzi nic złego w przekłuciu uszu małej dziewczynce, a nawet niemowlakowi. Tylko czemu ma służyć biżuteria u tak małego dziecka? Motywy rodziców, którzy zdecydowali się przekłuć uszy maleńkiej córeczce i uwiecznili to na filmie, naprawdę trudno zrozumieć.

Przekłuwanie uszu niemowlęciu: szokujący film!

W sieci można od niedawna obejrzeć krótki film, na którym widać moment przekłucia uszu niemowlęciu. Dziewczynka ma najwyżej kilka miesięcy (mama musi jej jeszcze podtrzymywać główkę) i wygląda na bardzo zdezorientowaną i przestraszoną. Przekłucie ucha, choć trwa tylko chwilę, to dla dziecka szok. Niemowlę zaczyna płakać i wyraźnie nie wie, co się dzieje. Reakcja dziewczynki wywołuje u jej mamy... śmiech.

Z kolei komentarze internautów są skrajne: od zachwytów nad urodą i odwagą (!) dziecka po oburzenie i zdecydowany sprzeciw wobec przekłuwania uszu dziewczynce, która sama nie może jeszcze o tym decydować.

Warto pokazać ten filmik wszystkim, którzy chcieliby przekłuć uszy małemu dziecku (zwłaszcza niemowlęciu!). Czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie takiej decyzji rodziców?
 


Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy