szkoła podstawowa, świetlica szkolna, uczniowie
fot. Fotolia

Wstrząsający film: nauczycielka z Kątów Wrocławskich znęca się nad uczniem!

Dramatyczna sytuacja ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu telefonem komórkowym. Przemoc w szkole osiągnęła nowy poziom.
szkoła podstawowa, świetlica szkolna, uczniowie
fot. Fotolia
Po raz kolejny dzięki nagraniu z telefonu komórkowego udaje się przerwać łańcuch przemocy szkolnej. Niezwykle niepokojące jest to, że agresorem w tej sytuacji jest pedagog.

Jedenastoletni chłopiec nie był aniołem – sprawiał problemy wychowawcze. Niedopuszczalnym jest takie zachowanie, szczególnie u nauczyciela z przygotowaniem pedagogicznym! Nauczycielka tłumaczyła się, że wyczuła zapach alkoholu od chłopca. Niemniej taka forma interwencji pozostaje w sprzeczności z jakąkolwiek normą

W maju 2015 r. było głośno o sprawie nauczycielki w Szczodrem, która usłyszała zarzut znęcania się nad dziećmi. Zaklejała dzieciom usta taśmą, w zimowe dni otwierała szeroko okna, zimnem karząc klasę za jej zachowanie. Ta sprawa również ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu przez dziecko filmu telefonem.

Z przerażeniem obserwuję upadek etosu zawodu nauczycielskiego, a szczególnie przemoc wobec dzieci. Negatywna selekcja do zawodu, w ujęciu generalnym, powoduje, że w szkołach znajdują się osoby, które pod żadnym pozorem nie powinny mieć kontaktów z dziećmi. Może to już czas na wprowadzenie badań psychologicznych pozwalających na pracę w tak ważnym zawodzie jak nauczyciel lub pedagog.

 
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy