Przemysław Czarnek o negatywnych skutkach nauki zdalnej
fot. Facebook/Ministerstwo Edukacji i Nauki

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej: „Śmierć jest gorsza”

W piątek odbyła się sesja Q&A (ang. questions and answers) – minister Czarnek razem z prezydentem Andrzejem Dudą odpowiadali na pytania internautów. Minister edukacji w jednej ze swoich wypowiedzi zaznaczył, że śmierć jest większym złem, niż negatywne skutki nauki zdalnej.
Joanna  Biegaj
Przemysław Czarnek o negatywnych skutkach nauki zdalnej
fot. Facebook/Ministerstwo Edukacji i Nauki
Sesja dotyczyła między innymi powrotu uczniów klas 1-3 do nauki w trybie stacjonarnym. Poruszony został także temat nauki zdalnej. Minister edukacji zaapelował, by „nie stawiać tej sprawy na głowie”. Przemysław Czarnek odniósł się także do przyszłorocznych egzaminów ósmoklasisty. 

„Śmierć jest gorsza, niż jakiekolwiek negatywne skutki nauki zdalnej”

Minister edukacji na zarzuty jednej z internautek w kwestii jakości nauki zdalnej, faktu, że dzieci prawie od roku siedzą w domu, a także wątpliwych warunków do nauczenia się zawodu w szkole średniej, odpowiedział:
„Ja chcę nie zgodzić się z panią i z tezą, że efekty czy skutki nauki zdalnej są gorsze, niż skutki choroby COVID. Nie, proszę państwa, ja sam mam kilku już znajomych, którzy są po tamtej stronie życia, którzy odeszli z powodu COVID. Śmierć jest gorsza, niż jakiekolwiek negatywne skutki nauki zdalnej. Nie stawiajmy tej sprawy na głowie. Życie ludzkie jest najważniejsze i ze względu na życie Polaków musieliśmy ograniczyć nauczanie stacjonarne, żeby ograniczyć mobilność społeczeństwa. Naprawdę, proszę państwa, nie stawiajmy sprawy na głowie”.

Nauka zdalna w przyszłości

Przemysław Czarnek zapowiedział także, jak kwestia nauki zdalnej będzie wyglądać w przyszłości:
„Będziemy robić wszystko, by nawet w ograniczonej skali, przywracać nauczanie stacjonarne dla ósmoklasistów i maturzystów. Będzie to jednak uzależnione od sytuacji związanej z pandemią”.

Co z egzaminami ósmoklasistów?

Czarnek odniósł się także do przyszłorocznych egzaminów ósmoklasistów:
„Jeśli pandemia będzie się rozwijała i spowoduje tryb zdalny nauczania jeszcze przez kilka miesięcy, to na pewno podejmiemy decyzję również w sprawie ograniczenia zakresu materiału wymaganego na egzaminie ósmoklasisty w przyszłym roku”

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy