Przemysław Czarnek o polskim systemie edukacji
fot. Facebook/Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek w Dniu Nauczyciela stwierdził, że Polska ma najlepszy system edukacji w Europie

W związku z Dniem Nauczyciela minister Przemysław Czarnek ocenił polski system edukacji. Szef resortu edukacji jest wielkim optymistą!
Joanna  Biegaj
Przemysław Czarnek o polskim systemie edukacji
fot. Facebook/Przemysław Czarnek
Podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat zarobków nauczycieli, a także planowanych zmian w systemie edukacji. Zapewniał, że zostanie on odbiurokratyzowany, a przeprowadzana reforma wcale nie sprawi, że nauczyciele będą pracować więcej.

Polski system edukacji na pierwszym miejscu w Europie?

Największym zaskoczeniem są jednak słowa ministra edukacji o kondycji polskiego szkolnictwa. Przemysław Czarnek został zapytany, na którym miejscu wśród krajów Europy umieściłby polski system edukacyjny. Jego odpowiedź jest bardzo zaskakująca. Przemysław Czarnek stwierdził, że Polska jego zdaniem jest na... pierwszym miejscu!

„Jesteśmy w dniu 14 października, jestem ministrem edukacji i nauki w Polsce, więc nawet gdybym chciał, to nie powiedziałbym nic innego” – zapewnił. Dumnie dodał także, że „jesteśmy naprawdę w czołówce”.

Ze słów szefa resortu edukacji wynika również, że posiadanie kompleksów jest naszą cechą narodową. Przemysław Czarnek ocenił, że Polacy zawsze mają kompleksy, porównując się z innymi, a jak twierdzi – polskie szkolnictwo ma swoje plusy i minusy.

„Matematyka pokazuje, że edukacja w Polsce jest na dużo wyższym poziomie niż w Finlandii nawet czy w Szwajcarii, czy w Holandii, więc ja tu kompleksów nie mam” – dodał.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy