Przemysław Czarnek
fot. Facebook/Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek zapowiada powrót dzieci do szkół JUŻ W MAJU!

Minister edukacji i nauki poinformował o możliwym terminie powrotu wszystkich dzieci do szkół. Jest jednak jeden warunek – musi utrzymać się tendencja spadkowa zakażeń koronawirusem.
Joanna  Biegaj
Przemysław Czarnek
fot. Facebook/Przemysław Czarnek
Rząd kilka dni temu poluzował obostrzenia w niektórych regionach Polski. Najmłodsze dzieci z 11 województw już od najbliższego poniedziałku (26.04.2021 r.) wrócą do szkolnych ławek. Będzie się to odbywać w trybie hybrydowym. Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na decyzję, kiedy dzieci wrócą do szkół w całej Polsce. Przemysław Czarnek zdradził, że może to nastąpić już niebawem.

Powrót do szkół

Minister edukacji i nauki na antenie Polskiego Radia 24 zabrał głos w sprawie powrotu pozostałych uczniów do szkół. Według niego, jeżeli nie będzie wzrostu zakażeń koronawirusem, a nauka hybrydowa w województwach, gdzie obostrzenia zostały rozluźnione, sprawdzi się – to do nauki w takim samym trybie powrócą także szkoły w pozostałych województwach.

„Maj jest tym miesiącem, od kiedy wszystkie dzieci i młodzież mają szansę już wrócić do szkoły, jeśli utrzyma się ta tendencja spadkowa, jaką widać obecnie w statystykach koronawirusowych” – poinformował minister edukacji i nauki.

Czwarta fala koronawirusa

Przemysław Czarnek jest także spokojny o polską edukację podczas kolejnych fal pandemii. Jego zdaniem w trakcie ewentualnej czwartej fali koronawirusa sytuacja będzie już całkowicie inna, ponieważ większość nauczycieli przyjmie już szczepionki.

Nadrabianie zaległości

Przemysław Czarnek już jakiś czas temu zdradził plany rządu dotyczące dodatkowych zajęć dla uczniów. Będzie to możliwość nadrobienia braków powstałych wskutek pandemii koronawirusa i nauki zdalnej. Teraz minister edukacji i nauki poinformował, czy takie dodatkowe zajęcia będą odbywać się także w wakacje: „Nie przewidujemy zajęć podczas wakacji. Nie chcemy burzyć roku szkolnego. Wakacje są po to, żeby odpocząć od nauki”. Dodał, że uzupełnianie braków w nauce rozpocznie się dopiero od września.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy